Kada laikas keisti telefono bateriją?

Taip lengviau: greitasis skaitymas

  • Telefono baterija dėvisi nuolat, todėl ilgainiui ji pradeda greičiau išsikrauti.
  • Baterijos būklę blogina ne tik įkrovimo ciklai, bet ir karštis bei intensyvus naudojimas.
  • Baterijos nusidėvėjimą galima patikrinti telefono nustatymuose.
  • Nusidėvėjusi ir prastai veikianti baterija gali lėtinti telefoną ir lemti netikėtus išsijungimus.
 

„Telefonų kameros, ekranai ar kitos dalys dažnai išlieka puikios būklės net ir po kelerių metų, tačiau baterija yra ta detalė, kuri dėvisi nuolat su kiekvienu įkrovimu. Ilgainiui telefonas pradeda veikti trumpiau, ima greičiau išsikrauti net ir neintensyviai naudojant. Vartotojai dažnai nustemba, kodėl jų telefonas nebeveikia taip ilgai, kaip anksčiau – o dažniausiai tai tiesiog nusidėvėjusi baterija. Šiame straipsnyje sužinosite, kodėl dėvisi baterija ir kada laikas ją pakeisti nauja“, – sako išmaniųjų įrenginių ekspertas, „Bitės Profas“ Andrius Archangelskis.

Kaip susidėvi telefono baterija?

Įprastas telefonų baterijos nusidėvėjimas yra matuojamas įkrovimo ciklais, tai yra, kiek kartų baterija buvo pilnai iškrauta ir įkrauta. Kuo didesnis šis rodiklis, tuo mažesnė yra reali baterijos talpa. Taip pat susidėvėjimą gali pagreitinti išoriniai veiksniai, tokie kaip didelė temperatūra. Tokios situacijos gali kilti vasarą, kai telefoną ilgai laikome saulės atokaitoje, žaidžiant grafiškai intensyvius žaidimus arba naudojant telefoną įkrovimo metu.

Kaip pasitikrinti telefono baterijos būklę?

Vienas pagrindinis požymis – padažnėjęs poreikis įkrauti telefoną. Jei tik pajutote, kad telefonas po kelerių metų naudojimo pradėjo greičiau išsikrauti, tai gali būti pirmas ženklas, kad reikia keisti telefono bateriją.

„Visgi nuojauta kartais gali apgauti. Laimei, daugelis telefonų gamintojų leidžia sužinoti tikrąją baterijos būklę įrenginio nustatymuose. Pateikiu pavyzdžius, kaip surasti šį rodiklį savo telefone“, – sako „Bitės Profas“.

„Samsung“ telefonuose eikite tokiu keliu: „Nustatymai“ > „Apie telefoną“ > „Akumuliatoriaus informacija“.

Naujesniuose „Samsung“ modeliuose čia rasite naudingų duomenų apie savo bateriją: baterijos pagaminimo datą, pirmojo įjungimo datą ir, svarbiausia, akumuliatoriaus ciklų skaičių. Įprastai, jei šis rodiklis yra virš 500, tuomet galima tikėtis, kad baterija išsikraus kur kas greičiau.

„iPhone“ telefonuose eikite tokiu keliu: „Nustatymai“ > „Akumuliatorius“ > „Akumuliatoriaus būklė“.

Šie rodikliai taip pat yra labai aiškūs – jei didžiausios talpos rodiklis yra smarkiai sumažėjęs, tuomet gali būti laikas galvoti apie baterijos keitimą.

Kokie dar gali būti nusidėvėjusios baterijos požymiai?

Nepaisant pagrindinio nusidėvėjimo rodiklio – trumpo telefono veikimo – nusidėvėjusi baterija gali turėti papildomos neigiamos įtakos kasdieniam telefono naudojimui.

„Telefonas su labiau nusidėvėjusia baterija turi kur kas didesnę tikimybę netikėtai išsijungti, pavyzdžiui, likus dar 26 proc. įkrovos. Taip pat prastai veikianti baterija jautriau reaguoja į minusinę temperatūrą, todėl galite susidurti su atvejais, kai telefonas netikėtai išsijungia net turėdamas dar 50 proc. įkrovos“, – sako „Bitės Profas“ Andrius.

Dar vienas blogai veikiančios baterijos požymis gali būti sulėtėjęs telefono veikimas. Ne paslaptis, kad kai kurie gamintojai sulėtina telefonų procesorius atitinkamai pagal baterijos nusidėvėjimą. Nusidėvėjusi baterija kartais gali nesuteikti procesoriui pakankamai galios, kad šis tinkamai veiktų, ir taip telefonas užstringa arba net išsijungia. Todėl gamintojai šiek tiek sulėtindami procesorius apsaugo įrenginius nuo tokių netikėtų užstrigimų.

Susiję straipsniai

Dalintis:

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: