TOP 5 programėlės vairuotojams
Taip lengviau: greitasis skaitymas
- Navigacijoje „Waze“ galima dalintis aktualiais įvykiais kelyje: avarijomis, kliūtimis, eismo ribojimais ir kt.
- Programėlė „carOne“ padeda sekti visą su automobiliu susijusią informaciją.
- Programėlės „Unipark“ ir „Pilu.lt“ padeda patogiau susimokėti už parkavimą ir pasitikrinti kuro kainas.
- Muzikos mėgėjams pravers programėlės „Spotify“ integracija su automobilio multimedijos sistema arba „Waze“ navigacija.
„Ko gero, kiekvienas vairuotojas savo telefone turi bent vieną programėlę, praverčiančią vairuojant. Ar tai būtų navigacija, ar parkavimo programėlės, ar muzikos aplikacijos – be šių „pagalbininkų“ kiekvieno vairuotojo kelionė automobiliu būtų gerokai sunkesnė. Svarbu nepamiršti, kad vairuojant reikėtų naudotis laisvų rankų įranga ir telefono neimti į rankas – įsijungti navigaciją, pasižiūrėti reikiamą informaciją galima dar prieš sėdant už vairo“, – sako „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.
„Waze“ – navigacija, tapusi aktyvia vairuotojų bendruomene
Nors dauguma „iPhone“ ir „Samsung“ telefonų turi iš anksto įdiegtas žemėlapių programėles, kurias galima naudoti navigacija, vairuotojai įprastai linkę rinktis kitas programėles. Viena iš populiariausių nemokamų navigacijos programėlių tarp vairuotojų yra „Waze“.
Ši programėlė buvo sukurta kaip navigacijos priemonė, skirta automobiliams, motociklams ir taksi automobiliams. Nuo jos atsiradimo iki pat šių dienų „Waze“ veikia bendruomenės principu.
„Programėlė veikia bendruomenės principu. Tai reiškia, kad vairuotojai vieni kitus įspėja apie tam tikrus trikdžius kelyje. Pavyzdžiui, jeigu vairuotojas pamato, kad ant kelio yra kliūtis – jis tai pažymi programėlėje, taip perspėdamas kitus, nes tokį pranešimą mato visi netoli tos vietos esantys programėlės naudotojai bei tie, kurių kelionės maršrute yra pažymėtas objektas ar įvykis. Pranešimai dingsta, kai naudotojai programėlėje pažymi, kad kliūtis buvo pašalinta“, – teigia ekspertas.
„Waze“ programėlėje galima dalintis įspėjimais apie eismo spūstis, avarijas, blogas oro sąlygas, kelio darbus ar uždarymus, mokamus kelius, greičio matuoklius, šviesoforų kameras, geležinkelių pervažas, įvairias kliūtis bei pavojus. Programėlėje taip pat galima „palikti“ pokalbio ikonėlę, kurią matys kiti vairuotojai – įprastai tai daroma norint paprašyti pagalbos ar įspėti apie sudėtingas eismo sąlygas. Beje, navigacijos kalbą galima pasirinkti iš skirtingų kalbų – apie pavojus kelyje gali įspėti ir pasirinktas aktorius ar animacinio filmuko herojus, taip pat galima įrašyti ir savo balsą.
Atsisiųsti „Waze Navigation & Live Traffic“ galite čia: „Android“ arba „iOS“.
„carOne“ – vairuotojo dienoraštis
Ši programėlė puikiai tiks visiems, kurie turi automobilį ir nori vienoje vietoje turėti visą informaciją apie jį bei kitas su vairavimu susijusius dalykus. Čia vairuotojai gali pridėti automobilio draudimo polisą, vairuotojo pažymėjimą, techninės apžiūros ar kitus dokumentus, o programėlė primins, kuomet ateis laikas šiuos dokumentus atnaujinti.
„Tačiau tai tikrai nėra vienintelė šios programėlės funkcija. Joje taip pat galima sumokėti už parkavimą Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos viešose stovėjimo vietose, rasti artimiausias elektromobilių įkrovimo stoteles, registruotis į artimiausią servisą, išsikviesti pagalbą kelyje ir net aukciono būdu parduoti automobilį. Įdiegus programėlę ir patvirtinus tapatybę, ji automatiškai prideda visus žmogui priklausančius automobilius ir vairuotojo pažymėjimo bei techninės apžiūros galiojimo datą, tad nereikia nieko vesti ranka“, – dalinasi M. Vrubliauskas.
„carOne“ programėlėje taip pat galima rinktis iš skirtingų draudimo bendrovių ir apdrausti transporto priemonę privalomuoju vairuotojų civilinės atsakomybės draudimu. Be to, programėlėje pridėtiems automobiliams galima nemokamai atsisiųsti „CarVertical“ ataskaitą su visais svarbiausiais įvykiais nuo automobilio pagaminimo dienos.
Atsisiųsti „carOne“ galite čia: „Android“ arba „iOS“.
„Pilu.lt“ – visų degalinių kainos jūsų kišenėje
Pastaroji programėlė itin pasitarnaus tiems, kurie norėtų už degalus mokėti mažesnę kainą – „Pilu.lt“ skelbia visų Lietuvoje veikiančių pagrindinių degalinių tinklų ir kelių pavienių degalinių kuro kainas. Iš viso programėlėje galima rasti apie 600 Lietuvos degalinių kuro kainas, o kasdien atnaujinami duomenys bent iš 250-400 degalinių.
„Atsisiuntus programėlę pirmiausiai reikės pasirinkti dominančią degalų rūšį. Jeigu turite skirtingais degalais varomus automobilius, savo pasirinkimą bet kada galite pakeisti programėlės nustatymuose. Taigi, pasirinkę, pavyzdžiui, dyzeliną, matysite visų netoliese esančių degalinių siūlomas šių degalų kainas. Patogu tai, kad programėlė rodo duomenis ne tik iš jūsų miesto degalinių, bet ir iš visos Lietuvos – tai gali praversti, jeigu planuojate išvyką į kitą miestą ir svarstote, ar kuro pilti prieš išvykstant, ar pusiaukelėje“, – sako „Bitės Profas“.
Atsisiųsti „Pilu.lt“ galite čia: „Android“ arba „iOS“.
„Unipark“ – susimokėti už parkavimą vos keliais paspaudimais
Daugeliui vairuotojų, ypač dažnai besilankančių miestų centruose, tenka mokėti už automobilio parkavimą. Kartais sunku nuspėti, kiek laiko automobilis stovės aikštelėje – tokioje situacijoje gelbsti parkavimo programėlė „Unipark“.
„Ši programėlė veikia lyg laikmatis – atvykę į parkavimo aikštelę, programėlėje turite pažymėti, kad norite pradėti skaičiuoti stovėjimo laiką. „Unipark“ fiksuos automobilio stovėjimo laiką ir apskaičiuos reikiamą mokėti sumą pagal valandinį aikštelės įkainį. Grįžę į automobilį, programėlėje pažymėkite, kad norite sustabdyti parkavimą ir apmokėkite susidariusią sumą“, – pataria ekspertas.
Dėl šios priežasties mokėjimas už parkavimą su programėle gali būti pigesnis nei mokėjimas parkomatuose iš anksto. Beje, naudojantis programėle galima 15 minučių rezervuoti vietą elektromobiliui krovimo stotelėje, taip pat įsigyti įvažiavimo į Kuršių nerija bilietą.
Atsisiųsti „UNIPARK - parking APP“ galite čia: „Android“ arba „iOS“.
„Spotify“ – vairuotojams pritaikytas asmeninis radijas
„Spotify“ yra viena populiariausių muzikos programėlių – ja naudojasi net 615 mln. žmonių visame pasaulyje.
Naudotis „Spotify“ galima ir vairuojant – prisijungiant prie šios aplikacijos per automobilyje integruotas informacines bei pramogines sistemas „Android Auto“, „CarPlay“ („iOS“ naudotojams) arba per „Waze“ programėlę.
„2017 m. „Spotify“ ir „Waze“ pradėjo bendradarbiavimą, kad muzikos automobilyje būtų galima klausytis dar patogiau. Tam tereikia „Waze“ programėlėje spustelti muzikos piktogramą viršutiniame dešiniajame kampe arba nustatymuose susirasti „Audio player“. Tarp siūlomų variantų pasirinkite „Spotify“ ir jei telefone esate prisijungę prie savo „Spotify“ paskyros, ji automatiškai prisijungs ir „Waze“ programėlėje. Tokiu būdu vairuojant galėsite matyti ne tik navigacijos nurodymus, bet ir tame pačiame ekrane lengvai valdyti grojaraštį – sustabdyti muziką, perjungti albumą ir pan.“, – aiškina „Bitės Profas“ Martynas.
Susiję straipsniai
TOP 5 geriausios belaidės garso kolonėlės
TOP 5 telefonai su geriausiomis baterijomis
TOP 5 geriausi telefonai vaikams ir paaugliams
TOP 5 geriausi telefonai iki 500 eurų
TOP 5 išmanieji laikrodžiai vaikams
TOP 5 geriausios belaidės ausinės
TOP 5 geriausi aplinkos veiksniams atsparūs telefonai
TOP 5 geriausi nešiojamieji kompiuteriai mokslams
Geriausi maži televizoriai