Artėjant naujiems metams norite prisiminti senuosius ar atrasti naujų hobių?
Taip lengviau: greitasis skaitymas
- Su „Habitica“ programėle hobi paversite žaidimu.
- Mėgstamus užsiėmimus aptarkite su bendraminčiais „HobbyTwin“ ir „Fav Talk“ programėlese.
- „Nike Training Club“ programėlė padės sportuoti lengviau ir efektyviau.
- „Cookpad“ – socialinis tinklams mėgstantiems gaminti.
„Kuo daugiau laiko skirsite savo mėgstamai veiklai, tuo geresnį rezultatą galėsite pasiekti. Kad įgyvendintumėte užsibrėžtus tikslus, būtinas planas – žinodami, kad kiekvieną dieną po valandą galite skirti tik sau, kur kas produktyviau atliksite ir dienos darbus“, – sako „Bitės Profas“ Karolis Špiliauskas ir pristato kelias programėles, kurios pravers mokantis naujos veiklos arba stebint savo progresą.
Kaip rasti laiko užsiimti mėgstama veikla?
Tam, kad taptum kokios nors srities profesionalu, prie jos reikia praleisti bent 10 tūkst. valandų, teigia garsioji psichologo Anders’o Ericsson’o koncepcija. Tačiau viskas prasideda nuo mažų žingsnių, todėl geriausia per kelias savaites išugdyti įprotį užsiimti mėgstama veikla. Nesvarbu, ar tai būtų įsipareigojimas daugiau medituoti, kelios eilės mezginio akių ar pašto ženklų kolekcijos tvarkymas – rasti tam laiko padės „Habitica“ („Android“, „iOS“).
„Išskirtinė šios programėlės savybė – sužaidybinimas. Jei visada svajojote tapti vaidmenų žaidimo (RPG) herojumi, susikurkite jį ir už kasdienius darbus gausite įvertinimą – patirties taškus, monetas, naujus šarvus ar gyvūnėlius. Galėsite kovoti su žaidimo monstrais ir varžytis su draugais, o kartu ugdysite ir kasdienius įpročius“, – programėlę pristato išmaniųjų įrenginių ekspertas.
Jei jaučiatės pernelyg brandus įpročius ugdyti žaisdamas, programėlė tikrai sudomins jūsų vaikus. Žinodami, kad už kasdienį knygos skaitymą ar rankdarbius laukia atlygis žaidime, jie tikrai nedvejodami skirs laiko hobiams.
Kaip rasti mėgstamo hobio bendraminčių?
Pradėjote praktikuoti naują hobį ir norisi atradimais pasidalinti su kitais? Iškilo netikėtų klausimų ir neturite su kuo jų aptarti? Kad ir kuo besidomėtumėte, specialios programėlės padės jums rasti bendraminčius iš viso pasaulio.
„Programėlės „HobbyTwin“ („Android“) ir „Fav Talk“ („iOS“) yra skirtos tiems, kad domisi kokiu nors hobiu ir nori susirasti bendraminčių. Šiose programėlėse galite patogiai apie mėgstamus hobius bendrauti su draugais, susirasti naujų ar net mentorių, pavyzdžiui, gyvenantį netoliese. O „Fav Talk“ patiks ieškantiems įkvėpimo lengviau išmokti tam tikrų įgūdžių, nes žmonės čia dalinasi savo asmeninėmis patirtimis užsiimant viena ar kita laisvalaikio veikla“, – sako K. Špiliausakas.
Jei jūsų atrastas hobis – fotografija, jums tikrai nebūtina skubėti pirkti profesionalią kamerą, kokybiškiems kadrams puikiai užteks išmaniojo telefono. O kaip juo įamžinti įspūdingą pilnatį ar žvaigždes, dalinasi „Bitės Profai“.
Kaip atrasti mėgstamiausią fizinę veiklą?
Galimybė bendrauti su kitais ir matyti savo draugų rezultatus įkvepia – tai ypač aktualu, jei jūsų naujuoju hobiu tapo sportas. Sportinio inventoriaus gamintojas „Nike“ rūpinasi, kad sveikas gyvenimo būdas taptų jūsų įpročiu, todėl „Nike Training Club“ („Android“, „iOS“) programėlėje rasite kur kas daugiau, nei treniruočių pratimus.
„Žinoma, programėlė pirmiausia sukurta tam, kad rastumėte mėgstamiausią fizinę veiklą – nuo jogos iki jėgos pratimų. Pamokas jums ves geriausi pasaulio sporto meistrai bei treneriai. Tačiau kartu „Training Club“ rasite ir mitybos patarimų, ir daugybę turinio, skirto būtent jums“, – sako Karolis.
Įsigiję „Premium“ narystę, galėsite rinktis iš 4-6 savaičių trukmės sporto programų, vedamų „Nike“ trenerių, taip pat gausite naudingų, jums subalansuotų sveikos gyvensenos įžvalgų.
Išmanusis laikrodis neatskiriamas sportuojančių žmonių aksesuaras. Tam, kad išsirinkti labiausiai poreikius atitinkantį įrenginį būtų lengviau, „Bitės Profai“ apžvelgė visus laikrodžius ir išrinko penkis geriausius.
Kaip rasti originalių maisto receptų?
Bendraminčių patarimai pravers ir tiems, kurie pasirinko laisvas akimirkas leisti virtuvėje – kad blynai neprisviltų, galėsite mokytis iš geriausių prisijungę prie receptų mylėtojų bendruomenės socialinio tinklo „Cookpad“ („Android“, „iOS“).
„Ši programėlė yra lyg maisto gamintojų „Facebook“. Čia galite dalintis savo receptais, ieškoti kitų žmonių receptų, susisiekti su jų autoriais ir pasitikslinti neaiškias detales. Ji puikiai tiks ieškantiems „slaptų šeimininkės receptų“, nes vartotojai čia dalinasi ne žurnaluose ką tik perskaitytomis instrukcijomis, bet savo mėgstamais ir išdirbtais patiekalų ruošimo būdais“, – sako K. Špiliausakas.
Naršydami programėlėje, patikusius receptus galite ne tik išsisaugoti, bet ir įsidėti į receptų planą, leidžiantį apgalvoti mitybos racioną iš anksto. Taip pat galite pasižymėti receptus, kuriuos norėsite naudoti dar kartą arba tuos, kuriuos jau išbandėte.
Daugiau maisto gamybai skirtų išmaniųjų programėlių, kurios pasiūlys subalansuotą ir visavertį meniu, rasite kitame „Bitės Profų“ straipsnyje.