Išmaniųjų įrankių paketas sklandžiam ir smagiam grybavimui

Šiuo metu Lietuvos miškuose galima rasti gėrybių. Kokius grybus rinkti, kaip rasti kelią iki automobilio ir pasivaikščiojimą paversti smagiomis varžytuvėmis – neišsemiama tema, kuriai informacijos nereikės toli ieškoti. Jums padės išmaniosios programėlės, apie kurias pasakoja „Bitės Profas“ Andrius.

Taip lengviau: greitasis skaitymas

  • Programėlė „Picture Mushroom“ padės atpažinti grybus.
  • Automobilio stovėjimo vietą rasite pasitelkę telefono navigacijos programėlę „Google Maps“.
  • Parsisiuntę programėlę „StepUp Pedometer“ galėsite pakviesti šeimos narius ar draugus palenktyniauti, kuris nueis daugiau žingsnių.
  • Pritrūkę idėjų, ką gaminti iš grybų, į pagalbą pasitelkite programėlę „Mushroom Recipes“.
 

„Rekomenduoju visą paketą programėlių ir nemokamų išmaniųjų sprendimų, kurie padės ne tik saugiai ir smagiai grybauti, bet ir atrasti naujų grybų receptų, kuriais vadovaudamiesi galėsite paruošti gardžius patiekalus visai šeimai. Svarbiausia, prieš grybavimą nepamirškite įkrauti savo išmaniojo“, – sako „Bitės Profas“ Andrius Archangelskis.

Kaip atpažinti grybus?

Net ir labiausiai patyrusiems grybautojams kartais kyla sunkumų atpažįstant grybus. Abejojantiems, ar radinys tinkamas valgyti, pravers išmanioji programėlė „Picture Mushroom“ („Android“ ir „iOS“).

„Ji leidžia akimirksniu išsiaiškinti grybo pavadinimą ir sužinoti, ar radinys tinkamas valgyti. Paprasčiausiai nufotografuokite grybą ir programėlė per kelias sekundes pateiks atsakymą. Beje, atradę vietą, kurioje gausu grybų, ją galėsite pažymėti žemėlapyje, kad kitąkart tiksliai žinotumėte, iš kur grįšite pilnomis pintinėmis laimikių“, – sako „Bitės Profas“.

Tam, kad atpažintumėte grybus, galite naudoti ir programėlę „Mushroom Identificator“ („Android“ ir „iOS“). Įkėlę radinio nuotrauką, akimirksniu gausite atsakymą. Naudinga ir tai, kad programėlė nuolat analizuoja oro sąlygas, įskaitant temperatūrą. Tad galite sužinoti, kada miške daugiausia grybų, ir pagal tai planuoti savo kelionę.

„Verta paminėti ir lietuvišką programėlę „Grybai“ („Android“). Čia rasite grybų nuotraukų biblioteką su aprašymais, kurie leis atpažinti rastas gėrybes. Tai tikra grybų enciklopedija, kurioje rasite itin daug informacijos apie įvairiausias grybų rūšis“, – pasakoja A. Archangelskis.

Norintieji dar išsamesnės informacijos apie grybavimo vietas, išsamų grybų katalogą, kada ir kokius grybus rinkti ar net grybų pasiruošimą gali ją rasti „Grybai.net“ svetainėje.

Kaip rasti savo automobilį?

Sekant paskui grybus, itin lengva nutolti nuo transporto priemonės stovėjimo vietos tiek, kad vėliau nebegalėtumėte jos lengvai surasti. Šioje situacijoje jums pravers navigacijos programėlė „Google Maps“ („Android“ ir „iOS“).

„Išlipę iš automobilio, „Android“ telefone atverkite „Google Maps“, palieskite mėlyną jūsų buvimo vietos tašką ir „Išsaugoti automobilių stovėjimo aikštelę“. Tuo metu „iPhone“ telefonuose pasirinkite „Set as parking location“. Kai jau norėsite keliauti link automobilio, „Android“ įrenginyje palieskite mėlyną smeigtuką, pasirinkite „Nuorodos“ ir „Pradėti“. Jei naudojate „iPhone“, programėlėje palieskite mėlyną tašką ir pasirinkite „Start“, kad gautumėte nuoseklų kelionės maršrutą“, – pasakoja A. Archangelskis.

Rasti, kur palikote automobilį, galite ir programėlėje „Parked Car Locator“ („Android“). Spustelėkite kompaso ikoną ir, kai ji nustatys jūsų buvimo vietą, pasirinkite „Parkuoti čia“ bei „Gerai“. Grybavimo pabaigoje paprasčiausiai atverkite programėlę ir sekite paskui rodyklę, kuri jus nuves iki automobilio. Jei naudojate „iPhone“, šiam tikslui jums pasitarnaus programėlė „Anchor Pointer“ („iOS“), veikianti ir be interneto, tačiau norėdami ja naudotis, turėsite sumokėti vienkartinį mokestį.

Nors grybavimas – daugelio mylima veikla, miškuose taip pat gali tykoti ir pavojų. Atsitikus nelaimei, kai reikia skubiai kviesti pagalbą, dėl streso gali būti sunku net atrakinti telefoną. Tokiais atvejais svarbu veikti greitai, tad geriau būti iš anksto susipažinusiam su savo išmaniojo telefono SOS nustatymais. Tada net ir kritinėse situacijose galėsite pranešti apie pavojų pagalbos tarnyboms arba artimiesiems net nežvilgtelėję į ekraną. Kaip tai padaryti, pasakoja „Bitės Profai.

Taip pat jums gali būti naudinga:

Kaip skaičiuoti žingsnius?

Smagi pramoga grybaujant – žingsnių skaičiavimas. Galite susitarti su draugais ar šeimos nariais, kad tas, kuris nueis daugiausia žingsnių, bus atleistas nuo grybų tvarkymo, o pralaimėję ruoš visiems gardžią vakarienę.

„Žingsnius padeda skaičiuoti išmanieji įrenginiai: „Android“ telefonuose – „Google Fit“, o „iPhone“ – „Apple Health“ programėlės. Vis tik norėdami žinoti, kiek realiu laiku žingsnių nuėjote jūs, o kiek – jūsų konkurentai, parsisiųskite programėlę „StepUp Pedometer“ („Android“ ir „iOS“). Taip, tikiu, jausite kur kas didesnį azartą“, – sako A. Archangelskis.

Tiesa, norėdami naudoti programėlę „Android“ telefonuose, prieš tai turėsite atsiųsti anksčiau minėtą „Google Fit“.

Tam, kad pralaimėjusiems nepritrūktų idėjų, ką paruošti iš grybų, pasitelkite specialiai tam sukurtą programėlę „Mushroom Recipes“ („Android“). Čia rasite tiek daugybę skirtingų receptų su detaliomis gamybos instrukcijomis, tiek sužinosite, kiek žmonių vienu ar kitu patiekalu galėsite pamaitinti. Be to, naudinga ir tai, kad programėlei nereikia interneto, tad „Mushroom Recipes“ išties pagelbės po aktyvios dienos ilsintis atokioje kaimo sodyboje ar miško trobelėje.

Susiję straipsniai

Dalintis:

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: