Kaip tausoti telefono bateriją keliaujant?

Bene geriausias „kompanionas“ keliaujant – išmanusis telefonas, kurio pagalba atsiskaitome už automobilio stovėjimą ar viešbučio rezervaciją, naudojamės navigacija, ir fotografuojame. Tačiau net ir geriausią bateriją turintis išmanusis telefonas išsikrauna, kai juo aktyviai naudojamasi. „Bitės Profai“ dalinasi naudingais patarimais, kaip tausoti baterijos veikimo laiką ir greitai ją įkrauti.

Taip lengviau: greitasis skaitymas

  • Naujausiuose išmaniuosiuose spartesnį baterijos įkrovimą užtikrina greitojo įkrovimo funkcija.
  • Aktyvavus lėktuvo režimą, telefono baterijos įkrovimo laikas ženkliai sutrumpės.
  • Greitaisiais krovikliais telefono bateriją galima įkrauti net 1,4 karto greičiau.
 

„Daugelį erzina dažnas ir ilgai trunkantis baterijos krovimas, ir tai yra suprantama – juk kelionės metu brangi kiekviena minutė. Ko gero, kiekvienas mieliau leistų laiką tyrinėdamas įvairias lankytinas vietas ar muziejus, nei stebėdamas, kol baterija įsikraus bent keliasdešimt procentų. Laimei, žinant kelias gudrybes tokį laukimo laiką galima sutrumpinti“, – sako „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.

Koks būdas patogiausias įkrauti telefono bateriją keliaujant?

Vienas patogiausių būdų įkrauti telefono akumuliatorių keliaujant yra nešiojamame kompiuteryje, viešajame transporte, oro uoste ar mašinoje esančios USB jungtys.

„Daugelis šiuolaikinių išmaniųjų telefonų palaiko 5-10 vatų (W) ar net didesnės galios įkrovimą. Dažniausiai per USB jungtį telefonas kraunamas tokiu greičiu, kaip ir kraunant įprastu, ne greito įkrovimo krovikliu. Tuo tarpu modernios USB jungtys, tokios kaip USB-C, gali palaikyti didesnės galios įkrovimą“, – tikina pašnekovas.

Be to, daugelis naujausių kompiuterių turi „Type-C Thunderbolt“ jungtį ir gali įkrauti įrenginius iki 15 W srovės stiprumu – tai yra 2-3 kartais greičiau nei įprasta USB jungtis.

Kaip įkrauti bateriją, kai greta nėra USB jungties?

Anot M. Vrubliausko, aktyvios dienos metu, kai telefono įkrauti tiesiog nespėjate, pravartu su savimi turėti išorinę bateriją. Ją geriausia rinktis atsižvelgiant į talpą – kuo ji didesnė, tuo daugiau įkrovimų ar įrenginių palaikoma.

„Vienas geriausių šiuo metu rinkoje esančių sprendimų, idealiai tinkančių kelionėms – išorinė baterija „Xiaomi 18 W, 20000 mAh“. Pavyzdžiui, „iPhone 14“ ar naujesnių „Apple“ gamintojo telefonų modelių baterijas ji gali įkrauti iki 50 proc. talpos vos per 40-50 min. Be to, išorinė baterija įrenginius visiškai įkrauti gali iki 6 kartų, priklausomai nuo modelio. Vadinasi, beveik savaitę jums nereikės ieškoti elektros lizdo“, – teigia M. Vrubliauskas.

Ekspertas priduria, kad kitas šios baterijos privalumas – galimybė krauti iki 4 įrenginių vienu metu, tad įkrausite ne tik savo, bet ir šeimos narių ar draugų telefonus. Negana to, šiuo metu galima įsigyti tokių išorinių baterijų, kurios turi saulės baterijas. Kai kurių jų galingumo pakanka ne tik užpildyti telefono akumuliatorių, bet ir pilnai pakrauti kompiuterį.

„Beje, išorinė baterija itin pravarti užsienyje, kur krovimo jungtys gali būti ne tokios pat kaip Lietuvoje. Tačiau jeigu taip nutiko, kad esate išvykęs, neturite išorinės baterijos, o jūsų telefonas išsikrauna – pasistenkite įsigyti universalią jungtį, kurią bus galima prisitaikyti prie bet kokio įkrovimo lizdo“, – pataria jis.

Taip pat jums gali būti naudinga:

Gudrybė, padėsianti taupyti baterijos energiją

„Bitės Profas“ dalinasi, kad vieni didžiausių telefono baterijos eikvotojų – „Bluetooth“, „Wi-Fi“, GPS ir mobilusis ryšys. Net tada, kai jais aktyviai nesinaudojate, jie veikia fone, taip mažindami baterijos veikimo trukmę.

„Kol kraunate telefoną, šie ryšiai vis tiek naudoja energiją, taip ilgindami baterijos įkrovimo trukmę. Tam, kad įrenginys greičiau įsikrautų, aktyvuokite skrydžio režimą. Tai ženkliai sutrumpins įkrovimo laiką“, – aiškina „Bitės Profas“.

Svarbu žinoti, kad įjungus skrydžio režimą nebus galima skambinti ar atsiliepti, siųsti ar gauti SMS pranešimų. Vis tik bendrauti per susirašinėjimo programėles galėsite naudodamiesi belaidžiu „Wi-Fi“ internetu, nors skubant įkrauti telefoną greičiau, to vertėtų trumpam atsisakyti.

Papildomi patarimai, kaip pailginti išmaniojo telefono baterijos veikimo laiką.

  • Sumažinkite ekrano ryškumą: sumažinkite ekrano šviesumą ir rinkitės statiškus, paprastus ekrano fonus. Jei turite OLED ekraną, naudokite tamsiąsias temas.
  • Nutildykite telefoną: sumažinkite garso ir vibracijos intensyvumą, išjunkite nebūtinų programėlių pranešimus arba aktyvuokite skrydžio režimą.
  • Aktyvuokite baterijos taupymo režimą: telefonas automatiškai optimizuos nustatymus energijos taupymui.
  • Neperkaitinkite telefono saulėje: venkite telefoną laikyti tiesioginiuose saulės spinduliuose. Laikykite jį vėsesnėse vietose arba naudokite specialius dėklus.
  • Venkite trečiųjų šalių programėlių: nesisiųskite programėlių, žadančių pailginti baterijos veikimą.

Kaip išsirinkti įkroviklį?

M. Vrubliausko teigimu, tam, kad išmanusis telefonas įsikrautų greičiau, vertėtų rinktis greituosius kroviklius.

„Daugelis šiuo metu rinkoje esančių įrenginių, palaikančių greitojo įkrovimo funkciją, gali net iki 1,4 karto greičiau įkrauti bateriją. Tai reiškia, kad 50 proc. baterijos įkrausite vos per 30-50 min. Vis tik, kad galėtumėte naudotis greitaisiais įkrovikliais, iš pradžių įsitikinkite, kad jūsų telefonas palaiko greitojo įkrovimo funkciją“, – sako „Bitės Profas“.

Tiesa, siekiant geriausio rezultato, tiek telefonas, tiek laidas ar kroviklis turėtų būti to paties arba bent jau sertifikuoto gamintojo.

Dalinkis straipsniu:

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: