TOP 5 kelionių programėlės su dirbtiniu intelektu

Planuodami keliones dažnai naudojame tokias populiarias programėles, kaip „Google Maps“, tačiau į pagalbą galima pasitelkti ir naujus dirbtinio intelekto (DI) įrankius. „Bitės Profai“ pristato penkias praktiškas programėles, kurios padės lengviau planuoti maršrutus, versti kalbas, atpažinti objektus ar klausytis ekskursijų.

Taip lengviau: greitasis skaitymas

  • Programėlė „iPlan.ai“ automatiškai sukuria maršrutą pagal jūsų pomėgius.
  • „Wanderlog“ – visapusiškas kelionės planavimas vienoje vietoje.
  • „DeepL Translate“ siūlo tikslius vertimus įvairiomis kalbomis, įskaitant lietuvių.
  • „SmartGuide“ – audio gidas su personalizuotais turais ir papildytos realybės funkcijomis.
  • Kelionėse gali praversti ir DI asistentas „Google Gemini“
 

„Kelionių planavimas dažnai kelia stresą – tenka ne tik sudaryti maršrutus, bet ir sukti galvą, kaip susikalbėti ar surasti reikiamą informaciją svetimoje šalyje. Šiuolaikinės programėlės su dirbtiniu intelektu gali tapti tikrais skaitmeniniais gidais jūsų kišenėje, palengvinančiais tiek kelionių planavimą, tiek informacijos paiešką kelionės metu“, – sako „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.

„iPlan.ai“ – kelionės maršrutas per kelias sekundes

Jei ieškote patogaus būdo suplanuoti kelionę, su programėle „iPlan.ai“ („Android“) („iOS“) tai galėsite padaryti vos per kelias sekundes. Jums tereikia įvesti lankomą miestą, planuojamų atostogų datą bei savo pomėgius – dirbtinis intelektas automatiškai parengs išsamų maršrutą visai kelionei.

„Tai ypač naudinga keliaujant į naujus miestus – programėlė suplanuoja ne tik pagrindines lankytinas vietas, bet ir siūlo sustojimus pagal jūsų interesus: nuo muziejų ir kavinių iki žaliųjų zonų ar vietinių turgelių. Be to, bet kuriuo metu galėsite redaguoti planą, o DI jį akimirksniu pritaikys pagal jūsų pakeitimus. Tai – tarsi kelionių gidas jūsų kišenėje, kuris taupo laiką“, – sako M. Vrubliauskas.

„Wanderlog“ – viskas vienoje vietoje

Norite, kad kelionės planavimas būtų paprastas ir aiškus? Programėlė „Wanderlog“ („Android“) („iOS“) tam puikiai tinka – joje vienoje vietoje galite sudėlioti visą savo kelionės maršrutą: lankytinus objektus, nakvynės vietas, rezervacijas bei suplanuoti biudžetą.

„Dirbtinis intelektas padės dar labiau – pasiūlys populiariausias vietas pagal jūsų kelionės kryptį ir sudėlios optimalų planą pagal atstumus bei laiką. Viskas patogiai pateikiama interaktyviame žemėlapyje, kurį galima atsisiųsti ir naudoti net neturint interneto ryšio. Tai itin pravartu keliaujant užsienyje ar atokesnėse vietovėse“, – sako „Bitės Profas“.

Ši programėlė tinka tiek trumpoms savaitgalio išvykoms, tiek ilgesnėms atostogoms su detaliu dienos planu. Vis dėlto, jei norėsite naudotis visomis funkcijomis, pavyzdžiui, bendru kelionės planavimu su draugais ar išplėstinėmis DI rekomendacijomis, gali prireikti „Wanderlog“ prenumeratos.

„DeepL Translate“ – natūraliai skambantys vertimai

Keliaujant užsienyje, dažnai prireikia išversti meniu, užrašus ant pastatų ar trumpai pasikalbėti su vietiniais. Programėlė „DeepL Translate“ („Android“) („iOS“) pasižymi vienais tiksliausių ir natūraliausiai skambančių vertimų, todėl puikiai tinka keliaujantiems.

„Šioje programėlėje galite ne tik rašyti tekstą ranka, bet ir naudoti kamerą – taip lengvai išversite informacinius ženklus, plakatus ar net meniu kavinėje. Dar patogiau – kalbėkite balsu, o programėlė iškart pateiks vertimą pasirinkta kalba. Didelis privalumas, kad „DeepL Translate“ palaiko ir lietuvių kalbą“, – sako M. Vrubliauskas.

Programėlė išsiskiria ir tuo, kad dalis jos funkcijų veikia net ir be interneto ryšio, o tai itin pravartu keliaujant užsienyje, kai nenorite naudoti mobiliųjų duomenų.

„SmartGuide“ – audio gidas su individualiais maršrutais

Jeigu norite keliaudami sužinoti daugiau apie lankomas vietas, bet nenorite samdyti gido, „SmartGuide“ („Android“) („iOS“) gali tapti puikia alternatyva. Ši programėlė veikia kaip virtualus gidas. Pasirinkite maršrutą, įsijunkite ausines ir mėgaukitės pasakojimais, kurie automatiškai paleidžiami artėjant prie įdomių objektų.

„SmartGuide“ siūlo daugiau nei 1500 maršrutų visame pasaulyje, o turinį galima atsisiųsti iš anksto ir naudoti be interneto – idealu kelionėms užsienyje ar vietovėse, kuriose ryšys ne visuomet patikimas.

„Programėlėje integruotas dirbtinis intelektas, kuris pagal jūsų pomėgius gali pasiūlyti individualiai pritaikytus turus – istorijos, gamtos, architektūros ar net gastronomijos entuziastams. Kai kuriuose maršrutuose įdiegtos net papildytos realybės funkcijos, kurios leidžia dar įtaigiau pajusti aplinką“, – sako „Bitės Profas“.

„Google Gemini“ – išmanus kelionių asistentas jūsų kišenėje

„Google Gemini“ („Android“) („iOS“) – tai pažangus dirbtinio intelekto pagrindu veikiantis pagalbininkas, kuris gali praversti ir planuojant keliones. Ši programėlė gali ne tik atsakyti į kylančius klausimus, bet ir išversti užsienio kalba parašytą tekstą. Tai – tarsi pokalbių partneris kišenėje, kuris visada pasiruošęs padėti: nuo informacijos apie lankytinus objektus iki rekomendacijų, kur pavalgyti ar ką aplankyti.

„Kelionėse ši programėlė ypač praverčia – galite paprašyti sudaryti dienos maršrutą, išversti užrašą ar paaiškinti, ką reiškia tam tikras vietinis paprotys. „Google Gemini“ taip pat geba analizuoti nuotraukas, tad parodžius objektą, galima sužinoti, kas tai yra – panašiai kaip naudojant programėlę „Google Lens“, – pataria M. Vrubliauskas.

Susiję straipsniai

Dalintis:

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: