Kaip laikui bėgant neprarasti telefone išsaugotų nuotraukų ir vaizdo įrašų?
Taip lengviau: greitasis skaitymas
- Interneto debesyse saugomos nuotraukos ir vaizdo įrašai bus prieinami iš bet kurio išmaniojo telefono ar kompiuterio
- Duomenų perkėlimui iš telefono į kompiuterį puikiai pasitarnaus „Google Drive“ ar USB laidas
- Nuotraukas ir vaizdo įrašus išsaugoję išoriniame kietajame diske juos lengvai pasieksite net ir neturėdami interneto ryšio
„Siekiant neprarasti brangių prisiminimų nuotraukose ar vaizdo įrašuose, geriausia sukurti jų kopiją ir išsaugoti ją saugykloje: internetiniame debesyse, kompiuteryje ar išoriniame kietajame diske. Tai padaryti nėra sudėtinga, užtenka žinoti kelis paprastus žingsnius“, – sako „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.
Kaip perkelti nuotraukas ir vaizdo įrašus į debesis?
Vienas paprasčiausių ir saugiausių būdų išsaugoti telefone esančias nuotraukas ir vaizdo įrašus – perkelti juos į interneto debesis. Žinodami slaptažodį, prie brangių failų saugyklos galėsite prisijungti kada panorėję ir iš bet kurio kompiuterio ar telefono. Tad nebereikės jaudintis, kad sugedus išmaniajam ar jį praradę neteksite svarbių duomenų.
Nuotraukų iš vaizdo įrašų saugojimui pasitarnaus „Google Photos“ („Android“ ir „iOS“) ir „OneDrive“ („Android“ ir „iOS“) saugyklos. Visos jos nemokamai suteikia iki 15 GB jūsų duomenims, tačiau už nedidelį mėnesinį mokestį galite įsigyti daugiau vietos. Visas kainas galite sužinoti užėję į bet kurios iš jų programėlę. Tuo metu numeris vienas pasirinkimas „iPhone“ savininkams – „iCloud Drive“ („iOS“) debesis, kuri automatiškai įdiegta visuose „Apple“ įrenginiuose ir siūlo 5GB nemokamos vietos.
„Norėdami, kad nuotraukos į „Google Photos“ būtų perkeltos automatiškai, iš pradžių parsisiųskite programėlę, suteikite jai leidimą pasiekti vidinę telefono atmintį ir pasirinkite savo „Google“ paskyrą. Jei programėlę įdiegėte pirmą kartą, jums bus pasiūlyta įjungti atsarginį automatinį kopijavimą ir pasirinkti saugomų nuotraukų kokybę. Taip pat pažymėti, ar nuotraukų perkėlimui į debesį naudoti mobiliuosius duomenis ar daryti tą tik tada, kai esate prisijungę prie „Wi-Fi“, – pasakoja „Bitės Profas“.
Jei programėlę jau naudojote anksčiau, tuomet atverkite ją ir pasirinkite savo „Google“ paskyrą. Įjunkite atsarginį duomenų kopijavimą, pažymėkite norimą nuotraukų kokybę bei tai, ar perkeliant jas į debesį naudoti mobiliuosius duomenis ar palaukti, kol telefonas prisijungs prie „Wi-Fi“.
Tam, kad nuotraukos ir vaizdo įrašai būtų automatiškai išsaugomi „OneDrive“, programėlės apačioje spustelėkite žmogaus ikoną. Po to bakstelėkite „Parametrai“, „Fotoaparato nusiuntimas“, įjunkite „Fotoaparato turinio nusiuntimas“. Spustelėję „Papildomi aplankai“, galėsite įtraukti ir, pavyzdžiui, ekrano kopijas, kurių turinys bus išsaugotas „OneDrive“. Norėdami įsitikinti, kad vaizdo įrašai taip pat bus nusiunčiami automatiškai, įjunkite ir „Įtraukti vaizdo įrašus“.
Nuotraukų ir vaizdo įrašų perkėlimui iš „iPhone“ telefono į „iCloud“ nustatymuose pasirinkite „Apple ID“, „iCloud“ ir „iCloud photos“. Tuomet spustelėję „Optimize iPhone Storage“ nustatysite, kad į debesį būtų perkeliamos pilnos, o telefone saugomos mažesnės raiškos jų kopijos. Daugiau naudingų būdų, kaip atlaisvinti vidinę „iPhone“ atmintį, rasite kitame „Bitės Profų“ straipsnyje.
Kaip išsaugoti nuotraukas ir vaizdo įrašus kompiuteryje?
Norėdami atlaisvinti vietos telefone ir turėti atsarginę nuotraukų ir vaizdo įrašų kopiją, brangiausius prisiminimus galite perkelti ir į kompiuterį.
„Vienas dažniausiai naudojamų būdų – USB laidas, tačiau tais atvejais, kai jo neturite šalia, failų perkėlimui iš telefono su „Android“ operacine sistema ar „iPhone“ į kompiuterį puikiai pasitarnaus „Google Drive“ paslauga. Tiesa, kaip jau ir minėjau ji leidžia ne tik internetu perkelti failus iš vieno įrenginio į kitą, bet ir saugoti virtualią jų kopiją. Tad net ir sugedus kompiuteriui nereikės jaudintis, kad prarasite svarbius duomenis“, – sako „Bitės Profas“.
Detalią instrukciją, kaip iš telefono perkelti nuotraukas į kompiuterį be jokių laidų, rasite kitame „Bitės Profų“ straipsnyje. O jei nuotraukų ir vaizdo įrašų perkėlimui norėsite naudoti USB laidą, kaip tą padaryti, taip pat rasite išsamioje „Bitės Profų“ instrukcijoje.
Kaip išsaugoti nuotraukas ir vaizdo įrašus išoriniame kietajame diske?
Jei planuojate išsaugoti daug nuotraukų ir vaizdų įrašų, tačiau galvojate, kad galite pritrūkti nemokamos internetinės saugyklos vietos ar per daug apkrauti vidinę kompiuterio atmintį, puikus sprendimas – išorinis kietasis diskas. Tai – įrenginys, kurį prijungiate prie savo kompiuterio naudojant USB laidą.
„Yra du išorinių kietųjų diskų tipai: HDD ir SSD. Pirmasis gerokai pigesnis, tačiau lėčiau perkelia duomenis. Tuo metu SSD pasižymi didesniu duomenų perkėlimo greičiu, yra lengvesnis ir tylesnis. Taip pat jis atsparesnis išorės veiksniams, nes jo viduje, priešingai nei HDD, nėra jokių besisukančių ir nusidėvinčių dalių, tik mikroschema, – sako M. Vrubliauskas.
Ekspertas pratęsia, kad nors HDD diskas yra pigesnis, tačiau ieškantiems kompaktiško, greitai veikiančio ir tylaus įrenginio, visuomet verta investuoti į SDD. Jį galėsite tiek patogiai laikyti namuose ant stalo, tiek pasiimti į kelionę.
„Naudojant specialų adapterį – USB OTG – išorinį kietąjį diską galima prijungti tiesiai prie telefono su „Android“ operacine sistema. Tai ypač palengvina duomenų perkėlimą, nes nereikia prieš tai jų išsaugoti kompiuteryje. Svarbu paminėti ir tai, kad „Samsung“ telefonai turi specialią programėlę „Smartswitch“ („Android“). Ji surenka visas telefone esančias nuotraukas, vaizdo įrašus, o jums belieka pasirinkti, kokiame išoriniame įrenginyje norėsite išsaugoti jų kopijas“, – nurodo M. Vrubliauskas.
Tam atsisiųskite programėlę, suteikite jai prašomus leidimus, tuomet viršutiniame dešiniajame ekrano kampe pasirinkite SD kortelės ikoną, prijunkite prie telefono išorinį kietąjį diską ir spustelėkite ant jo pavadinimo programėlėje. Po to pažymėkite, kad norėsite perkelti nuotraukas ir vaizdo įrašus, ir „Kurti atsarginę kopiją“. Kituose telefonuose su „Android“ operacine sistema duomenis į išorinį kietąjį diską teks perkelti rankiniu būdu.
M. Vrubliauskas primena, kad geriausias būdas užsitikrinti, kad nuotraukos ir vaizdo įrašai saugūs ir juos bet kada panorėję galėsite lengvai pasiekti – išsaugoti juos keliose ar net visose anksčiau minėtose vietose. Taip būsite tikri, kad, pavyzdžiui, sugedus ne tik telefonui, bet ir kompiuteriui, brangūs prisiminimai liks saugūs kitose saugyklose.
Jei iš telefono netyčia ištrynėte jums svarbias nuotraukas ar vaizdo įrašus arba jų neberandate, vis dar yra tikimybė, kad šie duomenis yra vis dar telefone. Kaip tą patikrinti ir kaip juos atkurti, išsamiai pasakoja „Bitės Profai“.
Susiję straipsniai
Spartus bendrinimas be laidų: kaip dalintis failais tarp „Android“ ir „Windows“ įrenginių
4 būtini žingsniai po duomenų perkėlimo į naują telefoną
„Samsung Galaxy Buds3“ ir „Buds3 Pro“: kurias ausines pasirinkti ir įdomiausios jų funkcijos
„ChatGPT“ panaudojimo galimybės: nuo pirmoko iki senjoro
„Xbox” ar „PlayStation” – kurią žaidimų konsolę pasirinkti?
Kaip pradėti naudotis „Instagram“ programėle telefone?
Naudingos „Apple“ kompiuterių funkcijos ir mygtukų kombinacijos
Kaip efektyviai naudotis balso asistentais?
Kaip apsaugoti išmaniuosius telefonus nuo šalčio?