Kaip „Samsung Galaxy Watch“ išmanųjį laikrodį pritaikyti žmonėms su negalia?
Taip lengviau: greitasis skaitymas
- Funkcija „TalkBack“ įgarsina visą ekrane esantį tekstą – balsu perskaito ne tik programėlių pavadinimus ar žinutes, bet ir paspaudžiamus mygtukus.
- „Bitės Profas“ rekomenduoja išbandyti „Matomumo patobulinimus“ – paryškinti ar pakeisti ekrane rodomas spalvas bei padidinti teksto šriftą.
„Nors dažniausiai išmanieji įrenginiai giriami dėl greičio ir patogumo, nepamirškime, kad išmanūs sprendimai gali ne šiaip sau sutaupyti laiko, bet ir palengvinti kasdienybę. O tokie įrenginiai kaip „Samsung Galaxy Watch“ leidžia vartotojui juose keisti bei reguliuoti valdymą ir išvaizdą pagal savo poreikius“, – sako „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.
Kaip įjungti „TalkBack“ funkciją „Samsung Galaxy Watch“ serijos laikrodžiuose
„TalkBack“ funkcija vartotojui perskaito ekrane esantį tekstą, taip leisdama prasčiau matantiems žmonėms rasti tinkamus pasirinkimus. Vienas iš privalumų – įgarsinami ne tik ekrane rodomi tekstai ar programėlių pavadinimai, bet ir paspaudžiami mygtukai. Tuo pačiu ši funkcija pakeičia laikrodžio valdymą, kad silpniau matantiems žmonėms įrenginiu naudoti būtų lengviau.
Norint rasti „TalkBack“ pirmiausia atsidarykite laikrodžio nustatymus – pagrindiniame laikrodžio lange perbraukite pirštu iš apačios į viršų ir pamatysite visas įrenginio programėles, tarp kurių rasite „Nustatymus“. Judėdami pirštu žemyn pamatysite pasirinkimą „Pasiekiamumas“, o po to „TalkBack“. Įjunkite šios funkcijos jungiklį, kurį paspaudus reikės patvirtinti spustelėjus varnelę apačioje.
„Ši funkcija iš esmės pakeičia ekrano valdymą. Ją įjungus vienu prilietimu galima perskaityti ekrane esančio mygtuko tekstą, o norint atidaryti pasirinktą vietą, reikės dviejų greitų paspaudimų. Taigi, reikės įprasti, kad laikrodžio nebebus galima valdyti vienu prisilietimu – net norint judėti jo ekranu aukštyn ar žemyn, reiks dviejų pirštų. Visgi, silpniau matantiems žmonėms tokia funkcija nepaprastai naudinga, kadangi visą tekstą – žinutes, orų programėlės duomenis ir viską, ką paspaudžia vartotojas, programėlė perskaito balsu“ – tvirtina M. Vrubliauskas.
Jis priduria, kad dažnai nutinka taip, jog tokią funkciją žmonės nori ne įjungti, o išjungti – tą padaryt galite lygiai tokiu pat keliu laikrodžio „Nustatymuose“.
Kaip „Galaxy Watch“ laikrodžiuose įjungti funkcijas, kurios pagerins ekrano matomumą?
„Galaxy Watch“ laikrodžiai taip pat siūlo parametrus, kurie padės lengviau įžiūrėti įrenginio ekraną. Tokie nustatymai vadinami „Matomumo patobulinimais“.
Norint pagerinti matomumą laikrodžio ekrane, pirmiausia atsidarykite nustatymus ir juose pasirinkite „Pasiekiamumas“.
Tuomet pasirinkite skiltį „Matomumo patobulinimai“.
Pirmasis nustatymas sąraše – „Didelio kontr. Šriftai“. Jis ekrane panaikinta sunkiau įžiūrimus spalvotus tekstus ekrane. Jei norite įjungti šį nustatymą, pirštu bakstelėkite ant jungiklio, kol jis taps mėlynas.
„Antrasis nustatymas „Spalvų koregavimas“ padės žmonėms, kurie negali matyti konkrečių spalvų. Įjungę šį parametrą galėsite pasirinkti, kokias spalvas matote prasčiau, kad laikrodis galėtų jas pakeisti“, – pasakoja „Bitės Profas“.
Dar vienas nustatymas, skirtas koreguoti spalvoms – „Atvirkštinės spalvos“. Šis parametras padaro vaizdą atvirkščią – juodi atspalviai tampa baltais, o balti – juodais.
Nustatymų sąraše taip pat pamatysite „Spalvų filtro“ parametrą, kuris ant ekrano uždeda permatomą pasirinktos spalvos sluoksnį. Toks būdas gali pagerinti ekrano matomumą.
„Taip pat rekomenduoju išbandyti „Didinimo“ bei „Paryškinto šrifto“ funkcijas. „Didinimas“ leidžia trejais greitais paspaudimais priartinti bei atitolinti ekrane matomą vaizdą, o „Paryškintas šriftas“ pastorina raides, todėl jos tampa lengviau matomos“, – aiškina „Bitės Profas“.
Dar vienas itin naudingas matomumo patobulinimų nustatymas – „Šrifto dydis“. Ši funkcija leidžia pasirinkti padidinti ar pamažinti ekrane matomus užrašus. Žinoma, atkreipkite dėmesį, kad tokiu atveju ekrane tilps mažiau teksto.
Susiję straipsniai
Kaip pradėti naudotis BITĖS 5G namų internetu su „ZTE MC889A“ ryšio imtuvu?
Kaip pradėti naudotis naujos kartos „Go3 | BITĖ“ televizijos priedėliu? (HP44H)
Kaip pakeisti APN nustatymus „ZTE MC889A“ lauko antenoje?
Kaip sujungti kelis „ZTE T3000“ maršrutizatorius į „Mesh“ tinklą?
Kaip pakeisti „ZTE T3000“ maršrutizatoriaus „Wi-Fi“ slaptažodį?
Kaip pradėti naudotis „Instagram“ programėle telefone?
Kaip „iPhone“ telefoną valdyti akimis?
Kaip atkurti gamyklinius parametrus maršrutizatoriuje?
Kaip „Android“ telefoną valdyti galvos judesiais?