„Bitės Profai“ pataria: išmanieji būdai, padėsiantys taupyti elektrą
Taip lengviau: greitasis skaitymas
- Tausoti gamtos išteklius, atsakingai vartoti ir taupyti elektros energiją galima paprastais būdais
- Peržiūrėkite elektros taupymo nustatymus televizoriuje, kompiuteryje ir mobiliuosiuose įrenginiuose bei tinkamai juos pasirinkite
- Išjunkite žaidimų konsolės elektros perdavimą per USB jungtis ir atjunkite internetą (naudojant miego režimą) ar šį įrenginį visiškai išjunkite
- Namie naudokite išmaniuosius kištukus, mygtukų jungiklius ir lemputes
„Turbūt net nesusimąstome kiek daug naudojame įrenginių, kuriems reikia elektros: televizorių, kompiuterį, žaidimų konsolę, planšetę, išmanųjį telefoną ir t.t. Didelė tikimybė, kad juos naudojame didžiausiu pajėgumu, nors to net nereikia. Savo įrenginiuose norint efektyviai naudoti energiją ir sutaupyti užtenka pakeisti vos kelis jų nustatymus“, ‒ sako išmaniųjų įrenginių ekspertas, „Bitės Profas“ Andrius Archangelskis.
Kaip sumažinti televizoriaus vartojamą elektros energiją?
Daugelio namuose televizorius yra tas įrenginys, kuris būna įjungtas kone visada ir sėkmingai naudoja energiją. Vis dėlto tam, kad sumažintume elektros sąnaudas nebūtina riboti televizoriaus žiūrėjimo laiką ‒ užtenka pasirinkti tinkamus šio įrenginio nustatymus.
„Pirmiausia, naudokite ne didžiausią televizoriaus ekrano šviesumą, o tokį, kuris leistų patogiai žiūrėti vaizdą. Tai padaryti galite nuėję į nustatymus. Prisiminkite, kad kuo ekranas tamsesnis, tuo televizorius naudoja mažiau elektros“, ‒ sako „Bitės Profas“.
Ekspertas toliau rekomenduoja užeiti į elektros taupymo nustatymus. Pavyzdžiui, šiuolaikiniuose „Samsung“ televizoriuose šį meniu rasime paspaudę „Nustatymai“, tada „Bendra“ ir „Elektros taupymo režimas“.
„Jeigu jūsų televizoriaus elektros taupymo nustatymų meniu yra pasirinkimas „Šviesumo optimizavimas“, jį įjungę galėsite nesukti galvos dėl per didelio ekrano šviesumo. Jis automatiškai prisitaikys prie aplinkos. Taip pat rekomenduoju iš šio meniu naudoti funkciją „Auto. išjung.“, ‒ sako A. Archangelskis.
Išmaniųjų technologijų ekspertas tęsia, kad ši funkcija automatiškai išjungs televizorių, jeigu per pasirinktą laiką nieko nespausite televizoriaus pultelyje. Taip užtikrinsite, kad televizorius neliktų įjungtas, kai jo niekas nežiūri.
„LG televizoriuose energijos taupymo nustatymus galite rasti pasirinkę „Visi nustatymai“, po to „Bendra“, „Papildomos nuostatos“ ir „Eco režimas“. Šio gamintojo televizoriuose taip pat bus „Automatinis maitinimo išjungimas“, ‒ sako „Bitės Profas“.
Jį ekspertas rekomenduoja įjungti nustatant neilgą veikimo laiką tam, kad televizorius trumpiau veiktų, kai jo niekas nežiūri. Šis automatinis įrenginio išsijungimas ypač padės LG OLED televizorių savininkams apsisaugoti nuo pikselių „išdegimo“.
Kaip įjungti akumuliatoriaus taupymo priemonę kompiuteryje?
Jei naudojatės „Windows 10“ operacinę sistemą turinčiu kompiuteriu ir jo nekraunate, galite įjungti akumuliatoriaus taupymo režimą.
„Spauskite „Pradėti“, tada pasirinkite „Nustatymai“, „Sistema“ ir „Akumuliatorius“. Galiausiai, pasirinkite, kada akumuliatoriaus režimas įsijungs automatiškai ar jį įjunkite tuojau pat aktyvavę „Akumuliatoriaus taupymo priemonę“, ‒ sako A. Archangelskis.
