Ką daryti, jei sušlapo telefonas?

Taip lengviau: greitasis skaitymas
- Telefono atsparumą vandeniui žymi specialūs sertifikatai, nurodantys atsparumo lygį.
- Jei telefonas atsparus vandeniui, šiam sušlapus pakanka jį nusausinti.
- Net ir didelį atsparumą vandeniui turintys įrenginiai gali būti pažeisti, jei juos panardinsime į didelį gylį.
- Jei sušlapusio telefono negalima krauti laidu, galima rinktis belaidį įkrovimą.
„Nors dauguma naujų telefonų turi bent minimalų atsparumą vandens purslams, tai nereiškia, kad vanduo jiems visiškai nepavojingas. Šiame straipsnyje sužinosite, kaip vertinti įrenginio turimo IP sertifikato skaitmenis ir ką daryti, jei telefonas sušlapo ar įkrito į vandenį“, – sako „Bitės Profas“ Andrius Archangelskis.
Kaip žinoti, ar telefonas yra atsparus vandeniui?

Šiuo metu vis daugiau telefonų, kurie nebijo sušlapti arba net būti panardinti į vandenį. Atsparumas vandeniui paprastai žymimas atsparumo vandeniui bei dulkėms sertifikatu, kurį galite atpažinti iš raidžių „IP“ ir dviejų skaitmenų, pavyzdžiui, IP68. Šis sertifikatas dažniausiai pateikiamas gamintojo parengtame telefono aprašyme, kurį rasite oficialioje svetainėje ar prekybos vietose. Pirmasis skaitmuo nurodo atsparumo dulkėms lygį, o antrasis – vandeniui. Toliau pateikiame platesnį dažniausiai pasitaikančių IP sertifikato skaitmenų aprašymą.
„Labai svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad, jeigu jūsų telefono ekranas yra suskilęs arba turi kitų plika akimi matomų korpuso pažeidimų, tuomet net ir turėdamas didelį sertifikato reitingą įrenginys gali būti mažiau atsparus vandeniui. Taip pat, jei telefonas jau buvo remontuotas, irgi reikėtų būti atsargesniems, nes ne visada toks įrenginys pasižymi identišku atsparumu vandeniui. Dėl šios priežasties pravartu telefonus taisyti tik autorizuotuose servisuose“, – sako A. Archangelskis.
Ką daryti, jei telefoną aplaisčiau vandeniu?

Jeigu ant jūsų telefono išsiliejo, tarkime, stiklinė vandens, tuomet jūsų veiksmai priklauso nuo paties telefono. Jei jis yra atsparus vandeniui bent pagal IPX4 sertifikatą, dažniausiu atveju pakaks jį tiesiog nuvalyti ir bus galima naudotis toliau. Visgi, jei telefonas turi bent IPX7 sertifikatą, galite būti ramūs, kad stiklinė vandens jo tikrai nepažeis.
„Jei jūsų telefonas neturi tokio atsparumo vandeniui reitingo, rekomenduojama sušlapusį telefoną pakelti lėtai ir jo nevartyti, kad ant paviršiaus esantis vanduo nepatektų į jo vidų ir nepridarytų papildomos žalos. Telefoną geriausia išjungti ir padėti ant skystį sugeriančios medžiagos, pavyzdžiui, rankšluosčio. Taip pat rekomenduojama telefono nejungti bent parą. Jei po paros įjungėte telefoną ir šis puikiai veikia – valio. Visgi, jei telefonas veikia nekorektiškai, gali tekti pakeisti jo neveikiančias detales“, – sako „Bitės Profas“.
Ką daryti, jei telefonas įkrito į vandenį?

Jeigu jūsų telefonas turi bent IPX7 atsparumo vandeniui sertifikatą, dažnu atveju jam gali ir nieko nenutikti. Tačiau vis tiek rekomenduojama kuo greičiau jį ištraukti iš vandens. Taip pat, jei telefoną pametėte ežere ir jis nugrimzdo itin giliai, dideliame gylyje esantis didesnis vandens slėgis gali išmanųjį pažeisti. Dėl to reikėtų telefoną kuo skubiau ištraukti, šiam nepasiekus dugno.
„Nors telefonas yra atsparus vandeniui, įrenginiui stipriai sušlapus jo įkrovimo jungtis gali dar ilgai turėti drėgmės, todėl kai kurie telefonai gali neleisti įkrauti jų baterijos laidu. Dėl šios priežasties rekomenduojama telefoną atsargiai pakratyti taip, kad vanduo iš šios jungties kuo greičiau pasišalintų. Taip pat rekomenduojama pabandyti išpūsti vandenį iš įkrovimo jungties. Jei telefonas sušlapo, o jums skubiai reikia jį įkrauti, galima rinktis belaidį įkrovimą, jei įrenginys palaiko tokią funkciją“, – sako A. Archangelskis.
Jei telefonas nėra atsparus vandeniui, liūdnos pasekmės praktiškai yra neišvengiamos. Ištraukus telefoną iš vandens jį galima padėti ant drėgmės sugeriančios medžiagos ir nejungti bent parą, tačiau reikėtų nusiteikti, kad telefonas tikriausiai jau neveiks tinkamai.
Ką daryti, jei telefono garsiakalbis skamba prastai po sušlapimo?

Net jei jūsų telefonas yra atsparus vandeniui, kartais vanduo gali sukelti šiokių tokių problemų, kaip prastai skambantis garsiakalbis. Tokiu atveju reikia išvalyti telefono garsiakalbį ir problema bus išspręsta.
Kaip neprarasti duomenų, kai telefonas sušlampa?

Geriausia yra pasirūpinti savo svarbiais duomenimis (nuotraukomis, vaizdo įrašais, kontaktais ir kita) iš anksto, kad nutikus netikėtam įvykiui, šiuo atveju – sušlapimui – būtumėte ramūs dėl savo duomenų. Kaip tai padaryti, sužinosite šiuose „Bitės Profų“ straipsniuose:
Jei svarbius duomenis laikote debesyje, tuomet jie nepradings, net jei telefonas sušlaps ir suges nepataisomai. Naujame telefone užteks prisijungti prie savo paskyrų ir duomenys sugrįš į savo vietas.
Susiję straipsniai

„Bitės Profai“ per 60 sekundžių: trumpi vaizdo patarimai išmaniesiems telefonams

Kokį „Xiaomi“ telefoną pasirinkti?

Mažiau žinomos, bet naudingos „Google Maps“ funkcijos keliaujant

Kokį „Samsung“ telefoną pasirinkti?

Kokį „iPhone“ telefoną pasirinkti?

Kaip atkurti savo „Instagram“ algoritmo nustatymus?

Naudingos „Microsoft Outlook“ klaviatūros mygtukų kombinacijos

Naudingos „Microsoft Excel“ klaviatūros mygtukų kombinacijos

Naudingos „Microsoft Office“ klaviatūros mygtukų kombinacijos