Geriausi išmanieji telefonai senjorams
Taip lengviau: greitasis skaitymas
- „Samsung Galaxy A05s“ – itin patogus ir lengvas valdymas.
- Išmanusis „Xiaomi Redmi Note 13“ veikia greitai, todėl galėsite bendrauti vaizdo skambučiais ir naršyti itin lengvai.
- „Cat S75“ nebijo smūgių ir veikia net atokiausiuose kampeliuose.
- „Nokia G22“ – paprastas valdymas ir ypač saugi sistema.
- „Samsung Galaxy A55 5G“ patiks ieškantiems ilgaamžio telefono už patrauklią kainą.
„Jei esate vyresnio amžiaus ir ieškote telefono, leidžiančio lengvai įskaityti, taip pat padidinti tekstą, rekomenduoju rinktis tą, kurio ekranas – didelis ir ryškus. Be to, atkreipkite dėmesį, ar patogus įrenginio meniu ir valdymas, nes nuo to priklauso, kaip greitai bei lengvai telefonu naudositės. Galiausiai atsižvelkite į išmaniojo bateriją. Jei ji bus talpi, galėsite pamiršti dažną įrenginio krovimą ir jaustis saugiai, nes visada būsite pasiekiami“, – sako išmaniųjų įrenginių ekspertas, „Bitės Profas“ Andrius Archangelskis.
„Samsung Galaxy A05s“ – itin lengvas valdymas
Šis įrenginys suteikia visavertę šiuolaikinio išmaniojo telefono patirtį. Svarbiausia tai, kad jį naudoti itin paprasta dėl „One UI Core“ vartotojo sąsajos.
„Jos privalumas – telefone nėra papildomų, dažnai net nereikalingų, funkcijų. Tiesa, ši sąsaja lemia paprastesnį, bet jokiu būdu ne prastesnį nustatymų pateikimą. Pavyzdžiui, prie funkcijų pavadinimų pateiktos spalvotos ikonos. Be to, telefono ekrane dauguma mygtukų pateikiami apačioje tam, kad juos būtų lengviau pasiekti. Naudinga ir tai, kad šis išmanusis palaiko lietuvių kalbą. Tai reiškia, kad jo meniu galės būti lietuviškas“, – sako išmaniųjų įrenginių ekspertas.
Šis įrenginys yra puikus pasirinkimas tiems, kurie nori pradėti naudotis išmaniuoju telefonu.
Daugiau apie „Samsung Galaxy A05s“ sužinosite šio išmaniojo telefono aprašyme.
„Xiaomi Redmi Note 13“ – patraukli kaina ir greitas veikimas
Šis telefonas išsiskiria iš konkurentų ne tik dėl patrauklios kainos, bet ir dėl didelio veikimo greičio. Pastarąją savybę lemia keli aspektai.
„Šis išmanusis turi galingą procesorių ir operacinę sistemą, o tai padeda užtikrinti, kad visos užduotys būtų atliktos greitai. Nesvarbu, ar bendrausite vaizdo skambučiu, ar naršysite internete, šis telefonas padės tai padaryti greitai ir be trikdžių. Gamintojas stengiasi, kad jo išmanieji veiktų sparčiai, o būtent „Xiaomi Redmi Note 13“ yra puikus to įrodymas“, – pastebi „Bitės Profas“.
Jei jūsų telefonas nuolat stringa ir nepajėgia atlikti paprasčiausių užduočių, šis įrenginys – kaip tik jums
Daugiau apie „Xiaomi Redmi Note 13“ sužinosite šio išmaniojo telefono aprašyme.
„CAT S75“ – būsite pasiekiamas net atokiausiose vietovėse
„CAT“ telefonus galima drąsiai vadinti vienais patvariausiais įrenginiais, mat jų korpusai įprastai yra atsparesni nei kitų išmaniųjų. „CAT S75“ ne išimtis – jis taip pat nebijo nei dulkių, nei smėlio, nei vandens. Žinoma, tai tikrai ne vienintelis šio telefono privalumas.
„Be ypač didelio atsparumo, naudodami šį telefoną, galite nesijaudinti dėl ryšio kokybės – išmanusis palydoviniu ryšiu, kuris prieinamas kone visur, gali siųsti ir gauti SMS žinutes. Tai reiškia net jei atvykę į poilsiavietę, kurioje nėra ryšio, vis tiek turėsite galimybę apie tai kam nors pranešti išsiųsdami trumpąją žinutę, joje tuo pačiu nurodę savo buvimo vietos informaciją“, – sako A. Archangelskis.
Vietose kur ryšys stiprus, šis išmanusis galės naršyti itin greitai ir sklandžiai, kadangi jis palaiko naujos kartos 5G ryšį.
Todėl išmanusis rekomenduojamas tiems, kurie nori patogiai susisiekti mobiliuoju ryšiu net leidžiant laiką sode, miške ar gyvenant atokiausiuose kampeliuose.
Daugiau apie „CAT S75“ sužinosite šio išmaniojo telefono aprašyme.
„Nokia G22“ – jokio blaškymosi, tik svarbiausios programėlės
Šiuolaikiniuose „Nokia“ telefonuose veikia „Android One“ programinė įranga. Tai reiškia, kad jie anksčiau nei kiti „Android“ operacinę sistemą turintys įrenginiai gauna apsaugos nuo virusų atnaujinimus.
„Šio telefono ekranas – vienas didžiausių, kokius dabar galime rasti, tad pasirinkę didesnį šriftą, jame matysite pakankamai daug teksto. Be to, šis išmanusis neapkrautas animacijomis, kurios naudoja daug baterijos resursų, taip pat papildomomis funkcijomis ir programėlėmis“, – sako išmaniųjų įrenginių ekspertas.
Šį telefoną rinkitės tuo atveju, jei ieškote įrenginio, neapkrauto nereikalingomis programėlėmis.
Daugiau apie „Nokia G22“ sužinosite šio išmaniojo telefono aprašyme.
„Samsung Galaxy A55 5G“ – ilgaamžis ir kokybiškas įrenginys už patrauklią kainą
Išmanusis patiks visiems, nes už prieinamą kainą jis suteikia tai, kas svarbiausia – puikų ekraną, atsparumą vandeniui ir dulkėms bei gerai fotografuojančias kameras.
„Išmanusis išsiskiria itin sodrių spalvų ekranu, kurio vaizdo atnaujinimo dažnis yra net 120 Hz. Tuo pasigirti gali „Samsung“ aukščiausios klasės telefonai (flagmanai). Ši savybė sudaro įspūdį, kad įrenginys veikia sklandžiau ir greičiau, tad juo naudotis ypač malonu. Be to, telefonas atsparus tiek dulkėms, tiek vandeniui, o tai reiškia, kad jis tarnaus pakankamai ilgai. Dar viena naujiena, tai metalinis korpusas, kuris suteikia kokybės jausmo rankose laikant šį išmanųjį. “, – sako „Bitės Profas“.
Įvertinus į šio telefono parametrus ir kainą galima daryti išvadą, jog kainos ir kokybės santykis yra itin geras.
Daugiau apie „Samsung Galaxy A55 5G“ sužinosite šio išmaniojo telefono aprašyme.
Taip pat jums gali būti naudinga:
Ką dar svarbu žinoti renkantis telefoną senjorui? Į dažniausiai užduodamus klausimus atsako išmaniųjų įrenginių ekspertas, „Bitės Profas“ Andrius Archangelskis.
- Ar į visus išmaniuosius telefonus galima įdiegti programėles, pavyzdžiui „Messenger“, „Viber“ ir kt.?
Į kone visus išmaniuosius telefonus galima įdiegti šias ir kitas susirašinėjimo, garso bei vaizdo pokalbių programėlės. Jos leis sklandžiai bendrauti su artimaisiais. Vis dėlto tokios programėlės gali neveikti, jei įrenginys yra itin senas – tada gali, pavyzdžiui, trūkti laisvos įrenginio atminties arba būti pasenusi programinė įranga.
- Ar visuose telefonuose įmanoma padidinti šriftą?
Visuose išmaniuosiuose telefonuose galite ne tik padidinti šriftą, bet ir ekrano mastelį. Verta atkreipti dėmesį ir į telefono ekrano dydį, nes padidinę šriftą didesniame ekrane matysite mažiau teksto. Įprasti senos kartos mygtukiniai telefonai dažnu atveju nepalaiko teksto didinimo funkcijos.
- Ar visi telefonai turi žibintuvėlį?
Beveik visi išmanieji telefonai turi žibintuvėlį, o kai kuriuose modeliuose išvysime ir atskirą mygtuką, skirtą šią funkciją įjungti. Senos kartos įprasti mygtukiniai telefonai žibintuvėlio dažniausiai neturi.
- Ar lengva perkelti adresatų numerius iš seno mygtukinio telefono į išmanųjį?
Perkelti adresatų numerius iš seno mygtukinio telefono į išmanųjį – lengva. Įprastai kontaktus galima išsiųsti „Bluetooth“ ryšiu. Jei telefono numerių perkelti patiems nepavyksta, kviečiu apsilankyti mūsų salonuose, nes „Bitės Profai“ perkels visus duomenis, kuriuos tik įmanoma.
- Ar visada daugiau megapikselių turinti kamera fotografuoja kokybiškiau?
Daugiau megapikselių turinti kamera ne visada fotografuoja kokybiškiau. Nuotraukos kokybę lemia ir kameros jutiklio dydis, diafragma bei vaizdo apdorojimo algoritmai. Daugiau megapikselių turinti fotografija atrodys geriau vaizdą priartinus, tačiau tai nereiškia, kad bendra nuotraukos kokybė bus geresnė.