Kaip išrinkti išmanųjį telefoną vaikui?
Taip lengviau: greitasis skaitymas
- Renkant išmanųjį telefoną vaikui, svarbu atkreipti dėmesį į baterijos tarnavimo laiką, ekraną, atsparumą drėgmei ir dulkėms bei įvairioms veikloms tinkantį procesorių
- Naujose operacinių sistemų versijose veikia programėlės, leidžiančios stebėti vaiko naudojimąsi telefonu ir matyti jo buvimo vietą
- Pasirinkimą, ar vaikui pirkti „Android“, ar „iOS“ operacinę sistemą turintį telefoną gali lemti ir tai, kuria iš šių operacinių sistemų naudojasi tėvai
„Nors patiems vaikams telefone svarbiausi kriterijai yra pramogos, galimybė bendrauti su bendraamžiais ir žaidimai, tėvai renkantys telefoną, turi kur kas atidžiau įvertinti būsimo įrenginio parametrus. Svarbiausi iš jų: baterijos tarnavimo laikas, ekranas, atsparumas drėgmei ir dulkėms bei įvairioms veikloms tinkantis procesorius. Prieš pradžiuginant vaiką nauju telefonu, derėtų pasidomėti apie kiekvieną iš jų“ – pasakoja „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.
Ar svarbi baterijos talpa ieškant telefono vaikui?
Pirmiausia, „Bitės Profas“ rekomenduoja ieškoti ne tik talpios, bet ir greitai įkraunamos įrenginio baterijos. Ją turi didelė dalis rinkoje esančių telefonų.
Jei renkatės iš telefonų veikiančių su „Android“ operacine sistema, atkreipkite dėmesį į baterijos talpą, ji turėtų būti ne mažesnė nei 3500 mAh.
Jei renkatės vieną iš „iPhone“ telefonų, talpos neieškokite, o žiūrėkite į laiką, kurį gamintojas nurodo naudojantis telefonu, pvz. pokalbių trukmę.
„Talpi baterija ir jos tarnavimo laikas svarbus ir tam, kad bet kada galėtumėte pasiekti savo vaiką skambindami, siųsdami trumpąsias žinutes ar norėdami patikrinti telefono buvimo vietą“, – sako M. Vrubliauskas.
Kodėl svarbu atkreipti dėmesį į ekraną?
Šiuo metu rinkoje esantys telefonai turi įvairių technologijų ekranus. Vieni siūlo ryškesnes spalvas, kiti naudoja mažiau energijos, tačiau renkant telefoną vaikui, svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad telefonas ir jo ekranas palaikytų mėlynos šviesos pašalinimo funkciją.
Telefono skleidžiama mėlyna šalta spalva vargina akis, tinklainė tampa įsitempusi, dėl to po ilgesnio naudojimosi telefonu, ypač prasto apšvietimo sąlygomis, gali būti sunku užmigti, o ilgainiui ir suprastėti rega. Nors didžioji dauguma rinkoje esančių telefonų palaiko šią funkciją, prieš pirkdami pasitikrinkite.
Dar vienas svarbus dalykas – kuo didesnis ekranas, tuo didesnė jo raiška turi būti. Jei telefono ekranas daugiau nei 5 colių įstrižainės, raiška turi būti bent „Full HD“, jei didesnis nei 6 colių – „Full HD+“.
Daugiau apie ekranus ir jų raišką sužinoti galite šiame „Bitės Profų“ paruoštame straipsnyje.
Taip pat jums gali būti naudinga:
- „Bitės Profai“ rekomenduoja: TOP 5 telefonai iki 150 eurų
- „Bitės Profai“ rekomenduoja: TOP 5 telefonai vaikams ir paaugliams
- TOP 5 populiariausi 2022-ųjų išmanieji telefonai (kol kas)
- Ką gauname papildomai, pasirinkę brangesnį telefoną? „Galaxy A13“ vs „Galaxy A53 5G“ vs „Galaxy S22 Ultra“
- „Bitės Profai“ rekomenduoja: TOP 5 geriausi telefonai žaidimams
Kaip išrinkti atsparų telefoną vaikui?
Judrūs ir nuolat dūkstantys vaikai dažnai nesusimąsto apie išmaniojo atsparumą. Nebent tada, kai telefonas nukrenta ant grindų ar yra apipilamas stikline vandens. Tam, kad dažnai pasitaikantys „netyčia“ nesugadintų įrenginio nepataisomai, atkreipkite dėmesį ir į telefono atsparumą išorės veiksniams.
„Visada rekomenduoju rinktis telefoną, turintį IP atsparumo drėgmei ir dulkėms sertifikatą arba tokį, kuris nebijo bent atsitiktinio aptaškymo ar apipylimo“, – sako ekspertas.
Smarkiai rekomenduojama apsauga, kuria galite pasirūpinti patys – apsauginis ekrano stikliukas ir telefono korpusą saugantis dėkliukas. Tai greičiausias apsaugos būdas, kuriuo galima pasirūpinti vos išpakavus naująjį vaiko telefoną.
Koks telefonas vaikui saugus?
Išmaniojo turėjimas vaikui suteikia savarankiškumo pojūtį, tačiau tėvams kartais gali tekti riboti mažylio laiką, praleidžiamą prie ekrano. Tai geriausia padaryti naudojantis operacinių sistemų siūlomais sprendimais. Tiesa, M. Vrubliauskas pataria vaikui pirkti telefoną, priklausantį tai pačiai ekosistemai, kaip ir tėvų naudojami įrenginiai.
„Jei šeima naudojasi „Android“ įrenginiais, patariu ir vaikui išrinkti telefoną su šia operacine sistema. Vos įsigiję išmanųjį, sukurkite vaikui paskyrą ir susiekite ją su „Family Link“ („Android“, „iOS“) programa savo telefone. Jei naudojatės „iPhone“, patariu ir vaikui pirkti „iOS“ įrenginį, kuriame iškart rasite „Family sharing“ funkciją. Tiesa, „Android“ telefono priežiūra naudojant „Family link“ galima ir naudojant „iPhone“ telefoną “, – pataria „Bitės Profas“.
Norintiems apie „Family Link“ programėlę sužinoti daugiau, „Bitės Profai“ parengė išsamų straipsnį.
Tiek „Family sharing“, tiek „Family Link“ tėvams leis stebėti vaiko prieigą prie įvairių programėlių, jų įrašymui bus reikalingas sutikimas, taip pat vaikai be suaugusiojo sutikimo negalės leisti pinigų internetinėse parduotuvėse. Negana to, tėvai visada žinos vaiko buvimo vietą ir galės riboti naudojimosi įrenginiu laiką, jei to prireiktų. M. Vrubliauskas primena, kad norint išnaudoti visas naudingas šių programėlių funkcijas, bus reikalingas pastovus interneto ryšys. Geriausia, kad jis būtų mobilus, t. y. veikiantis visur.
Kaip paruošti telefoną, kad jis būtų tinkamas naudoti vaikams, skaitykite kitame „Bitės Profų“ straipsnyje. Jie taip pat parengė išsamius patarimus saugiai vaiko kelionei į mokyklą.