Kaip apsaugoti savo išmanųjį telefoną vasarą?
Taip lengviau: greitasis skaitymas
- Planuojant aktyvią veiklą lauke, verta iš anksto pagalvoti apie telefono išorės apsaugas – stikliuką, plėvelę ir dėklą.
- Saulės karštis yra vienas didžiausių pavojų telefonui vasarą, bet pakenkti gali ir daiktai mūsų kuprinėje.
- Keli nustatymai telefone padės rasti pamestą telefoną, o speciali programėlė – ir pasimetusius draugus.
„Vasaros metu atsiranda neįprastų veiksnių, kurie gali pakenkti mūsų išmaniesiems telefonams. Atsipalaidavus lengva užsimiršti, o to pilnai pakanka, kad netyčia nukritęs suskiltų telefono ekranas, akumuliatorius perkaistų dėl kaitrios saulės ar maudytis kartu pasiimtumėte ir savo išmanųjį. Laimei, apsisaugoti nuo visų šių rizikų galima iš anksto“, – sako „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas ir dalinasi patarimais, kaip apsaugoti savo telefoną.
Į žygius – tik su telefono išorės apsauga
Tam, kad užsiimdami aktyviomis veiklomis, išvengtume telefono ekrano skilimų, įbrėžimų ar dūžių, pirmiausiai turėtume pasirūpinti išorine jo apsauga. Efektyviausios išorės apsaugos, pasak „Bitės Profo“, yra telefono stikliukas arba plėvelė, bet be jų pravartu turėti ir dėkliuką.
„Būdami gamtoje, visai atsitiktinai galime padėti telefoną ant gruoblėtos žemės ar medžio paviršiaus, o vėliau užsimiršę stipriau stumtelėti jį ar prisėsti. To pilnai pakanka, kad ant telefono ekrano atsirastų smulkių įbrėžimų ar net dūžių. Padėti apsisaugoti nuo to gali apsauginis telefono stiklas arba plėvelė, bet renkantis juos būtina atkreipti dėmesį, ar jie dengia tik išmaniojo ekrano, ar ir aplink esančią zoną“, – pataria „Bitės Profas“.
Kitas svarbus momentas – apsauginio stikliuko kokybė. Jei apsauginis stiklas po kontakto su, pavyzdžiui, žeme ne eižėja, o dūžta, jo aštrios dalys gali telefono ekranui sukelti papildomų įbrėžimų.
O renkantis telefono dėklą labai svarbu atkreipti dėmesį į jo funkcionalumą. „Bitės Profas“ rekomenduoja įsitikinti, kad dėklo kraštai yra kiek iškilę ir šiek tiek apgaubia telefono korpusą. Tokiu atveju net padėjus telefoną ekranu žemyn, šis nesilies prie paviršiaus. Taip pat renkantis dėklą telefonui reikia įsitikinti, kad dėklas pagamintas iš neslidžios medžiagos.
Saugokite telefoną nuo perkaitimo
M. Vrubliauskas pastebi, kad įsisukus į linksmybių sūkurį, lengva pamiršti, kad pasidėjome telefoną saulės kepinamoje vietoje ar įjungėme jį krauti ant palangės.
„Vasara oro temperatūra kyla, saulė kaitina, o tai mūsų telefonui – ne pačios geriausios žinios. Jeigu savo išmanųjį laikome šešėlyje, nepaliekame su išorine baterija krautis ant saulės, kartais vis pasižiūrime, ar jis veikia gerai ir nekaista, nesmagių staigmenų turėtume išvengti. Tačiau svarbu žinoti, kad tiesioginiai kaitrios saulės spinduliai gali pakenkti baterijai. Karštą dieną laikant telefoną kelnių kišenėje galima jį sugadinti, nes saulės karštį padvigubina mūsų kūno šiluma. Todėl svarbu stebėti telefono temperatūrą, o pastebėjus, kad jis karštas reikėtų leisti telefonui atvėsti pačiam arba jį išjungti“, – įspėja „Bitės Profas“.
Telefonui gali pakenkti ir mūsų kuprinės turinys
Vasarą mūsų kuprinėje atsiranda daiktų, kurie nėra patys geriausi bendražygiai telefonui. Pavyzdžiui, smėlėtas rankšluostis, netinkamai užsuktas vandens buteliukas ar atidarytuvas. Visi šie daiktai yra potencialiai rizikingi mūsų išmaniesiems, ypač nenaudojant išorinių apsaugos priemonės – ekrano stikliukas ir dėkliukas. Minėti daiktai gali subraižyti tiek telefono ekraną, tiek nugarėlę, tačiau dar pavojingesnis yra smėlis.
„Į kuprinę gali patekti telefonui nedraugiškos medžiagos iš išorės. Pavyzdžiui, pasitiesus rankšluostį ant smėlio, o vėliau įsidėjus jį į kuprinę, rizikuojame, kad smėlio pateks ir į telefoną. Smėlis gali patekti į mikrofono, garsiakalbio ar krovimo jungties angas. Jei taip nutiktų ir matote, kad įrenginys nebeveikia, kaip turėtų, patys jo neardykite, o kreipkitės į meistrus. Kita vertus, jei norite tokių situacijų apskritai išvengti, tiesiog nepamirškite telefono įdėti į atskirą kuprinės skyrių, kur nebūtų visų šių grėsmių“, – pastebi ekspertas.
Kaip rasti pamestus draugus ir telefoną?
Vasaros švenčių ir kelionių metu gali pasitaikyti ir nemalonių netikėtumų, pavyzdžiui, pamestas telefonas. Apie tai, kaip pastebi „Bitės Profas“, taip pat galima pagalvoti iš anksto.
„Nenorint prarasti savo telefono pakanka pasitikrinti, ar įjungta „Find My Phone“ (liet. Ieškoti mano mobiliojo) funkciją pačiame telefone, nes beveik visų telefonų gamintojai ją palaiko. Šią funkciją galima rasti telefono nustatymuose. Jeigu taip nutiktų, kad šventės metu pametėte telefoną, „Samsung“ telefono galite ieškoti šio puslapio pagalba, bet kurį kitą operacinės sistemos „Android“ telefoną galėsite pamatyti čia, o „iPhone“ telefoną galima surasti prisijungus prie savo „Apple ID“ paskyros kitame įrenginyje“, – pataria M. Vrubliauskas.
Nenorint festivaliuose ar miškuose pamesti savo draugų, pravartu išmėginti specialiai tam skirtą programėlę. Viena tokių – pirmiausiai šeimoms skirta „Life360“ („Android“, „iOS“). Ši programėlė puikiai tinka norint surasti tuos draugus, kurie mėgsta pasimesti bei išsijungti telefono skambėjimo garsą. Ji leidžia matyti, kur tuo metu yra jūsų stebimi įrenginiai.
Jeigu norite sužinoti daugiau apie funkcijas, kurios leis surasti pamestą telefoną, sužinoti, ar įjungta telefono radimo funkcija ar apsaugoti jį nuo vagysčių bei kaip visas šias funkcijas aktyvinti, skaitykite šį „Bitės Profų“ straipsnį.
Susiję straipsniai
4 būtini žingsniai po duomenų perkėlimo į naują telefoną
„Samsung Galaxy Buds3“ ir „Buds3 Pro“: kurias ausines pasirinkti ir įdomiausios jų funkcijos
„ChatGPT“ panaudojimo galimybės: nuo pirmoko iki senjoro
„Xbox” ar „PlayStation” – kurią žaidimų konsolę pasirinkti?
Kaip pradėti naudotis „Instagram“ programėle telefone?
Naudingos „Apple“ kompiuterių funkcijos ir mygtukų kombinacijos
Kaip efektyviai naudotis balso asistentais?
Kaip apsaugoti išmaniuosius telefonus nuo šalčio?
Kada ir kur galima pamatyti Šiaurės pašvaistę ir kaip ją užfiksuoti?