TOP 5 geriausi telefonai žaidimams

Jeigu esate žaidimų telefone entuziastas, jums naudinga žinoti, kad pagrindiniai reikalavimai tokios paskirties išmaniajam – ryškus ekranas ir spartus procesorius. „Bitės Profas“ Andrius apžvelgė ir išskyrė 5 geriausius modelius tam, kad geriausiai poreikius atitinkantį įrenginį išsirinktumėte lengviau.

Taip lengviau: greitasis skaitymas

„Žaidimų mėgėjai žino, kad kiekvieno tam skirto telefono svarbiausia dalis yra procesorius. Jei jis spartus, net ir ypač sudėtingos grafikos žaidimai veikia sklandžiai. Įvertinti procesoriaus greitį leidžia „GeekBench“ testas, kurį išmaniuosiuose ne kartą atliko „Bitės Profai“. Be to, svarbu, kad žaidimams skirto telefono ekranas būtų pažangus ir ryškus. Tada jame galėsite lengvai pastebėti net menkiausias žaidimų detales ir dar labiau įsitraukti į veiksmą“, – sako „Bitės Profas“ Andrius Archangelskis.

„Asus ROG Phone 8“ – žaidimų „monstras“

Šio telefono dizainas iškart atskleidžia, kad įrenginys yra skirtas žaidimams. Be abejo, tai ne vienintelė priežastis, kodėl jis suteikia gerą žaidimų patirtį.

„Išmaniajame veikia itin spartus „Snapdragon 8 Gen 3“ procesorius ir papildoma speciali aušinimo sistema „GameCool 8“, kuri jam leidžia veikti visu pajėgumu net per ypač ilgas žaidimų sesijas. Be to, papildomi „AirTrigger“ mygtukai telefono kraštuose žaidimus leidžia valdyti patogiau“, – tvirtina „Bitės Profas“.

Įrenginio ekranas palaiko 165 Hz vaizdo atnaujinimo dažnį, o į prisilietimą reaguoja net 720 Hz dažniu. Dėl to prieš konkurentus visada turėsite pranašumą. Išmanusis labiausiai džiugins tuos, kurie nori telefono, galinčio suteikti geriausią žaidimų patirtį.

Daugiau apie „Asus ROG Phone 8“ sužinosite šio telefono aprašyme.

„iPhone 16 Pro Max“ – vienas sparčiausių procesorių

Ne paslaptis, kad jau keletą metų technologijų gamintojo „Apple“ išmanieji naudoja vienus sparčiausių ir pažangiausių procesorių rinkoje.

„A18 Pro“ procesorius – našesnis nei tie, kuriuos turi daugelis „Android“ telefonų. Beje, šiame įrenginyje yra specialus „ProMotion“ ekranas. Jis vaizdą gali atkurti iki 120 kartų per sekundę, tad jis atrodo sklandžiau, o pats išmanusis į prisilietimus reaguoja greičiau“, – pastebi A. Archangelskis.

Jau nuo „iPhone 15 Pro“ modelių galima žaisti konsolių lygio žaidimus, tokius kaip „Death Stranding“ ir „Assasin‘s Creed Mirage“. Tačiau „iPhone 16 Pro Max“ šiuos žaidimus „paveža“ kur kas geriau.

Daugiau apie „ Apple iPhone 16 Pro Max “ sužinosite šio telefono aprašyme.

„Samsung Galaxy S25 Ultra“ – didelė sparta ir ekranas su mažiau atspindžių

Šiame telefone veikia vienas sparčiausių procesorių „Snapdragon 8 Elite for Galaxy“. Tai reiškia, kad šiam telefonui nebaisus joks grafiškai sudėtingas žaidimas. Be to, šio telefono aušinimo sistema buvo dar patobulinta, palyginti su „S24 Ultra“ modeliu, todėl šis telefonas gali leisti naujam procesoriui dar labiau pademonstruoti savo raumenis.

„Mėgstantys žaisti telefonu tikrai įvertins šio telefono ekraną bei jo dangą. Ekranas, žinoma, itin spalvingas, kontrastingas ir šviesus – iki 2600 nitų. Tačiau dar svarbesnė yra jo atspindžius sumažinanti ekrano danga. Tai itin aktualu, nes su tokiu telefonu žaisti galima bet kur. Ši ekrano danga yra išskirtinė ir tuo, kad telefoną naudojant šviesoje jo ekranas yra kur kas geriau matomas“, – sako „Bitės Profas“.

Tai vienas geriausių „Android“ operacinę sistemą turinčių telefonų, kuris taip pat itin gerai susitvarko ir su žaidimais. Jį rekomenduoti – nesunku.

Daugiau apie „Samsung Galaxy S25 Ultra“ sužinosite šio telefono aprašyme.

„Poco X6 Pro 5G“ – patraukli kaina

Šis išmanusis yra kiek pigesnis už kitus, šiame sąraše pristatomus įrenginius, tačiau jis taip pat yra pajėgus daugeliui telefoninių žaidimų būtent dėl „Dimensity 8300 Ultra“ procesoriaus.

„Šiame telefone, kaip ir brangesniuose įrenginiuose, rasime 120 Hz vaizdo atnaujinimo dažnį palaikantį ekraną. Jis į prisilietimą reaguoja net 2160 Hz dažniu arba, kitaip tariant, 2160 kartų per sekundę. Ši savybė žaidimo metu leis bent truputį anksčiau pradėti smūgiuoti ar iššauti“, – sako „Bitės Profas“.

Jei pagrindinis jūsų lūkestis telefonui yra gerai veikiantys žaidimai ir nenorite įrenginiui išleisti keturženklės sumos, tuomet šis telefonas – geras pasirinkimas.

Daugiau apie „ Poco X6 Pro 5G“ sužinosite šio telefono aprašyme.

„Xiaomi 14T Pro 5G“ – naudingos savybės bei konkurencinga kaina

Tai nėra prabangiausias ir itin daug kainuojantis flagmanas. Tačiau šis telefonas pasižymi tikrai konkurencinga kaina bei naudingomis žaidimų savybėmis.

„Pirmiausia į akis krenta šio telefono ekranas, palaikantis 144 Hz atnaujinimo dažnį. Jame žaidimai tikrai atrodys sklandžiau. Antra, tai jo „Mediatek Dimensity 9300+“ procesorius, kuris tikrai pajėgia sklandžiai atkurti ir įspūdingiausius telefonų žaidimus. Trečias ingredientas – tai speciali „Xiaomi 3D IceLoop“ aušinimo sistema, kuri leidžia minėtam procesoriui ilgiau veikti itin sparčiai“, – sako A. Archangelskis.

Beje, šis telefonas gali įsikrauti itin greitai – vos per 20 minučių, todėl jūsų žaidimų sesija gali būti greitai pratęsta. Šis išmanusis puikiai tiks ieškantiems geros žaidimų patirties ne pačiame brangiausiame telefone.

Daugiau apie „Xiaomi 14T Pro 5G“ sužinosite šio telefono aprašyme.

Taip pat jums gali būti naudinga:

Ką dar reikėtų žinoti renkantis išmanųjį žaidimams? Į dažniausiai užduodamus klausimus atsako „Bitės Profas“ Andrius Archangelskis.

  • Ar žaidimai geriausiai veiks tik brangiausiuose telefonuose?
 

Tai, kaip išmanusis leis mėgautis žaidimais, priklauso nuo jo procesoriaus greičio. Itin sparčius procesorius turi ne tik aukščiausios, bet ir didelė dalis vidutinės klasės įrenginių.

Sparčiausi šiuolaikiniai procesoriai: „Snapdragon 8 Elite“, „Snapdragon 8 Gen 3“, „Apple A18 Pro“, „Apple A17“ ir „Mediatek D9000+“. Jeigu telefono parametruose matote vieno iš jų pavadinimą, žinokite, kad išmaniajame sklandžiai veiks ir grafiškai sudėtingi žaidimai.

 

Grafiškai sudėtingiems žaidimams, pavyzdžiui, „Genshin Impact“ ar „Call Of Duty: Mobile“, visiškai pakanka 6 GB RAM ir šis kiekis neturėtų greitai pasikeisti. Tiesa, grafiškai sudėtingiems žaidimams prireiks ir spartaus procesoriaus.

  • Ar galima vienu metu ir krauti telefoną, ir žaisti žaidimą?
 

Vienu metu ir krauti išmanųjį, ir juo žaisti žaidimą galima. Vis dėlto to daryti nerekomenduoju, nes tada jūsų įrenginys lėčiau krausis, labiau kais, o maitinimo laidas greičiausiai trukdys telefoną patogiai laikyti rankose.

Verta paminėti, kad kai kurie išmanieji, pavyzdžiui, „Samsung Galaxy S25 Ultra“, specialią funkciją, leidžiančią tik palaikyti baterijos įkrovą, o ne ją didinti. Taigi toks telefonas stipriai neįkais, o žaidimais galėsite mėgautis nesibaimindami, kad įrenginys greitai išsikraus.

  • Ar visi žaidimai visiškai išnaudoja telefonų ekranus, kurie palaiko 120 Hz vaizdo atnaujinimo dažnį?
 

Ne visi žaidimai visiškai išnaudoja 120 Hz vaizdo atnaujinimo dažnį palaikančius ekranus. Paprastai tariant, didelė dalis žaidimų vis dar pritaikyti būtent 60 Hz ekranams. Dėl to juos žaisdami 120 Hz ekranuose vaizdo skirtumų nepastebėsite.

Vis dėlto 120 Hz vaizdo atnaujinimo dažnį palaikančių žaidimų daugėja, tad tikėtina, kad ateityje jų bus kur kas daugiau. Tai turint mintyje, verta pasvarstyti ir apie naują nešiojamąjį kompiuterį, kuris naujausiais žaidimais leistų mėgautis kur kas didesniame ekrane.

Susiję straipsniai

Dalintis:

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: