Kaip telefone rasti slaptažodžius?

Užrašų knygutė tikrai nėra patogiausia ir saugiausia vieta laikyti savo slaptažodžius. Prisijungimo duomenis galima išsaugoti ir išmaniajame telefone, kur slaptažodžius ne tik bus patogu pasiekti, bet ir patikrinti, ar jie nebuvo nutekinti internete. „Bitės Profas“ Andrius parengė išsamią instrukciją, kaip laikyti ir rasti slaptažodžius „Samsung“ ir „iPhone“ telefonuose.

Taip lengviau: greitasis skaitymas

  • „Samsung“ telefone slaptažodžiai laikomi programėlėje „Samsung Pass“.
  • „iPhone“ telefonų naudotojai išsaugotus slaptažodžius gali rasti programėlėje „Slaptažodžiai“.
  • Kai kurios programėlės saugo slaptažodžius, juos galima rasti konkrečios programėlės nustatymuose.

 

„Slaptažodžių laikymas telefone patogus tuo, kad juos galima automatiškai atnaujinti, kai pasikeičia vieni ar kiti prisijungimai. Be to, išsaugotus slaptažodžius galima lengvai perkelti į naują telefoną, kartu su kita perkeliama informacija iš seno įrenginio. Slaptažodžių laikymas telefone užtikrina ne tik sklandesnį naudojimąsi interneto puslapiais, kuriuose reikalingas vartotojo prisijungimas, bet ir didesnę slaptažodžių apsaugą internete. Jei kuris slaptažodis netyčia būtų nutekintas, tai galite lengvai sužinoti“, – sako „Bitės Profas“ Andrius Archangelskis.

Kaip rasti slaptažodžius „Samsung“ telefone?

„Samsung“ telefonuose yra gamykliškai įdiegta programėlė „Samsung Pass“. Slaptažodžiai, kuriuos išsaugosite naudodami „Samsung“ telefoną, bus laikomi būtent šioje programėlėje. Ją galite rasti pagrindiniame ekrane arba suvesdami į paiešką raktažodžius „Samsung Pass“.

„Kai bandysite atidaryti programėlę „Samsung Pass“, jūsų telefonas paprašys suvesti ekrano užrakto kodą arba pridėti pirštą prie antspaudų skaitytuvo. Atidarę programėlę joje rasite visus išsaugotus slaptažodžius ir kitą informaciją įvairiose skiltyse. Jei norite pasitikrinti, ar jūsų slaptažodžiai nebuvo nutekinti internete, pasirinkite „Programos/svet.“ ir tada ekrano viršuje palieskite „Tikrinti slaptažodžio saugumą“. Tuomet telefonas pateiks jums patarimų, kuriuos slaptažodžius vertėtų pasikeisti“, – sako „Bitės Profas“ Andrius.

Kaip rasti slaptažodžius „iPhone“ telefone?

„iPhone“ telefonai su „iOS 18“ arba naujesne operacinės sistemos versija taip pat turi savo slaptažodžių programėlę. Ji vadinasi tiesiog „Slaptažodžiai“, ją rasite pagrindiniame telefono ekrane arba programėlių paieškoje.

„Atidarant programėlę „Slaptažodžiai“, turėtų iššokti „Face ID“ patvirtinimas. Patvirtinus tapatybę, atsidarys pagrindinis programėlės langas. Šioje vietoje matysite ne tik įvairių svetainių, bet ir išsaugotų „Wi-Fi“ tinklų slaptažodžius. Taip pat programėlėje galima pasitikrinti, ar jūsų slaptažodžiai nebuvo nutekinti internete. Palietus skiltį „Saugumas“ bus pateiktas nutekintų slaptažodžių sąrašas, juos vertėtų iškart pasikeisti“, – pataria A. Archangelskis.

Kaip dar telefone galima rasti savo slaptažodžius?

Kai kurios programėlės gali turėti savo atskiras slaptažodžių tvarkykles – jas galima surasti tikrinant programėlių nustatymus. Pavyzdžiui, „Google Chrome“ turi slaptažodžių tvarkyklę, kurią rasite atsidarius programėlę – palieskite tris taškus viršuje dešinėje ir pasirinkite „Nustatymai“.

Dabar iššokusiame lange pasirinkite „Google slaptažodžių tvarkytuvė“.

„Šioje vietoje galėsite matyti įvairias svetaines, kurios yra išsaugojusios prisijungimo duomenis. Paspaudus ant norimos svetainės pavadinimo galėsite peržiūrėti išsaugotą slaptažodį. Dar viena naudinga skiltis „Patikra“, kurią rasite ekrano apačioje. Ją palietus jūsų slaptažodžiai bus patikrinti, ar nebuvo nutekinti internete. Jei tokių slaptažodžių atsirastų, slaptažodžių tvarkytuvė pateiks pasiūlymų, kuriuos slaptažodžius reikėtų pasikeisti“, – sako „Bitės Profas“.

Rekomenduojama ne tik naudoti sudėtingus slaptažodžius, bet ir juos kas kiek laiko atnaujinti.

„Kai slaptažodžiai yra išsaugomi telefone, yra kur kas lengviau juos kurti sudėtingesnius, naudojant įvairius simbolius ir skaitmenis, nei bandyti kas kartą juos atsiminti. Vis dėlto, kad ir koks saugus slaptažodis būtų, rekomenduojama jį atnaujinti bent kas pusę metų“, – sako „Bitės Profas“ Andrius.

Dalinkis straipsniu:

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: