„Apple“ išsikėlė milžinišką tikslą – jį bandys pasiekti iki 2030 metų

Technologijų kompanija „Apple“ išsikėlė milžinišką tikslą – iki 2030 metų tapti neutralia įmone anglies dioksido atžvilgiu. Nors pirmuosius žingsnius šiam tikslui pasiekti ji žengė jau seniai, tačiau tam reikės dar ne vieno pokyčio. „Apple“ naujienas išsamiai pristato „Bitės Profas“ Andrius, kad su jomis susipažintumėte lengviau.

Taip lengviau: greitasis skaitymas

  • „Apple“ siekia iki 2030 metų tapti neutrali anglies dioksido atžvilgiu.
  • JAV technologijų kompanija jau išleido savo pirmuosius anglies dioksido atžvilgiu neutralius produktus – „Apple Watch Series 9“ išmaniuosius laikrodžius.
  • „Apple“ investuoja į atsinaujinančią energiją ir projektus visame pasaulyje, kurių tikslas – apsaugoti dirvožemį, augalus ir medžius.
  • Įmonė, siekdama sumažinti transporto taršą, mažina ir naujų įrenginių pakuotes.

„Apple“ reaguoja į šių dienų aktualijas ir laikosi svarbių vertybių. Jai rūpi planeta ir tai, kaip gyvens ateities kartos. Prie šios išvados galima prieiti atidžiau pažvelgus į įmonės veiklą, pavyzdžiui, kokią ji naudoja energiją ir medžiagas, kaip gabena produktus ir į kokius projektus investuoja“, – sako „Bitės Profas“ Andrius Archangelskis.

Įrenginiai iš perdirbtų medžiagų

Apple-irenginiai-2030

Tam, kad pasiektų išsikeltą tikslą, „Apple“ naudoja perdirbtas medžiagas. Pavyzdžiui, 100 proc. perdirbtą aliuminį „MacBook“ kompiuterių, „Apple TV“ priedėlių ir „Apple Watch“ laikrodžių korpusuose.

„Šių metų rudenį „Apple“ renginio metu pristatė išmaniuosius laikrodžius: atnaujintą „Apple Watch Ultra 2“, kurio korpusas pagamintas iš 95 proc. perdirbto titano, ir „Apple Watch Series 9“ – savo pirmuosius anglies dioksido atžvilgiu neutralius produktus! Džiugu ir tai, kad būtent „Apple Watch Series 9“ yra aukso, alavo, vario, volframo ir kitų perdirbtų medžiagų. Be to, jų baterijose pirmą kartą yra 100 proc. perdirbto kobalto“, – pasakoja „Bitės Profas“.

Nuo šiol vartotojai galės lengviau atpažinti anglies dioksido atžvilgiu neutralius „Apple“ produktus. Jų pakuotės bus pažymėtos specialiu logotipu – ratu išdėstytais 5 žaliais lapais ir užrašu „Carbon Neutral“.

Apple-irenginiai-2030

„Dar vienas žingsnis į priekį – technologijų kompanija visiškai atsisakė išmaniųjų laikrodžių apyrankes ir telefonų aksesuarus gaminti iš natūralios odos bei atnaujino vieną populiariausių laikrodžių apyrankių „Sport Loop“. Dabar ji gaminama iš 82 proc. perdirbtų siūlų. Be to, gamintojas laikrodžių apyrankėms ir telefonų dėklams naudoja „FineWoven“ medžiagą, kuri pagaminta iš 68 proc. perdirbtų medžiagų. Tokios apyrankės turės magnetinį užsegimą, o jas nešioti bus išties patogu, nes medžiaga primena zomšą“, – sako A. Archangelskis.

Atsinaujinanti, švari energija

apple-pazadas-2030

Jau nuo 2015 metų „Apple“ investuoja į atsinaujinančią energiją, taip pat projektus visame pasaulyje, kad apsaugotų dirvožemį, medžius ir augalus. Pavyzdžiui, siekiant išsaugoti atogrąžų savanas Brazilijoje ir Paragvajuje, ten buvo pasodinti miškai.

„Apple“ biurai – neutralūs anglies dioksido atžvilgiu ir tai išties didelis pasiekimas. Be to, šios kompanijos tiek biurai, tiek parduotuvės ir duomenų centrai naudoja elektros energiją, kurios gamybos proceso metu tiesiogiai neišsiskiria šiltnamio efektą sukeliančios dujos. Nuo 2023 metų tokia elektros energija naudojama gaminant visus išmaniuosius laikrodžius“, – sako „Bitės Profas“.

Mažiau taršus transportas

apple-pazadas-2030-1

„Apple“, norėdama tapti neutralia įmone anglies dioksido atžvilgiu, daugiau produktų gabena vandenynais, o ne oru. Tokiu būdu kompanija net 95 proc. sumažina transporto išmetamų teršalų kiekį.

„Kalbant apie gaminių gabenimą norisi paminėti ir naujųjų laikrodžių „Apple Watch Series 9“ 100 proc. augalinio pluošto pakuotes. Jos – mažesnės. „Apple“ teigia, kad būtent kompaktiškesnės pakuotės leis išsiųsti 25 proc. daugiau šių laikrodžių vienos kelionės metu. Beje, nuo „iPhone 12“ modelio pasirodymo „Apple“ nusprendė į telefonų pakuotes nebedėti įkroviklių, tad jos tapo mažesnės. Gamintojas šį, pinigus taupantį ir pelną didinantį, sprendimą priėmė, nes paprasčiausiai siekė padėti gamtai“, – sako A. Archangelskis.

Dalinkis straipsniu:

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: