Kuri orų programėlė yra patikimiausia?
Taip lengviau: greitasis skaitymas
- Programėlių parduotuvėse galima aptikti gausų orų programėlių pasirinkimą, tačiau žinoti, kuri iš jų yra tiksliausia – itin sunku.
- „Bitės Profai“ rekomenduoja išmėginti „AccuWeather“, „The Weather Channel“ ir „WeatherBug“ orų programėles.
- „Samsung“ ar „iPhone“ telefonuose esančios gamyklinės orų programėlės bus dar patikimesnės naudojant radiolokatorių.
„Orų programėlėse rodomų prognozių tikslumas priklauso nuo aplikacijos išvystymo. Dėmesį derėtų atkreipti ir į tai, kurios dienos orų prognozę stebime ‒ kuo ji vėlesnė, tuo mažiau patikima. Visgi, išnagrinėjus daugybę skirtingų programėlių, galima pasakyti, kurios iš jų orus rodo tiksliausiai“, ‒ sako „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.
TOP 3 tiksliausios orų programėlės
„AccuWeather“ – programėlė, žinoma dėl savo tikslių ir išsamių prognozių. Ji pateikia valandines prognozes, kritulių kiekio įvertinimus, vėjo greitį ir kryptį bei UV indeksą. Be to, „AccuWeather“ įspėja apie artėjančias orų permainas ir pavojingus reiškinius, kad nenumatytiems atvejams galėtumėte pasiruošti iš anksto. Intuityvi ir patogi vartotojo sąsaja leidžia lengvai rasti reikiamą informaciją, o orų radarai padeda stebėti pokyčius realiu laiku.
„The Weather Channel“ – populiari, laiko patikrinta ir puikiai vertinama orų programėlė, kuri taip pat pasižymi tikslumu ir išsamia informacija apie orus. Ji realiu laiku teikia atnaujinimus apie oro sąlygas, valandines ir dienos prognozes bei perspėjimus apie pavojingus orų reiškinius. Interaktyvūs programėlėje esantys radarų žemėlapiai leidžia stebėti oro sąlygas iš bet kurio pasaulio kampelio.
„WeatherBug“ – orų programėlė, išsiskirianti savo profesionalumu ir patikimumu. Naudodama profesionalių meteorologinių stočių tinklų ir vartotojų pateiktus duomenis, „WeatherBug“ teikia itin tikslius orų atnaujinimus, prognozes ir įspėjimus realiu laiku. Viena iš išskirtinių šios programėlės funkcijų yra „Spark“ žaibų žemėlapis, gyvai rodantis žaibų iškrovas. Tai ypač naudinga stebint audras ir siekiant užtikrinti savo bei šeimos saugumą. „WeatherBug“ pasižymi paprasta ir lengvai naudojama sąsaja, taip pat siūlo pritaikomus valdiklius telefono pagrindiniam ekranui, taip užtikrinant, kad orų informacija visada būtų „po ranka“.
Kiek tikslios yra „iPhone“ ar „Samsung“ orų programėlės?
Daugiausiai vartotojų orų prognozei numatyti pasitelkia iš anksto gamintojo įdiegtas „iPhone“ ar „Samsung“ mobiliąsias programėles. Pastarojo gamintojo orų programėlė yra sukurta „The Weather Channel“ pagrindu ir visą informaciją gauna būtent iš šios svetainės. Tuo tarpu „iPhone“ naudoja neseniai įsigytos „Dark Sky“ programėlės technologijas ir remiasi kitais patikimais šaltiniais.
„Šios programėlės yra patogios, jomis lengva naudotis, jas rasime kiekviename „iPhone“ ar „Samsung“ telefone. Beje, rekomenduoju gamintojo įdiegtose programėlėse papildomai išbandyti jau įdiegtą radiolokatorių. Jis leidžia sekti, koks kritulių kiekis, debesuotumas ir temperatūra numatomi tam tikrą valandą jūsų pasirinktoje vietovėje. Šiose aplikacijose taip pat rasite saulėtekio ir saulėlydžio laiką, UV indeksą, vėjo greitį, drėgmės lygį, slėgį ir kitus naudingus rodiklius“, ‒ sako „Bitės Profas“.
„iPhone“ savininkai gamyklinėje orų programėlėje įdiegtą radiolokatorių ras dešimties artimiausių dienų orų prognozės apačioje. Paspaudus interaktyvaus žemėlapio dešiniajame viršutiniame kampe esančių trijų kvadratų ikoną, galima keisti radiolokatoriuje pateikiamą informaciją ‒ rodyti temperatūrą (angl. Temperature) ar numatomą kritulių kiekį (angl. Precipitation).
„Samsung“ telefonų savininkai radiolokatorių, įdiegtą gamyklinėje orų programėlėje, ras pasirinkę skiltį „Radiolokatorius ir žemėlapiai“ (angl. Radar and maps). Jame pateikiama temperatūros, debesuotumo, kritulių informacija, taip pat galima stebėti, kaip šie parametrai pasirinktoje vietovėje keisis kas valandą. „Samsung“ orų programėlėje pateikiama ir dienos oro kokybė, žiedadulkių koncentracijos lygis, vairavimo sąlygos, informacija, ar tos dienos oras yra tinkamas sportuoti lauke.