Kaip be galvos skausmo išsirinkti belaidę garso kolonėlę?
Taupydami jūsų laiką, kviečiame susipažinti lengviau:
- Jei belaidę garso kolonėlę planuojate nešiotis su savimi ir naudoti lauke, rinkitės tą, kuri yra lengva, nedidelė ir turi atsparumo aplinkos veiksniams sertifikatą.
- Tiems, kuriems svarbu, kad garso įrenginio baterija neišsikrautų kuo ilgiau, derėtų atsižvelgti į jo parametruose nurodytą veikimo laiką.
- Garso kolonėlės gali turėti papildomų naudingų funkcijų, pavyzdžiui, valdymą balsu.
- Verta įvertinti ir dizainą – garso įrenginys gali puošti namų erdves arba būti patogus nešioti.
„Galiu drąsiai teigti, jog šiandien belaidės garso kolonėlės yra populiarios. Žinoma, tai reiškia, kad jų pasirinkimas yra itin platus. Kuris iš šių įrenginių geriausias, atsakyti negaliu, nes jie visi, priklausomai nuo naudojimo tikslo, turi savo tiek privalumų, tiek trūkumų. Vis dėlto čia pateikiau aktualias garso kolonėlių savybes, į kurias atsižvelgę, tikiu, sau tinkamiausią atrasite lengviau“, – sako „Bitės Profas“ Andrius Archangelskis.
Įvertinkite dydį ir atsparumą
Pirmiausia naudinga žinoti, kad belaidžių garso kolonėlių yra įvairių svorių ir dydžių: nuo telpančių į kišenę iki tokių, apie kurių pernešimą net sunku pagalvoti.
„Jei norite, kad muzika jus lydėtų visur, kur tik einate, rekomenduoju atkreipti dėmesį į mažas garso kolonėles, pavyzdžiui, „JBL Go 3“. Kitu atveju, garso įrenginiui numačius pastovią laikymo vietą, jis gali būti ir toks didelis kaip „JBL PartyBox Ultimate“, – sako „Bitės Profas“.
Kita savybė, kurią derėtų tinkamai įvertinti, renkantis garso kolonėlę – atsparumas aplinkos veiksniams. Svajojantiems apie vasarą ir pramogas prie ežero, skambant hitams, nebūtina kvaršinti galvos, kaip garso įrenginį apsaugoti nuo smėlio ar vandens.
„Dėl šios priežasties rinkdamiesi garso kolonėlę, pažiūrėkite į jos parametrus – ar yra nurodytas atsparumo aplinkos veiksniams sertifikatas. Įprastai jis žymimas taip pat kaip telefonuose. Štai „JBL Boombox 3“ turi IP67 sertifikatą. Vadinasi, šis įrenginys nebijo dulkių ir netgi gali būti negiliai panardintas į vandenį“, – pasakoja A. Archangelskis.
Patikrinkite, kiek laiko gali groti visiškai įkrauta kolonėlė
Kiek yra aktualus kolonėlės grojimo laikas vienu įkrovimu, priklauso nuo to, į kokio ilgio keliones ją planuojate dažniausiai pasiimti. Jei įprastai vykstate kur nors netoli, iš esmės jums tiks bet kuri. Tačiau jeigu, pavyzdžiui, esate stovyklavimo fanas gamtoje, belaidę garso kolonėlę dažnai norite pasiimti kartu į kelionę visam savaitgaliui, šis parametras tampa ypač aktualus. Ir čia svarbu paminėti, kad skirtingų modelių belaidžių garso įrenginių grojimo trukmė gerokai skiriasi.
„Pavyzdžiui, „Harman Kardon Onyx Studio 8“ be pertraukų gali groti iki 8 val., o kiek lengvesnė garso kolonėlė „JBL Xtreme 3“ – iki 15 val. Tiesa, gamintojai tokius veikimo laikus nustato įrenginiams veikiant tam tikru garsumu. Taigi, jeigu mėgstamiausių atlikėjų klausysite didesniu nei 75 proc. garsumu, kolonėlė išsikraus greičiau nei nurodyta jos parametruose“, – įspėja „Bitės Profas“.
Pasidomėkite papildomomis funkcijomis
Įvairių gamintojų belaidės garso kolonėlės turi skirtingas papildomas funkcijas. Jos taip pat gali daryti įtaką jūsų pasirinkimui.
„Beveik visos naujesnių modelių JBL garso kolonėlės turi „PartyBoost“ technologiją, dėl kurios jos gali susijungti į vieną bendrą garso sistemą. „JBL PartyBox“ serijos garso įrenginiai dažniausiai palaiko išorinį mikrofoną, tad jie suteikia galimybę rengti karaokės vakarėlius. Beje, toks mikrofonas leidžia naudoti laisvų rankų įrangą, atsakyti į skambučius arba užduoti klausimus ir nurodyti užduotis telefono išmaniajam asistentui „Google“, – sako A. Archangelskis.
„Bitės Profas“ pamini ir vieną iš garso kolonėlių, palaikančių muzikos grojimą „Wi-Fi“ ryšiu – „Bose Portable Smart“. Ja galima sėkmingai naudotis ir laikant įrenginį iš kurio leidžiama muzika gerokai didesniu atstumu.
Atkreipkite dėmesį į dizainą
Šiuolaikinės belaidės garso kolonėlės gali traukti akį dėl išskirtinės išvaizdos. Ją turintys įrenginiai taps puikiomis namų interjero detalėmis. Pasak A. Archangelskio, nors „Harman Kardon Onyx Studio 8“ korpuso dizainas – minimalistinis, modernus, tačiau dera ir klasikinio stiliaus aplinkoje.
„Garso kolonėlės gali būti ir ergonomiškos – patogios naudoti. „JBL Xtreme 3“ korpuso viršuje turi kilpas, prie kurių lengva prisegti dirželį. Tuo metu statybininkų, keliautojų ir riedlentininkų pamėgtos „JBL Clip 4“ turi karabiną. Dėl šių savybių abu įrenginius nešioti kur kas paprasčiau“, – sako „Bitės Profas“.
Išsirinkti tinkamiausią belaidę garso kolonėlę jums taip pat padės „Bitės Profų“ parengtas geriausių šių įrenginių sąrašas.