„Instagram“ gudrybės: funkcijos, kurių galbūt nežinojote
Taip lengviau: greitasis skaitymas
- Įsitikinkite, kad „Instagram“ programėlė yra atnaujinta – tokiu atveju bus prieinamos naujausios funkcijos.
- Įdomiausias „Instagram story“ galite išsaugoti savo profilyje. Beje, viešinkite įdomius ir kūrybingus „story“ – pasitelkite šriftus, vietos žymą, talpinkite muziką.
- Nuotraukų netrinkite, o archyvuokite. Yra galimybė peržiūrėti ne tik paslėptas nuotraukas, bet ir baigusius galioti „story“.
- „Instagram“ socialiniame tinkle yra prieinama funkcija „Your activity“. Ji nurodo, kiek laiko praleidžiate programėlėje.
„Norint naudotis visomis „Instagram“ funkcijomis, pirmiausia reikėtų įsitikinti, kad naudojate naujausią „Instagram“ versiją „Android“ ar „iOS“ operacinėse sistemose. Tokiu atveju galima būti ramiems, kad visos programėlės funkcijos yra prieinamos. Pavyzdžiui, „Reels” - tai galimybė kurti smagius 15-kos sekundžių vaizdo įrašus. Kūrėjai tikisi, kad ši funkcija padės nukonkuruoti „TikTok“, – sako „Bitės Profas“ Andrius Archangelskis.
Susitvarkykite savo profilį
Pasak eksperto, norint pritraukti naujų sekėjų ar patobulinti savo profilį, pirmas žingsnis – įsikelti jus reprezentuojančią profilio nuotrauką ir susitvarkyti aprašymą (angl. „bio“). Nors tai gali atrodyti elementaru, tačiau daugelis pamiršta biografijos aprašą, kuris matomas iš karto po nuotrauka.
„Galima nurodyti ne tik vardą ar pavardę tam, kad jus lengviau surastų kituose socialiniuose tinkluose, bet ir trumpai parašyti, kuo domitės, ar kokiomis veiklomis užsiimate. Naujas sekėjas iš karto supras ir kokį turinį viešinate savo profilyje. Šiame aprašyme reikėtų būti konkretiems, kadangi yra limituotas simbolių skaičius. Todėl šiuo atveju reikėtų laikytis minimalizmo principų – nurodyti tik esmę. Beje, savo profilio aprašymą galite parašyti ir įdomiais šriftais, kurių rasite specialiuose puslapiuose, pavyzdžiui, „IGFonts“, „LingoJam“ ar „Instagram Fonts“. Parašius įprastą tekstą, jis yra konvertuojamas į pasirinktą specialų šriftą. Šią galimybę galima pritaikyti ir nuotraukų aprašymams. Taip pat profilio aprašyme, ypač jeigu turite daugiau sekėjų, būtinai nurodykite savo elektroninį paštą. Tuomet įmonės, norinčios su jumis bendradarbiauti, lengvai galės susisiekti“, – teigia A. Archangelskis.
Nebijokite išsiskirti iš minios
„Kiekvienas naujas sekėjas, įėjęs į jūsų profilį, pirmiausia įvertina nuotraukų visumą. Daugiau sekėjų galima sulaukti, jei turinyje bus palaikomas vientisumas. Pavyzdžiui, „Instagram“ profilis @momosface sulaukė ypatingo dėmesio, kadangi savo šunį fiksuoja visuose nuotraukose identiškai – keičiasi tik nuotraukų fonas. Grafikos dizaineris @space.ram savo profilio turinyje žaidžia su vaivorykštės spalvomis. Norėdami, kad jūsų turinys dar labiau išsiskirtų, galite papildomai pasinaudoti papildomais elementais, kurie suteiks jūsų profiliui unikalumo – rėmeliai, spalvos, šablonai“, – pataria ekspertas.
„Instagram story“ gudrybės
2016 metais „Instagram“ pristatė „story“ funkciją, kuri sulaukė didžiulio susidomėjimo. Tikriausiai kiekvienas šio socialinio tinklo vartotojas yra bent kartą bandęs įkelti „story“, o kai kurie jau tapę tikrais ekspertais, kurie reguliariai dalinasi savo gyvenimo akimirkomis.
„Įdomiausius „Instagram story“ galite išsaugoti savo profilyje pasirinkę „Highlights“ funkciją. Tokiu būdu jie bus išsaugoti ir nepradings po 24 valandų. Nusprendus tam tikras „story“ akimirkas išsaugoti, nepamirškite jas sugrupuoti temomis, tarkime, kelionės, maistas ir pan. Pagal jūsų profilio tematiką galima pasiruošti šablonus, kad viskas tarpusavyje derėtų. Pavyzdžiui, krepšinio klubas „Žalgiris“ yra pasirinkęs žalius šablonus ir „story“ sugrupavęs pagal tam tikrą temą“, – išskiria „Bitės Profas“.
Pasak eksperto, vertėtų išnaudoti „Instagram story“ prieinamas funkcijas – šriftus, raktažodžius, pažymėti vietą ar įterpti grafinį vaizdą (angl. GIF). Pasitaiko atvejų, kad norisi uždėti daugiau raktažodžių, tačiau jie gali pakenkti bendrai estetikai ir pernelyg apkrauti jūsų įrašą. Norint subtiliau įrašyti daugiau raktažodžių, yra galimybė juos paslėpti arba pateikti truputį kitaip. Pavyzdžiui, sumažinti tekstą ar parinkti spalvą, kuri susilietų su fonu.
„Dar viena naujiena – galimybė uždėti muziką ant savo „story“. Tiesa, ši funkcija paslėpta ir daugelis šios naujienos nepastebi. Kai padarote „story“, braukite pirštu iš apačios į viršų ir atsidursite lange, kuriame galima pasirinkti įvairias aplikacijas ar nustatyti vietą (angl. location). Šioje vietoje galima rasti ir muzikos įrankį. Norėdami pridėti, tiesiog paspaudžiame ant „music“ ikonos ir pasirenkame norimą dainą. Patogu, kad galima nustatyti norimą dainos vietą, kuri skambėtų jūsų istorijoje. Beje, sekėjus galima paskatinti įsiklausyti į dainos žodžius – yra pasirinkimas, kad dainos žodžiai būtų uždėti ant paties „story“, – pataria „Bitės Profas“
Archyvuoti, o ne trinti
Laikui bėgant, tam tikros nuotraukos gali nebepatikti. Tuomet vertėtų nuotraukas paslėpti, t. y. archyvuoti. Tokie įrašai kitiems vartotojams bus nematomi ir neprieinami. Tik profilio savininkas gali jas peržiūrėti ir bet kuriuo momentu sugrąžinti į savo turinį. Ši funkcija ypač naudinga – pirmiausia, gali atrodyti, kad įrašas nebeaktualus, tačiau po kelių mėnesių ar metų bus įdomu ir smagu peržiūrėti senus, paslėptus įrašus.
„Nuotraukas archyvuoti labai paprasta. Pasirinkę norimą įrašą, dešinės pusės viršuje galite pamatyti tritaškį. Jį paspaudus, atsiras pasirinkimų meniu, kuriame yra „archive“ funkcija. Tokiu būdu įrašas bus išsaugotas archyve ir taps nebematomas kitiems vartotojams. Jei norite jį susigrąžinti arba peržiūrėti jau archyvuotus įrašus, nueikite į savo profilį ir paspauskite viršuje, dešinėje pusėje, esančius tris brūkšnelius. Tuomet pasirinkimo lange pamatysite archyvo pasirinkimą. Jame bet kada galima rasti ne tik paslėptus įrašus, bet ir baigusius galioti „story“, – teigia A. Archangelskis.
Ribokite naršymo laiką
Dažnai benaršydami socialiniuose tinkluose galime kiek užsimiršti. Pavyzdžiui, planavome tik peržiūrėti draugų „story“, tačiau suvokėme, kad naršome jau net keletą valandų. Kaip to išvengti?
„Jei norite sužinoti, kiek minučių ar valandų praleidžiate socialiniame tinkle „Instagram“, galite tai pasitikrinti pačioje programėlėje. Šią funkciją rasite savo profilyje – viršutiniame dešiniajame kampe yra meniu, kuriame pasirenkame „your activity“. Čia galėsite ne tik pasižiūrėti, kiek laiko praleidžiate kasdien programėlėje, bet ir nustatyti sau laiko limitą. Tai leis padaryti funkcija „set daily reminder“, kurią nustačius galėsite apriboti savo kasdienį naršymo „Instagram“ limitą. Nusistačius, kad per dieną galite skirti tik pusvalandį naršymui, programėlė atsiųs priminimą, kad pasiekėte savo naršymo laiko limitą“, – pasakoja „Bitės Profas“.
Jeigu iš socialinio tinklo „Instagram“ norite dar daugiau – naujų funkcijų, galimybės patogiai stebėti sekėjus, dar daugiau filtrų ir turinio – tuomet siūlome skaityti šį „Bitės Profų“ straipsnį, apie geriausias „Instagram“ skirtas programėles.
Susiję straipsniai
Spartus bendrinimas be laidų: kaip dalintis failais tarp „Android“ ir „Windows“ įrenginių
4 būtini žingsniai po duomenų perkėlimo į naują telefoną
„Samsung Galaxy Buds3“ ir „Buds3 Pro“: kurias ausines pasirinkti ir įdomiausios jų funkcijos
„ChatGPT“ panaudojimo galimybės: nuo pirmoko iki senjoro
„Xbox” ar „PlayStation” – kurią žaidimų konsolę pasirinkti?
Kaip pradėti naudotis „Instagram“ programėle telefone?
Naudingos „Apple“ kompiuterių funkcijos ir mygtukų kombinacijos
Kaip efektyviai naudotis balso asistentais?
Kaip apsaugoti išmaniuosius telefonus nuo šalčio?