Dažniausiai užduodami klausimai apie 5G ryšį: ką turime žinoti?
Taip lengviau: greitasis skaitymas
- Nors žmonės jau spėjo įsitikinti 5G teikiamomis naudomis, apie šią naują ryšio technologiją vis dar kyla daugybė klausimų.
- Naujos kartos ryšiu galėsite naudotis įvairių gamintojų telefonuose, kompiuteriuose, planšetės
- Internetu galėsite naudotis ir tose vietose, kur nėra galimybės prisijungti prie 5G ryšio
- 4G ryšys veiks ir toliau
„Nepaisant to, kad žmonės jau sėkmingai naudojasi 5G ryšiu ir apie naujos kartos ryšį yra be galo daug informacijos, žmonėms vis tiek kyla įvairių neaiškumų. Todėl svarbu, kad rinktumėtės informaciją sužinoti iš patikimų šaltinių ir nepasikliautumėte nepatvirtintais spėjimais ar nuomonėmis“, – sako „Bitės Profas“ Andrius Archangelskis.
Kokie įrenginiai turės galimybę jungtis prie 5G ryšio?
5G ryšio technologija leidžia mėgautis iki šiol greičiausiu ir stabiliausiu „Bitės“ namų internetu, naudojantis 5G palaikančiu maršrutizatoriumi. Netolimoje ateityje 5G ryšiu bus galima naudotis ir kituose jį palaikančiuose įrenginiuose – išmaniuosiuose telefonuose, kompiuteriuose, laikrodžiuose, planšetėse. Pasak eksperto, 5G turi plačias ateities galimybes, kurias išnaudoti galėsite naudodamiesi įvairiais įrenginiais.
Ar 5G ryšį palaikys visų gamintojų įrenginiai?
„Bitės Profas“ pasakoja, kad 5G ryšį palaikys visi „Bitėje“ sertifikuoti įrenginiai. Pradėjus teikti šią paslaugą, visų sertifikuotų įrenginių sąrašas bus pasiekiamas bite.lt svetainėje.
„Beveik visi šiuolaikiniai aukščiausios klasės telefonai palaiko 5G ryšį. Deja, pigesniuose modeliuose 5G ryšio palaikymas nėra garantuotas. Jei norite įsigyti telefoną, palaikantį 5G, ieškokite šio užrašo jo pavadinime arba parametruose“, – akcentuoja A. Archangelskis.
Jei mano įrenginys palaiko 5G ryšį, ar galėsiu naudotis ankstesnės kartos (pavyzdžiui, 4G) ryšiu tose vietose, kur 5G dar neveikia?
Pasak „Bitės Profo“, naudojant 5G ryšį palaikantį įrenginį, juo galėsite naudotis ir tose lokacijose, kur 5G dar neveikia. Tokiose vietose išmanusis įrenginys pasiūlys ankstesnės kartos (pavyzdžiui, 4G) ryšį.
„Įprastai įjungus 5G ryšį palaikantį telefoną jis yra nustatytas taip, kad veiktų toje lokacijoje pasiekiamu tinklu – tai reiškia, kad nieko nereikės daryti, kad savo įrenginyje turėtumėte 4G ar 3G ryšį. Įrenginys pirmiausia jungsis prie 5G ryšio, jeigu jo kokybė prasta ar signalo nėra, tuomet telefonas automatiškai prisijungs prie senesnės kartos ryšio“, – aiškina A. Archangelskis.
Ar mano 5G ryšys veiks užsienyje?
„Bitės Profas“ sako, kad 5G ryšio palaikymas užsienyje priklauso nuo kiekvienos šalies operatoriaus – jei jis suteikia galimybę prisijungti prie 5G ryšio ir toje zonoje, kur esate, veikia naujos kartos ryšys, jūs taip pat juo galėsite naudotis ir būdami ne Lietuvoje.
Kuo interneto naudotojams naudingas 5G ryšys?
5G ryšys – didelis žingsnis technologijų pasaulyje. Sparčiai daugėja išmaniųjų įrenginių, kurie gali prisijungti prie mobiliojo interneto ryšio, skaičius, o duomenų suvartojimas kasmet pakyla apie 40 proc. Todėl, siekiant užtikrinti stabilų ir itin greitą ryšį visiems žmonėms, reikia pasitelkti naujesnes technologijas.
„Ateityje 5G ryšys bus naudingas ne tik žmonėms, bet ir verslui. Naujos kartos interneto ryšys paspartins transporto, logistikos, energetikos, gamybos sričių tobulėjimą“, – pasakoja „Bitės Profas“.
Naujos kartos technologija užtikrina didesnę duomenų perdavimo spartą, galimybę daugiau žmonių vienu metu naudotis itin sparčiu, stabiliu internetu ir mažesnį atsilikimą – delsą (angl. latency).
Išmaniųjų įrenginių ekspertas atkreipia dėmesį, kad 5G ryšys nepakeis „Wi-Fi“ – jo veikimo principas išliks toks pats, kaip iki šiol veikė kartu su 4G. 5G maršrutizatoriai ir toliau skleis „Wi-Fi“, tačiau ateityje bus naudojamas atitinkamas „Wi-Fi“ standartas, kuris palaikys ir užtikrins didesnį greitį.