Kodėl sulėtėjo išmaniojo telefono įkrovimas?
Taip lengviau: greitasis skaitymas
- Telefono įkrovimą sparta gali sulėtėti tiek dėl susidėvėjusio ir neoriginalaus įkrovimo laido, tiek dėl per silpno adapterio
- Krovimo spartą lėtina ir netinkamas įkrovimo būdas
- Telefono įkrovimo laiką taip pat prailgina kiekvienas jūsų veiksmas, kuris reikalauja baterijos energijos – pavyzdžiui, programėlių naudojimas
„Kai telefonas yra pagrindinė darbo priemonė ar kur nors skubate, stovėti prie elektros lizdo ir laukti, kol įrenginys pasikraus, gali kainuoti daug nervų. O dar jei visai neseniai telefonas būdavo įkrautas daug greičiau. Priežasčių, kodėl taip nutiko, daugybė, tačiau mes pateikiame pačias populiariausias, į kurias atkreipę dėmesį, tikėtina, netrukus džiaugsitės sugrįžusia įkrovimo sparta“, – sako „Bitės Profas“ Andrius Archangelskis.
Ar pakrovėjo laidas gali daryti įtaką krovimui?
Pirma priežastis, kuri gali turėti įtakos jūsų išmaniojo telefono įkrovimo spartai – įkrovimo laidas. Juos yra itin paprasta sulenkti, susukti, taip pat paprasčiausiai gali įtrūkti ar juos nematant gali apgraužti augintinis. Todėl prieš įjungdami telefoną krauti, gerai apžiūrėkite laidą ir pastebėję pakitimų, įsigykite naują ir, geriausia, originalų įkrovimo laidą.
Ar pakrovėjo adapteris turi įtakos krovimui?
„Kita galima priežastis – įkroviklio adapteris. Dauguma naujausių telefonų palaiko greito įkrovimo technologiją. Visgi, įkrovimo galia, priklausomai nuo telefono gamintojo ir modelio, skiriasi, todėl įsigijus neoriginalų ar per silpną adapterį, jūsų išmanusis bus įkrautas lėčiau. Taigi ,prieš perkant, siūlau atkreipti dėmesį, kokią įkrovimo galią palaiko jūsų išmanusis, ir rinktis tik originalius arba, jei tokios galimybės neturite, tinkamos galios adapterius“, – pataria „Bitės“ išmaniųjų įrenginių ekspertas.
Kartais nutinka taip, kad telefonas išsikrauna pačiu netinkamiausiu laiku, kai neturime galimybės jo įkrauti. Tokiais atvejais itin svarbu žinoti, kaip tausoti telefono baterijos energiją – reikės pakoreguoti telefono ryškumo, garso ir ryšio nustatymus bei prisiminti keletą saugumo patarimų. Kaip prailginti išmaniųjų baterijos veikimo laiką, pasakoja „Bitės Profai“.
Ar nešvari krovimo jungtis gali sulėtinti krovimą?
Priežastimi, kodėl sulėtėjo jūsų išmaniojo telefono įkrovimas, gali būti ir telefono įkrovimo jungtis, kuri laikui bėgant gali užsiteršti. Norėdami nustatyti, ar tai – tikroji priežastis, pabandykite telefoną įkrauti kitu laidu. Jei situacija nepagerėjo, patikrinkite telefono jungtį – ar laidas tinkamai įsistato, ar nejuda.
Kaip išvalyti krovimo jungtį?
Taip pat patikrinkite, ar telefono įkrovimo jungtyje nėra dulkių. Joms valyti labiausiai tinka suspaustas oras, kitu atveju – šį darbą palikite profesionalams. Kaip ir tuo atveju, kai telefono įkrovimas sulėtėja dėl telefono jungties.
O klausimas, ką daryti, kad naujo telefono baterija laikui bėgant neprarastų talpos ir jos gyvavimo laikas būtų kuo ilgesnis, domina daugelį išmaniųjų turėtojų. O kol jūs svarstote, kur ieškoti atsakymo, „Bitės Profai“ dalinasi, kaip tinkamai įkrauti naują telefoną.
Ar svarbu, kaip krauti telefoną?
„Krovimo sparta gali sulėtėti ir dėl netinkamo įkrovimo būdo. Svarbu žinoti, kad greičiausiai telefonas bus įkrautas tiesiai iš elektros tinklo, naudojant originalų įkroviklį. Tuo metu kur kas lėčiau bus įkrautas tiesiai iš kompiuterio ar naudojant belaidį įkroviklį. Dažnai ir neoriginalūs automobiliniai krovikliai telefoną įkraus lėčiau“, – aiškina „Bitės Profas“.
Kaip greičiausiai įkrauti bateriją?
Ekspertas priduria, kad priežastis galite būti ir jūs pats. Tiksliau, jūsų elgesys besikraunant telefonui. Jei norite, kad telefonas būtų įkrautas, kaip įmanoma greičiau, turėtumėte išjungti visus fone veikiančius ryšius. Atvejais, kai telefono baterija yra visiškai išsikrovusi ir norite ją kuo greičiau įkrauti, rekomenduojama krauti išjungtą arba lėktuvo režimu veikiantį telefoną.
Pakankamai ilgai laikanti telefono baterija – vienas svarbiausių aspektų, kurio ieškome mobiliajame telefone. Nors dauguma žmonių tikrai saugo savo išmaniuosius, tačiau dažnas netinkamai rūpinasi telefono baterija ir patys to nesuprasdami – netgi jai kenkia. Praktiškais patarimais, kaip kasdien sutaupyti energijos resursų ir neleisti baterijai greitai nusidėvėti, dalinasi „Bitės Profai“.
Žinoma, išmaniąsias technologijas dažnai gaubia mitai ir neįtikėtini patarimai, kurie buvo paneigti šimtus kartų, tačiau jais tikima iki šiol. Išmanieji telefonai – ne išimtis. Nors jie egzistuoja mažiau nei 20 metų, apie juos jau galima išgirsti daugybę mitų. Ir niekada negali žinoti, iš kur šie mitai atsirado ir ar juose yra bent krislas tiesos. Todėl „Bitės Profai“ atrinko 5 populiarius bei vis dar gajus išmaniųjų telefonų mitus, kuriuos paaiškina ir paneigia.
Susiję straipsniai
„Xbox” ar „PlayStation” – kurią žaidimų konsolę pasirinkti?
Kaip pradėti naudotis „Instagram“ programėle telefone?
Naudingos „Apple“ kompiuterių funkcijos ir mygtukų kombinacijos
Kaip efektyviai naudotis balso asistentais?
4 būtini žingsniai po duomenų perkėlimo į naują telefoną
Kaip apsaugoti išmaniuosius telefonus nuo šalčio?
Kada ir kur galima pamatyti Šiaurės pašvaistę ir kaip ją užfiksuoti?
Kaip atkurti ištrintas „Messenger“ žinutes?
Išmanusis ėmė veikti lėčiau: kaip jį paspartinti?