Planuojate kelionę užsienyje: kaip paruošti išmanųjį kelionei be rūpesčių?

Kelionės po pasaulį vėl įsibėgėja – liepos pradžioje buvo dienų, kai Vilniaus oro uoste keleivių srautas buvo 50 proc. ir daugiau didesnis nei rekordiniais 2019 metais, rodo Lietuvos oro uostų duomenys. Vis tik prieš kelionę svarbu nepamiršti atlikti namų darbų, kurie leis nevaržomai mėgautis poilsiu ir išvengti neplanuotų išlaidų. Ką reikėtų žinoti norint patogiai naudotis savo išmaniuoju užsienyje, pranešime žiniasklaidai pasakoja „Bitės Profai“.

Taip lengviau: greitasis skaitymas

  • Telefono draudimas apsaugos ne tik nuo apiplėšimo, bet ir įrenginio įmetimo į vandenį
  • Prieš kelionę pasirūpinkite pokalbių planu, kuris leis nemokamai skambinti ir siųsti SMS žinutes
  • Taip pat nepamirškite aktyvuoti tarptinklinio ryšio (roamingo)
  • Dar būdami namuose įsidiekite visas programėles, kurių prireiks atostogų metu

„Šiandieniniame pasaulyje išmanusis telefonas yra ne tik ryšio priemonė, bet ir banko sąskaitų valdymo įrankis, reikalingas tiek mokant už automobilio parkavimą, tiek rezervuojant staliuką restorane. Todėl siekiant užtikrinto komforto visų atostogų metu, pasirūpinti įrenginiu prieš kelionę taip pat svarbu, kaip ir kelionės bilietais ar sveikatos draudimu“, – teigia „Bitės Profas“ Andrius Archangelskis.

Kaip pasirūpinti telefono saugumu prieš kelionę?

Jei keliaujant į užsienį sveikatos draudimas yra savaime suprantamas dalykas, tai mobiliuosius telefonus nuo nelaimingų atsitikimų saugo tik kiek daugiau nei pusė (55 proc.) žmonių, atskleidžia draudimo bendrovės „Policy expert“ duomenys.

Kelionėse nutinka labai daug nuotykių ir ne visi jie – malonūs. Pavyzdžiui, užpuolimo metu atimtas ar gėrimu aplietas ir neveikiantis telefonas sukels tiek finansinių nuostolių, tiek nemalonumų dėl prarastos informacijos, jei prieš tai nebūsite jos išsaugoję debesyje. Tuo metu telefono draudimas apsaugos nuo piniginių išlaidų, nes užsisakius paslaugą žalą padengs draudimo bendrovė“, – pasakoja „Bitės“ išmaniųjų įrenginių ekspertas.

Ekspertas priduria, kad pavogtą įrenginį įmanoma susigrąžinti – populiariausių gamintojų išmanieji telefonai vos pradėję veikti turi jų suradimo funkciją. Kitu atveju, greičiausiai naudojatės papildomomis programėlėmis.

Kokias programėles verta atsisiųsti prieš kelionę?

Kelionės užsienyje neatsiejamos nuo interneto, tačiau kartais „Wi-Fi“ stotelių medžioklė gali sukelti problemų, o mobiliųjų duomenų naudojimas mėnesio sąskaitą išauginti net kelis kartus. Šioje situacijoje jums gali padėti išmaniųjų programėlių, kurių prireiks keliaujant, parsisiuntimas iš anksto.

„Vienos labiausiai mobiliuosius duomenis eikvojančių programėlių – navigacijos. Pavyzdžiui, vieno miesto žemėlapio atsisiuntimo metu galite sunaudoti 300 MB, o tai jums kainuotų nuo keliolikos iki keliasdešimt eurų Europoje ir net kelių tūkstančių Jungtinėse Amerikos Valstijose. Tad dar būdami namuose iš „Google Maps“ („Android“ ir „iOS“), „Maps.me“ („Android“ ir „iOS“) ar kt. atsisiųskite vietovės, po kurią keliausite, žemėlapį ir kelionės metu naudokitės juo neprisijungę prie interneto“, – pasakoja „Bitės Profas“.

A. Archangelskis pratęsia, kad prieš keliaudami visuomet patikrinkite, kiek nemokamų mobiliųjų duomenų siūlo jūsų turimas planas, nes juos išnaudojus, teks mokėti brangiau nei Lietuvoje. Taip pat vykdami už ES ribų, nepamirškite užsisakyti duomenų paketo, kuris leis sutaupyti labiau nei mokant už kiekvieną išnaudotą megabaitą.

Kaip naudotis „Google Maps“ programėle be interneto, skaitykite čia. Jei visgi svarstote, kuri navigacijos programėlė tinkamiausia jūsų kelionei, sužinokite skaitydami šį straipsnį.

Kaip pasirūpinti mobiliuoju ryšiu prieš kelionę?

Nepamirškite, kad kelionėje taip pat gali tekti skambinti ar rašyti SMS žinutes namuose likusiems artimiesiems, tad pasirūpinkite ir pokalbių planu, kuris leis tą daryti nemokamai.

„Tiesa, išnaudojus nemokamas SMS žinutes ir pokalbių minutes, skambučiams ir žinutėms ES ir Ekonominės Erdvės šalyse bus taikomas toks pats tarifas, kuris būtų taikomas Lietuvoje. Juo galėsite naudotis tik aktyvavę tarptinklinio ryšio (roamingo) paslaugą. Nors tai dažniausiai padaroma automatiškai ir jos papildomai užsisakyti nereikia, tačiau jei anksčiau buvote jos atsisakę, teks ją užsisakyti iš naujo“, – pasakoja A. Archangelskis.

Kad ES ir Ekonominės Erdvės šalyse galėtumėte naudotis mobiliaisiais duomenimis, nepamirškite aktyvuoti tarptinklinio ryšio funkcijos telefone. O keliaudami už jų ribų, priešingai – patikrinkite, ar ji išjungta. Kitu atveju gali tekti sumokėti tūkstančius, kai telefonas automatiškai prisijungs prie mobiliųjų duomenų.

Dalinkis straipsniu:

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: