Kodėl išmanusis laikrodis namuose – nepakeičiamas pagalbininkas?
Taip lengviau: greitasis skaitymas
- Išmanusis laikrodis fiksuoja, kiek laiko praleidžia vienoje vietoje ir skatina pajudėti
- Šie laikrodžiai gali sekti, kiek išgeriame vandens bei pagelbėti sportuojant
- Turint išmanųjį laikrodį lengvai galime sekti savo miego ritmą bei valdyti kitus namuose esančius išmanius įrenginius
„Būnant namie ilgą laiką dažnai iškyla klausimas – kaip susikurti kuo įprastesnę rutiną ir iš jos neiškristi? Juk norime ne tik nuveikti visus susiplanuotus darbus, bet ir palaikyti fizinę formą ar neužsisėdėti prie kompiuterio iki vėlumos. Jeigu turite išmanųjį laikrodį, tai pasiekti bus daug lengviau. Galima sakyti, kad jūsų rutina bei sėkmingas dienos planas yra tiesiog ant jūsų riešo“, – sako „Bitės Profas“ Karolis Špiliauskas ir pataria, kaip išmanieji laikrodžiai gali mums pagelbėti būnant namuose.
Kaip ilgai neužsisėdėti vienoje vietoje?
„Viena paprasčiausių – bet tuo pat metu ir viena svarbiausių – išmaniojo laikrodžio funkcijų yra priminimas, kai per daug laiko praleidžiame vienoje vietoje. Daugelyje išmaniųjų laikrodžių jau iš karto nustatyta, kad jie primintų vartotojui pajudėti, kai vienoje vietoje sėdima valandą. Mokslininkų teigimu, ilgas sėdėjimas per dieną nejudant padaro žmogų pažeidžiamą beveik visoms ligoms. Kita vertus, siūloma ir išeitis – Kolumbijos universiteto mokslininkė Keith Diaz pastebi, kad žmogui pakaktų bent vieną minutę per pusvalandį atsistoti ir pasivaikščioti tam, jog išvengtume rizikos. Išmaniuosiuose laikrodžiuose galime patys nustatyti, kaip dažnai norime sulaukti priminimo mums užsisėdint – nors ir kas kažkiek minučių. Beje, kai kurie laikrodžiai, pavyzdžiui, „Galaxy Watch Active 2“, pasiūlo vartotojui ne tik priminimus pajudėti, bet ir konkrečius prasitampymo pratimus bei parodo, kaip juos teisingai atlikti“, – pataria K. Špiliauskas.
Kaip žinoti, ar pakankamai geriame vandens?
„Viena iš medikų rekomendacijų šiuo laikotarpiu – gerti kuo daugiau skysčių. Tai leis palaikyti mūsų gerą savijautą ir neprisileisti ligų. Mitybos specialistai rekomenduoja suaugusiems žmonėms per dieną išgerti bent 8 stiklines vandens. Tiesa, jeigu mėgstame kavą, tuomet kiekvienas išgertas kavos puodelis turėtų būti kompensuotas papildoma stikline vandens, nes kava – organizmo dehidrataciją skatinantis gėrimas. Taigi, kaip nepasimesti ir tikrai žinoti, kad per dieną išgeriame tiek vandens, kiek reikia? Išmanusis laikrodis! Didelė dalis jų turi funkciją, kuri leidžia sekti suvartojamų skysčių kiekį. Todėl norint žinoti, kiek tiksliai stiklinių vandens jau išgėrėte, patogiausias tam įrankis yra ant jūsų riešo“, – rekomenduoja „Bitės Profas“.
Kaip neprarasti fizinio aktyvumo?
„Daugelis jau žino, kad išmanieji laikrodžiai gali būti puikiai naudojami bėgimo, žingsnių ar dviračių bei plaukimo pažangai sekti. Tik ar visi žinome, kad išmanieji laikrodžiai gali palengvinti ir sportuojančių namuose gyvenimą? Didžioji dalis laikrodžių turi jau įdiegtas įvairių sporto šakų sekimo programėles, tad beliks pasirinkti norimą sporto šaką ir pradėti sportuoti. Pavyzdžiui, „Galaxy Watch Active 2“ gali automatiškai atpažinti net 8 sporto šakas, o rankiniu būdu galime įsijungti vieną iš 40 sporto pažangos sekimo režimų. Tarp jų labai daug tokių, kurie puikiai tiks būnant namuose – įtūpstai, pritupimai ir kt. Sportuojantys aktyviau galės susidaryti savo programą iš skirtingų pratimų. Taip pat didžioji dalis išmaniųjų laikrodžių matuoja pulsą, todėl seka, kaip organizmas reaguoja į pratimus bei krūvį ir gali automatiškai patarti dėl pasirinkto krūvio“, – nurodo K. Špiliauskas.
Kaip neprarasti miego ritmo?
„Net visą laiką būnant namie, kokybiškas miegas – vienas svarbiausių geros savijautos garantų. Kaip žinoti, kada išsimiegame, o kada miego pritrūksta? Tai irgi lengvai ir patogiai leidžia sekti išmanieji laikrodžiai. Pavyzdžiui, laikrodžiai leidžia pamatyti, kiek miegame gilioje miego fazėje, kiek negilioje, o kiek laiko praleidome tiesiog gulėdami. Be to, pagal tai, kaip miegame, išmanieji laikrodžiai automatiškai gali pateikti išskirtinai mums pritaikytų rekomendacijų. Galiausiai, išmanieji laikrodžiai turi ir užkietėjusiems miegaliams naudingą funkciją – išmaniuosius žadintuvus. Jis, sekdamas mūsų miego fazes, žadina, kai esame ne taip giliai įmigę ir atsibusti galime lengviau. Taip nepramiegosime svarbių susitikimų ar darbų ir nenutrauksime savo geriausio miego valandų. Žinoma, jei būtinai turime atsikelti nustatytu laiku, žadintuvai mus žadins ir per gilias miego fazes“, – atkreipia dėmesį „Bitės Profas“.
Kaip nuotoliniu būdu namuose valdyti kitus prietaisus?
„Ar teko kada svajoti apie universalų valdymo pultelį, kuriuo galėtumėte valdyti visus aplink esančius prietaisus? Labai gali būti, kad būtent tokį jau nešiojate ant savo riešo. Geras pavyzdys – muzika. Dauguma laikrodžių leidžia valdyti muziką, kurios klausomės – įjungti sekančią dainą, pagarsinti ar patylinti ir pan. Laikrodis „Galaxy Watch Active 2“ leidžia nuo riešo valdyti muziką net jei jos, naudodamiesi programėle „Spotify“, klausomės iš kito įrenginio. Tuo metu namuose turintiems daugiau nei kelis išmaniuosius daiktus, geriausia žinia turėtų tapti išmaniojo laikrodžio programėlė „SmartThings“. Ji leidžia įsijungti išmanųjį televizorių, pamatyti tiesiog ant riešo, kad skalbimo mašina jau išskalbė skalbinius ir t. t. Jei jau artimiausią laiką dažniau leisime namuose, kodėl savo buities nevaldyti išmaniau?“, – siūlo K. Špiliauskas.
Susiję straipsniai
Kaip pradėti naudotis BITĖS 5G namų internetu su „ZTE MC889A“ ryšio imtuvu?
Kaip pradėti naudotis naujos kartos „Go3 | BITĖ“ televizijos priedėliu? (HP44H)
BITĖS „Interneto apsauga+“ – internete nardykite drąsiai
Dažniausiai užduodami klausimai apie 5G ryšį: ką turime žinoti?
TOP 5 išmanieji laikrodžiai vaikams
„Apple Watch Series 10“ laikrodžių apžvalga
„Samsung Galaxy Watch Ultra | Watch7“ apžvalga
Kaip pradėti naudotis „Go3 | BITĖ“ televizija „Samsung“ televizoriuje?
„Apple Watch Ultra 2“ apžvalga