„Windows 11“ kompiuteryje baterijos taupymo režimą rasite pasirinkę „Nustatymai“, po to paspaudę „Energija ir akumuliatorius“, „Energijos taupymas“ ir „Įjungti dabar“. Šis režimas leis jūsų kompiuterio baterijai veikti kiek ilgiau, nes ji naudos mažiau energijos.
Ekspertas teigia, kad „Windows“ kompiuteryje taip pat yra būdas sumažinti procesoriaus greitį. Jį pasirinkę pastebėsite, kad baterija ilgiau neišsikrauna, o elektros vartojimas sumažėja.
„Paspauskime „Start“ mygtuką ir įveskime tekstą „Valdymo skydas“. Tada jį pasirinkime. Vėliau spauskime „Aparatūra ir garsas“, „Energijos vartojimo parinktys“, „Keisti plano parametrus“ ir „Keisti papildomus maitinimo parametrus“. Galiausiai spauskime „Procesoriaus maitinimo valdymas“ ir „Maksimali procesoriaus būsena“, ‒ pasakoja „Bitės Profas“.
Jeigu šiame meniu vietoje 100 proc. nustatysite 99 proc., jūsų kompiuterio procesorius nepadidins savo standartinio veikimo dažnio ir naudos mažiau energijos. Norėdami prailginti kompiuterio baterijos veikimo trukmę, nustatykite tik „Iš akumuliatoriaus“, o norėdami sumažinti bendrą elektros naudojimą, nustatykite abi reikšmes.
„Taip pat rekomenduoju nustatyti, kad kompiuteris išjungtų ekraną po 5 min., kai juo nėra naudojamasi. Tą padaryti galite paspaudę „Nustatymai“, „Energija ir akumuliatorius“ bei pasirinkę „Ekranas ir miego režimas“, ‒ sako A. Archangelskis.
Kaip nustatyti žaidimų konsoles, kad jos naudotų mažiau elektros energijos?
Žaidimų konsolės ‒ įrenginiai, kurie gali naudoti elektrą net tada, kai atrodo išjungti. Pavyzdžiui „PlayStation 5“ konsolę įprastai žaidimų mėgėjai išjungia naudodami „Rest“ režimą.
„Veikiant šiam režimui konsolė pilnai neišsijungia, o lieka prisijungusi prie interneto ir gali tiekti elektrą per savo USB jungtis. Žinoma, tokį konsolės veikimo principą galime pakeisti. Naudodami įrenginį pasirinkime „Settings“, tada „System“, „Power saving“ ir „Features available in Rest Mode“, ‒ sako „Bitės Profas“.
Šiame meniu lange galite išjungti elektros perdavimą per USB jungtis ir nustatyti, kad konsolė neliktų prisijungus prie interneto „Rest“ režimo metu. Nors pasirinkus antrą variantą jūsų konsolė automatiškai neatnaujins žaidimų, tačiau sutaupysite elektros.
„Be to, „Power saving“ nustatymuose naudinga pasirinkti „Set Time Until Controllers Turn Off“. Taip galite nustatyti laiką, po kurio konsolė automatiškai išjungs jūsų valdymo pultelius, jeigu jais nesinaudosite. Ši funkcija itin naudinga jei dažnai pamirštate, kad pultelis lieka prijungtas prie konsolės, kai jo nenaudojate“, ‒ sako išmaniųjų įrenginių ekspertas.
Jeigu norite sutaupyti elektros, tačiau nenorite keisti nustatymų, galite pilnai išjungti savo žaidimų konsoles. Norėdami išjungti „PlayStation 5“ rinkitės „Turn Off“, o ne „Rest Mode“.
„Xbox“ žaidimų konsolė taip pat turi energijos taupymo nustatymų. Norėdami pilnai išjungti šį įrenginį paspauskite „Xbox“ mygtuką valdiklyje ir pasirinkite „Settings“, tada „General“, „Power mode & startup“ ir, galiausiai, „Full shutdown“.
Kaip taupyti baterijos energiją telefone ir planšetėje?
