Dirbtinis intelektas: 5 geriausi pokalbių robotai

Gali būti, kad dirbtinį intelektą (DI, angl. artificial intelligence, AI) naudojate kasdien to net nepastebėdami. Pavyzdžiui, kai naujesniu išmaniuoju fotografuojate arba jį atrakinate su veido atpažinimo funkcija. Džiugu, kad dabar DI taip pat gali padėti kurti tekstus ar net siūlyti idėjas. „Bitės Profas“ Martynas pristato 5 geriausius pokalbių robotus, kad lengvai išsirinktumėte jums tinkamiausią.

Taip lengviau: greitasis skaitymas

  • Jei ieškote nemokamo pokalbių roboto, „Bing Chat“ – geriausias pasirinkimas.
  • Populiarus „ChatGPT“ gali net išspręsti matematikos uždavinį ar parašyti kodą kompiuterio programai.
  • „Perplexity AI“ siūlo idėjas ir inspiruoja.
  • Naudodami „Google Gemini“ turėsite galimybę gautą tekstą bendrinti tiesiai į savo „Gmail“ el. Paštą arba eksportuoti į tekstinį „Google Docs“ failą.
  • Mokamas „Jasper“ skirtas profesionaliems tekstų kūrėjams.
 

„Tiems, kurie dažnai rašo, nėra nieko baisiau už tuščią lapą. Laimei, tokioje situacijoje pagalbos ranką ištiesia DI pokalbių robotai. Jie pagal jūsų pateiktą užklausą gali duoti temų, idėjų arba patys suformuluoti reikiamą tekstą. Galima sakyti, kad viskas prasidėjo nuo „ChatGPT“, kuris sulaukė didelio populiarumo ir įkvėpė kitus kurti alternatyvas. Prieš pristatydamas pokalbių robotus dar noriu priminti, kad turėtumėte būti budrūs ir jiems nepateikti jokios jautrios informacijos“, – sako „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.

„Copilot“ – geriausia naudojimo patirtis

Technologijų gamintojas „Microsoft“ 2023 metų vasario mėn. pasauliui pristatė dirbtiniu intelektu patobulintą tiek paieškos sistemą „Bing“, tiek interneto naršyklę „Edge“.

„Bene svarbiausias „Copilot“ pokalbių roboto privalumas – jis paremtas naujausia „OpenAI“ kompanijos kalbos modelio versija „GPT-4“. Paprastai tariant, šis robotas gali pateikti išsamesnius rezultatus. Svarbu atkreipti dėmesį ir į tai, kad būtent čia pajėgesne bei patikimesne versija galima naudotis nemokamai, skirtingai nei „ChatGPT“. Be to, tai daryti išties lengva“, – pastebi M. Vrubliauskas.

„Copilot“ galima naudoti ne tik kompiuteryje, bet ir išmaniajame, į jį atsisiuntus programėlę („Android“, „iOS“).

„ChatGPT“ – stebinantys sugebėjimai

Didelio dėmesio sulaukęs „ChatGPT“ pagyrų nusipelno už, be abejo, savo sugebėjimus. Šis pokalbių robotas, atsižvelgęs į tai, ką parašėte, gali ne tik, pavyzdžiui, sudaryti pirkinių sąrašą, bet ir išspręsti suktą matematikos uždavinį ar net parašyti kodą kompiuterio programai.

„Gera žinia, kad „ChatGPT“ galima naudotis nemokamai, tačiau jis turi ir mokamą – 20 JAV dolerių, t. y. maždaug 18 eurų, per mėnesį kainuojančią – versiją „ChatGPT Plus“. Ji geresnė tuo, nes naudoja jau anksčiau minėtą „ChatGPT 4“ versiją ir pateikia išsamesnius bei tikslesnius atsakymus, taip pat gali pasiekti naujesnę nei 2021 m. informaciją internete. Tiesa, visa tai rasite nemokamame „Bing Chat“, – sako „Bitės Profas“.

„ChatGPT“ turi kelias silpnąsias vietas – negali pateikti tokių išsamių atsakymų kaip mokama versija ir piko metu jis riboja naudotojų skaičių, tad gali reikėti palaukti. Tuo metu šis robotas ilgai kraunasi, o vos pradėjus rašyti gali informuoti apie įvykusią klaidą. Gera žinia – tie, kurie yra užsiprenumeravę „ChatGPT Plus“, bendrąją prieigą gauna net ir intensyviu laikotarpiu.

Jei norite patogiai naudotis „ChatGPT“ telefone, į jį atsisiųskite programėlę („Android“, „iOS“).

„Perplexity AI“ – ieškantiems idėjų

Pokalbių robotas „Perplexity AI“ taip pat vertas dėmesio, nes yra nemokamas, turi prieigą prie interneto ir gali pateikti informacijos šaltinius, o svarbiausia – turi patogią vartotojo sąsają. Be to, ši programa leidžia pridėti įvairius failus, tokius kaip PDF, nuotraukas ar tekstus bei juos konspektuoti ar nagrinėti.

„Patikėkite, dėl jos pasijusite tarsi žuvis vandeny. Turiu omenyje tai, kad galėsite lengvai rasti įvairių idėjų net tada, kai tiksliai nežinosite, ko ieškote. Paieškos laukelio apačioje yra skiltis „Popular Now“, kurioje pateikiamos įvairios naujienos ir naudotojų dažnai pateikiamos užklausos. Rekomenduoju pasirinkti tą informaciją, kuri jus domina, ir taip pradėti bendravimą su pokalbių robotu arba pradėti patiems rašyti užklausą ir pasirinkti vieną iš siūlomų pasirinkimų“, – sako M. Vrubliauskas.

Jis priduria, kad „Perplexity AI“ taip pat siūlo ir mokamą versiją – „Perplexity Pro“. Ji suteikia dar daugiau galimybių, pavyzdžiui, leidžia pasirinkti „GPT-4“ ar kitą kalbos modelį.

„Perplexity AI“ galite patogiai naudoti išmaniajame, tačiau iš pradžių į jį atsisiųskite programėlę („Android“, „iOS“).

„Google Gemini“ – „Google“ šeimos dalis

Kaip jau greičiausiai atspėjote iš pavadinimo, šis pokalbių robotas gali veikti kaip papildinys kituose „Google“ produktuose. Dėl to naudodami „Google Gemini“ turėsite galimybę, pavyzdžiui, gautą tekstą bendrinti tiesiai į savo „Gmail“ el. Paštą arba eksportuoti į tekstinį „Google Docs“ failą. Be to, bendrauti su šiuo pokalbiu robotu galite tekstu, balsu ar net vaizdais.

„Turiu pasakyti, kad šis pokalbių robotas turi prieigą prie interneto, iš kurio šaltinių gali pateikti atsakymus ir citatas. Tiesa, tam yra net mygtukas, skirtas juos rasti naudojant jau „Google“ paieškos sistemą. Man asmeniškai patinka, kad pokalbių lange galima išvysti ir vaizdus“, – sako M. Vrubliauskas.

Be jau minėtų privalumų „Google Gemini“ išsiskiria tuo, kad leidžia redaguoti pateiktas užklausas ir pasiūlo net iki 3 skirtingų rezultatų, kad galėtumėte išsirinkti geriausią. Gamintojo teigimu, „Google Gemini“ programėlė ateityje pakeis dabartinį su „Android“ operacine sistema veikiančiuose telefonuose naudojamą „Google“ asistentą.

„Jasper“ – skirtas profesionalams

Jei jūs beveik kiekvieną dieną kuriate tekstus, pavyzdžiui, produktų aprašymus, greičiausiai norėsite išbandyti mokamą pokalbių robotą „Jasper“.

„Be abejo, šiek tiek liūdna, kad jo mažiausia mėnesio prenumeratos kaina yra 39 JAV doleriai, t. y. apie 36 eurai. Vis dėlto pažvelgus į šio roboto tekstų kūrimo įrankius mažų mažiausiai pakyla antakiai. Jis gali tikrinti plagiatą, gramatiką ir rašyti pagal daugiau nei 50 šablonų. Tai reiškia, kad „Jasper“ jums padės parašyti skirtingo tipo tekstus, pavyzdžiui, tinklaraščio įrašą ir vaizdo įrašo scenarijų“, – pasakoja „Bitės Profas“.

Jis atkreipia dėmesį, kad šis pokalbių robotas puikiai „supranta“ lietuvių kalbą, todėl ši programa tiks ne tik norintiems kurti kokybiškus tekstus angliškai, bet ir kuriantiems lietuvišką turinį.

Susiję straipsniai

Dalintis:

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: