Kaip išsirinkti flagmaną nuo 600 Eur?
Taip lengviau: greitasis skaitymas
- Nuspręskite, kuri operacinė sistema – „Android“ ar „iOS“, jums tinkamiausia.
- Kasdieniam išmaniojo naudojimui užtenka „Full HD+“ ekrano raiškos.
- Telefonus geriausiai apsaugo „Corning Gorilla Glass“ ar „Apple Ceramic Shield“ stiklas.
- Flagmanai dažniausiai nepalaiko papildomų atminties kortelių, tad renkantis tokį išmanųjį dėmesį reikėtų atkreipti į jo vidinės atminties talpą.
„Įsigiję flagmaną galėsite mėgautis tuo, ką šiuo metu išmaniųjų telefonų gamintojai gali pasiūlyti geriausio. Toks įrenginys jums leis ne tik atlikti kasdienes užduotis, bet ir maloniai praleisti laisvalaikį. Galbūt puikios išmaniojo kameros jums padės atrasti fotografavimo džiaugsmą, o galingas procesorius – įtraukiančius įspūdingos grafikos žaidimus“, – sako išmaniųjų įrenginių ekspertas, „Bitės Profas“ Karolis Špiliauskas.
Kokią telefono operacinę sistemą pasirinkti?
Flagmanai įprastai kainuoja nuo 600 Eur, bet galima rasti ir tokių modelių, kurie kainuoja daugiau nei 1000 Eur. Renkantis išmanųjį telefoną iš pradžių reikėtų nuspręsti, kokios operacinės sistemos jame norėtumėte. Būtent šioje kategorijoje įrenginiai turi tiek „Android“, tiek „iOS“ operacines sistemas. Tiesa, pastaroji veikia tik „Apple“ telefonuose „iPhone“.
„Šie išmanieji veikia itin sklandžiai, nes jų programinės ir aparatinės įrangos puikiai dera. Be to, šiuos įrenginius lengva valdyti dėl patogios ir intuityvios „iOS“ operacinės sistemos. Ją daugelis perpranta akimirksniu. Rinktis „iPhone“ telefoną rekomenduoju tiems, kurie jau turi kitų „Apple“ įrenginių: „Mac“ kompiuterį, „iPad“ planšetę ar „AirPods“ ausines, nes jie visi veikia bendroje ekosistemoje, tad gali vienas kitą papildyti. Pavyzdžiui, turint „iPhone“ telefoną ir „Macbook“ kompiuterį galima pradėti rašyti žinutę telefone, o pabaigti – kompiuteryje“, – pastebi išmaniųjų įrenginių ekspertas.
Tuo metu „Android“ operacinė sistema garsėja funkcionalumu ir tuo, kad suteikia daugiau personalizavimo galimybių. Tai reiškia, kad kiekvienas vartotojas ją gali labiau prisitaikyti pagal savo poreikius. Kitas šios operacinės sistemos privalumas – kur kas platesnis programėlių pasirinkimas.
„Android“, skirtingai nei „iOS“, palaiko lietuvių kalbą. Be to, šią operacinę sistemą naudojantys telefonai dažniausiai yra labiau pritaikyti prie „Windows“ kompiuterių. Tai reiškia, kad dalintis failais ir naudotis kitomis funkcijomis bei programomis bus lengviau“ – sako K. Špiliauskas.
Svarbu atsižvelgti ir į tai, kad tokie „Android“ telefonų kūrėjai, kaip „Samsung“ ar „Xiaomi“, taip pat kuria savo ekosistemas. Jos lemia patogesnį įrenginių valdymą. Pavyzdžiui, „Samsung“ telefonu galima valdyti šio gamintojo televizorius.
Koks telefono ekranas kokybiškai rodo vaizdą?
Flagmanų ekranų įstrižainės dažniausiai yra nuo 5,4 iki 6,8 ar dar daugiau colių. Šios telefono dalies pasirinkimas kone labiausiai priklauso nuo to, kaip ir kam naudosite išmanųjį. Didelis ekranas naudingas tiems, kurie dažnai vienu metu naudoja kelias programėles, žaidžia žaidimus ar žiūri vaizdo turinį. Tuo metu mažesnis ekranas naudingas tiems, kurie telefoną dažniausiai valdo ar laiko viena ranka, nes lengviau pasiekti jo visas vietas.
„Didžioji dalis brangiausių išmaniųjų turi „Full HD+“ ar QHD+, o keli modeliai – net 4K raiškos ekranus. Kasdieniam telefono naudojimui visiškai pakanka „Full HD+“, nes didesnę raišką plika akimi sunku pastebėti. Ją naudinga rinktis tada, jei telefoną ruošiatės naudoti virtualiai realybei. Kitaip tariant, dėvėsite jai pritaikytus akinius“, – sako „Bitės Profas“.
Jis priduria, kad rinktis išmanųjį su didesne ekrano raiška naudinga ir tada, jei jį planuojate naudoti kartu su atskiru fotoaparatu. Kitaip tariant, jei telefono ekraną naudosite kaip papildomą fotoaparato ekraną. Tokią funkciją suteikia naujausi „Sony Xperia“ flagmanai.
„Renkantis aukščiausios klasės telefoną, rekomenduoju atkreipti dėmesį ir į tai, ar įrenginio ekranas palaiko 120 Hz ar didesnį vaizdo atnaujinimo dažnį. Dėl jo vaizdas ekrane, pavyzdžiui, animacija ar žaidimai, atrodo kur kas sklandžiau“, – sako K. Špiliauskas.
Kokias funkcijas suteikia pažangiausios telefonų kameros?
Visi flagmanai puikiai fotografuoja gero apšvietimo sąlygomis. Tuo metu prasto apšvietimo sąlygomis daugelis iš jų akimirkas įamžina geriau nei ekonominės ar vidutinės klasės išmanieji. Vis dėlto jei ieškote įrenginio, kuris itin kokybiškai užfiksuotų vaizdus prieblandoje ar naktį, derėtų atsižvelgti į kelis aspektus.
„Visų pirma, žinokite, kad kuo telefono procesorius galingesnis, tuo jis geriau gali apdoroti prasto apšvietimo sąlygomis užfiksuotą nuotrauką. Norintiems gražių ir ryškių naktinių kadrų rekomenduoju rinktis telefoną, turintį kuo naujesnį ar galingesnį procesorių“, – sako išmaniųjų įrenginių ekspertas.
Antra, įrenginio programinė įranga taip pat dalyvauja nuotraukų apdorojimo procese, tad ji irgi svarbi. Dėl šios priežasties derėtų rinktis išmanųjį su kuo naujesne programine įranga. „Android“ įrenginiuose ji yra 12 ar 13, o „iPhone“ – „iOS“ 16 ar 17.
„Bitės Profas“ toliau pasakoja, kad aukščiausios klasės telefonai turi 2–4 ar dar daugiau kamerų objektyvų. Be abejo, pasirinkę išmanųjį su daugiau objektyvų turėsite daugiau fotografavimo galimybių.
„Norintiems ypač detalių nuotraukų verta rinktis flagmaną su itin aukštos raiškos – 108 ar 200 megapikselių (MP), pagrindiniu objektyvu. Jis bus naudingas ir fotografuojant prasto apšvietimo sąlygomis. Tiems, kurie įamžindami akimirkas vaizdą mėgsta priartinti, rekomenduoju rinktis įrenginį su teleobjektyvu. Jis leis priartinti vaizdą išsaugant nuotraukos kokybę“, – sako K. Špiliauskas.
Jis priduria, kad tiems, kuriems teleobjektyvo priartinimo galimybių neužtenka, naudinga rinktis periskopinį objektyvą. Jis leidžia vaizdą priartinti iki 60 ar net 100 kartų. Vadinasi, nuotraukose galėsite užfiksuoti, pavyzdžiui, aukštai medžiuose tupinčius paukščius, o naktį – Mėnulio kraterius.
„Vis tik jei fotografuodami dažnai atsitraukiate per žingsnį norėdami vaizdą sutalpinti į kadrą, rinkitės išmanųjį, turintį itin plataus kampo objektyvą. Toks flagmanas pasirūpins, kad jūsų visi draugai ar miesto panorama tilptų į kadrą“, – sako išmaniųjų įrenginių ekspertas.
Tuo metu kokybiškas, tikslias ir gerai sufokusuotas nuotraukas įamžina išmanusis, turintis lazerinį autofokusavimo ar „LiDAR“ jutiklį.
„Brangesni išmanieji suteikia papildomas fotografavimo funkcijas, kurios leidžia pasinaudoti kamerų išskirtiniais privalumais. Rekomenduoju sulenkiamus telefonus tiems, kurie mėgsta fotografuoti ar filmuoti save. Šie išmanieji dėl to, kad turi sulenkiamą ekraną, suteikia galimybę įsiamžinti naudojant ne priekinę, o pagrindinę kamerą. Taip užfiksuotų nuotraukų ar vaizdo įrašų kokybė yra geresnė. Be to, tokius įrenginius galima patogiai pasidėti, pavyzdžiui, ant stalo, kamerą nukreipus tinkamu kampu“, – sako „Bitės Profas“.
Koks telefono ekrano stiklas yra atsparus?
Rinkdamiesi flagmaną atkreipkite dėmesį į jo apsaugą. Šių telefonų nugarėlės ir ekranai dažniausiai būna apsaugoti specialiu stiklu, kuris tvirtesnis ir atsparesnis įbrėžimams nei įprastas stiklas ar plastikas.
„Jei renkatės aukščiausios klasės išmanųjį, kurio operacinė sistema – „Android“, jo gamintojo pateiktuose parametruose turėtumėte išvysti stiklo pavadinimą „Corning Gorilla Glass Victus“, „Corning Gorilla Glass Victus 2“ arba „Corning Gorilla Glass“. Tiesa, kuo šalia pastarojo nurodytas skaičius yra didesnis, tuo telefoną dengiantis stiklas yra tvirtesnis ir atsparesnis“, – sako K. Špiliauskas.
„iPhone“ telefonai, skirtingai nei „Android“, turi savo užpatentuotą apsauginį stiklą, kurio pavadinimas – „Apple Ceramic Shield“. Jis, taip pat kaip jau minėtas „Corning Gorilla Glass“, įrenginį geriau apsaugo, lyginant su paprastu stiklu ar plastiku.
„Be abejo, saugoti reikia visus išmaniuosius telefonus, įskaitant flagmanus. Dėl to rekomenduoju naudoti papildomą ekrano apsauginį stikliuką ar plėvelę ir įrenginio dėkliuką“, – pataria išmaniųjų įrenginių ekspertas.
Flagmanų gamintojai dažniausiai pasirūpina, kad įrenginiai būtų atsparūs vandeniui. Jei telefono parametruose matote IP67, IP68 ar IP69, žinokite, kad jis nesuges, jei išmanųjį netyčia sušlapinsite ar įmerksite į vandenį. Dėl to galėsite drąsiai jaustis prie vandens telkinių ar nesibaiminti atsiliepti į skambutį stipriai lyjant. Beje, taip pažymėti įrenginiai taip pat apsaugoti nuo dulkių patekimo į jų vidų. Tai reiškia, kad šie telefonai ilgiau tarnaus nei kiti, tokios apsaugos neturintys, išmanieji.
„Jei dirbate itin atšiauriomis sąlygomis, rekomenduoju rinktis flagmaną, turintį MIL-STD sertifikatą. Taip pat žinokite, kad tokie gamintojai kaip CAT ar „Oukitel“ siūlo išmaniuosius, kurie atsparūs net smūgiams“, – sako K. Špiliauskas.
Kokį telefono vidinės atminties dydį rinktis geriausia?
Šių dienų aukščiausios klasės telefonai retai kada suteikia galimybę praplėsti jų vidinę atmintį naudojant papildomas atminties korteles. Geriausia rinktis išmanųjį, turintį kuo didesnę atmintį, nes flagmanų užfiksuotos nuotraukos arba vaizdo įrašai įprastai užima daug vietos. Be to, sudėtingos grafikos žaidimai, pavyzdžiui, „Genshin Impact“, gali užimti net 20 ar dar daugiau gigabaitų (GB) vietos.
„Dairykitės į tuos įrenginius, kurie turi bent 128 GB talpos vidinę atmintį. Įprastai naudojant telefoną tokios vidinės atminties turėtų užtekti tiek darbui, tiek pramogoms. Vis dėlto jei telefone esate įpratę kaupti nuotraukas, vaizdo įrašus ir kitą informaciją ar daug fotografuojate bei filmuojate, tada turėtumėte rinktis bent 256 GB vidinę atmintį turintį išmanųjį“, – sako „Bitės Profas“.
Jei pasirinkus pastarąjį telefoną atminties vietos vis tiek pritrūktų, žinokite, kad dalį failų visada galite perkelti į debesų (angl. cloud) saugyklas.
„Viršijus jų 5–15 GB duomenų limitą, papildomą vietą teks pirkti. Per metus gali susidaryti nemaža pinigų suma, kurią būtumėte galėję skirti didesnės vidinės talpos telefono modeliui. Žinoma, debesų saugyklos turi nenuginčijamą privalumą – jose telefonu įamžintų svarbių akimirkų niekada nepamesite, o išmaniajam net ir sugedus, jos taip pat niekur nedings“, – sako išmaniųjų įrenginių ekspertas.
Koks telefono procesorius užtikrina sklandų įrenginio veikimą?
Pasirinkę galingą procesorių turintį telefoną galėsite būti tikri, kad viskas jame veiks šveicariško laikrodžio tikslumu. Svarbu žinoti, kad kuo išmaniojo procesorius našesnis, tuo įrenginio baterijos energijos paskirstymas yra geresnis. Tai reiškia, kad telefonas lėčiau išsikrauna.
Galingiausi procesoriai „Android“ operacinę sistemą turinčiuose aukščiausios klasės išmaniuosiuose yra „Snapdragon 8 Gen X“ (vietoje „X“ gali būti bet koks skaičius, tačiau kuo jis didesnis, tuo geriau). Tuo metu „iPhone“ telefonų galingiausi „Apple“ procesoriai – „A15 (ir didesnio skaičiaus) Bionic“.
„Tiesa, specialiai žaidimams skirti telefonai gali turėti „MediaTek Dimensity 9000+“ procesorių. Jis nemažiau geras nei prieš tai minėti, tad yra puikus pasirinkimas“, – pastebi išmaniųjų įrenginių ekspertas.
Rinkdamiesi aukščiausios klasės išmanųjį atkreipkite dėmesį ir į jo darbinę atmintį (RAM), kurios dydis gali būti nuo 8 iki 16 GB.
„8 GB RAM telefonui visiškai užteks tam, kad jis atliktų visas užduotis – sklandžiai veiktų. Vis dėlto jei manote, kad žaidimo metu norėsite naudoti ir kitas programėles fone, rekomenduoju rinktis telefoną, turintį didesnę nei 8 GB RAM“, – pataria K. Špiliauskas.
Susiję straipsniai
„Xbox” ar „PlayStation” – kurią žaidimų konsolę pasirinkti?
Kaip pradėti naudotis „Instagram“ programėle telefone?
Naudingos „Apple“ kompiuterių funkcijos ir mygtukų kombinacijos
Kaip efektyviai naudotis balso asistentais?
4 būtini žingsniai po duomenų perkėlimo į naują telefoną
Kaip apsaugoti išmaniuosius telefonus nuo šalčio?
Kada ir kur galima pamatyti Šiaurės pašvaistę ir kaip ją užfiksuoti?
Kaip atkurti ištrintas „Messenger“ žinutes?
Išmanusis ėmė veikti lėčiau: kaip jį paspartinti?