Mobilieji įrenginiai, pavyzdžiui, planšetės ar telefonai, taip pat turi nustatymų, kurie padeda efektyviai naudoti baterijų energiją. Dėl jų įrenginių baterijas reikia krauti rečiau, o tai reiškia, kad sutaupoma elektros.
„Jei planšečių ar telefonų nenaudojate žaidimams ar kitoms veikloms, kurioms reikia visos įrenginio galios, naudokite energijos taupymo režimą. Dėl jo pokyčių įprastai naudojant jūs nepajusite, o mobilųjį įrenginį krauti reikės rečiau. „Samsung“ telefonuose ar planšetėse energijos taupymo režimą rasime atsidarę greituosius nustatymus, t. y. braukdami iš ekrano viršaus į apačią, ir pasirinkę „Energ. Taupymas“, ‒ pasakoja „Bitės Profas“.
Tuo metu „Apple“ telefonuose ar planšetėse energijos taupymo režimą rasite paspaudę „Settings“, tada „Battery“ ir „Low Power Mode“.
„Naudojant mobiliuosius įrenginius patalpose, gana dažnai juose būna nustatytas per didelis ekrano šviesumas, kuris kenkia mūsų akims ir sparčiai iškrauna įrenginio bateriją. Dėl to telefonuose ar planšetėse rekomenduoju naudoti automatinį ekrano šviesumą“, ‒ sako A. Archangelskis.
Tam, kad „Samsung“ telefone ar planšetėje įjungtumėte automatinį ekrano šviesumą spauskite „Nustatymai“, tada pasirinkite „Ekranas“ ir „Prisitaikantis ryškumas“. Tuo metu „Apple“ telefonuose tai padarysite nuėję į „Settings“, paspaudę „Accesibility“, „Display & Text Size“ ir „Auto-Brightness“.
„Jeigu ilgai nenaudojate planšetinio kompiuterio – galite jį išjungti. Užmigdyta planšetė vis dar eikvoja baterijos energiją ir tikėtina, kad po ilgo nenaudojimo laiko, ją norėsite krauti. Jeigu įrenginį laikysite išjungtą, prireikus jį galėsite įjungti ir iškart naudoti“, ‒ sako išmaniųjų įrenginių ekspertas.
Kaip taupyti elektrą naudojant išmaniuosius įrenginius?
Jei sutaupyti elektros norite ilgainiui, o ne iškart, pasitelkite išmaniuosius elektros įrenginius. Naudokite išmaniuosius kištukus, mygtukų jungiklius ir lemputes. Jie ne tik padeda taupyti elektros energiją, bet ir yra itin patogūs, nes juos galima valdyti nuotoliniu būdu, įskaitant ir balso komandas.
„Išmanusis elektros kištukas rodo elektros sąnaudas. Be to, jame galima nustatyti automatinį prietaiso įjungimą ar išjungimą. Dėl šios priežasties itin naudinga prijungti, pavyzdžiui, vandens šildytuvą, nes galima nustatyti, kad jis veiktų naktį, kai elektros kainos tarifas mažesnis. Prie išmaniojo elektros kištuko taip pat rekomenduoju jungti apšvietimo įrenginius“, ‒ sako A. Archangelskis.
Tokie išmanūs kištukai arba jungikliai taip pat naudingi tiems, kurie pamiršta išjungti įvairius elektros prietaisus išvažiuodami. Su išmaniaisiais elektros prietaisais juos galite išjungti ar įjungti net nebūdami namuose. Tam reikės tik telefono ir interneto.
Susiję straipsniai
Spartus bendrinimas be laidų: kaip dalintis failais tarp „Android“ ir „Windows“ įrenginių
4 būtini žingsniai po duomenų perkėlimo į naują telefoną
„Samsung Galaxy Buds3“ ir „Buds3 Pro“: kurias ausines pasirinkti ir įdomiausios jų funkcijos
„ChatGPT“ panaudojimo galimybės: nuo pirmoko iki senjoro
„Xbox” ar „PlayStation” – kurią žaidimų konsolę pasirinkti?
Kaip pradėti naudotis „Instagram“ programėle telefone?
Naudingos „Apple“ kompiuterių funkcijos ir mygtukų kombinacijos
Kaip efektyviai naudotis balso asistentais?
Kaip apsaugoti išmaniuosius telefonus nuo šalčio?