Kamščiai Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir kituose miestuose. Kaip jų išvengti?

Jei gyvenate ar dažnai lankotės didžiuosiuose Lietuvos miestuose: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir kt., greičiausiai žinote, kaip nemalonu patekti į kamštį ir jame praleisti daug laiko. Gera žinia ta, kad spūsčių mums gali padėti išvengti technologijos. Išmaniųjų įrenginių ekspertai „Bitės Profai“ dalinasi patarimais, kokias programėles ir interneto svetaines pasitelkti, kad keliautumėte lengviau.

Taip lengviau: greitasis skaitymas

  • Prieš kelionę įsijunkite „Google Maps“ ar „Waze“ navigaciją, kurios informuoja apie keliuose susidariusias spūstis.
  • „Google Maps“ turi itin naudingą funkciją – išvykimo ir atvykimo laiką, tad susiplanuoti kelionę galite iš anksto.
  • Naujienų svetainėje Delfi.lt galite tiesiogiai stebėti eismą Vilniaus Geležinio Vilko ir Šventaragio gatvėse.
  • Judu.lt pateikia 7 sostinės eismo rodiklius, kurie naudingi renkantis maršrutą.
 

„Platus kelias, vairas, mėgstama muzika – kas už tai gali būti geriau?! Vairavimas man jau 7 metus teikia malonumą. Vis dėlto tikiu, kad jus, kaip ir mane, erzina keliuose susidarantys kamščiai, kurie švaisto ne tik mūsų laiką, bet ir pinigus. Sutaupyti kuro galite ne tik ieškodami degalinės, kuri siūlo mažiausią degalų kainą, bet ir pasirinkę geresnį kelionės maršrutą“, – sako išmaniųjų įrenginių ekspertas, „Bitės Profas“ Andrius Archangelskis.

Prieš pradėdami važiuoti įsijunkite navigaciją

Norėdami mieste išvengti spūsčių, net jeigu tiksliai žinote, kaip nuvažiuoti į reikiamą vietą, prieš kelionę įsijunkite „Google Maps“ navigaciją. Ji, atsižvelgdama į eismo intensyvumą, piko metu įprastai siūlo ne trumpiausią, o greičiausiai įveikiamą kelią.

„Tam, kad gautumėte greičiausio maršruto pasiūlymą, įsitikinkite, kad paieškos metu jūsų telefone įjungtas internetas. Tada į paieškos laukelį įveskite reikiamą adresą. Iš karto matysite 2 ar 3 maršrutus ir kiek maždaug laiko užtruktumėte juos pasirinkę. Jei žemėlapio kelyje matote raudoną spalvą, tai reiškia, kad ten – kamštis. Dėl to programėlė prie trumpesnio kelio gali rodyti ilgesnę kelionės trukmę“, – aiškina išmaniųjų įrenginių ekspertas.

Jis priduria, kad norint pradėti kelionę tereikia paspausti ant norimo maršruto ir važiuoti. Beje, „Google Maps“ programėlėje galite pasirinkti savo variklio tipą, o ji pagal tai pasiūlys ekonomiškesnį maršrutą.

„Pasirinkti maršrutą, panašiai kaip „Google Maps“, taip pat galima naudojant daugelio pamėgtą programėlę „Waze“. Vis dėlto skiriasi tai, kad skirtingus maršrutus ji rodo ne iš karto. Tam, kad juos matytumėte, pirma, įsitikinkite, kad telefone įjungtas internetas. Antra, navigacijoje įveskite adresą, kurį norite pasiekti. Trečia, spauskite ekrano kairės pusės apačioje esantį mygtuką „Maršrutai“ (angl. „Routes“)“, – pasakoja „Bitės Profas“.

Jeigu tokio mygtuko nėra, tada spustelėkite ant ekrano apačioje esančio kelionės atvykimo laiko. Tada iššokusiame lange matysite mygtuką „Maršrutai“ (angl. „Routes“). Jį paspaudę išvysite keletą maršrutų ir kiek laiko užtruktumėte bei kokį atstumą nuvažiuotumėte pasirinkę vieną iš jų.

„Abi programėlės pateikdamos maršrutus nurodo, kur įvyko avarijos, apie kurias pranešė kiti naudotojai. Dėl to prie savo mėgstamiausio maršruto išvydę avarijos simbolį, nenustebkite, kad navigacijos rodoma kelionės trukmė yra kur kas ilgesnė nei įprastai. Žemėlapyje pastebėję avarijos simbolį, galite tikėtis kamščių, tad maršrutų, kuriuose jie yra, geriau vengti“, – sako A. Archangelskis.

Planuokite išvykimo ir atvykimo laiką

„Tik nepamirškite susiplanuoti kelionės“ – toks patarimas kartais reiškia, kad žmogus jums linki anksčiau išvykti ir taip laiku pasiekti kelionės tikslą. Tik ne šiuo atveju! Išmaniųjų įrenginių ekspertas rekomenduoja išbandyti „Google Maps“ išvykimo ir atvykimo laiko funkciją.

„Jei norite apytiksliai žinoti, kiek laiko užtruktumėte važiuodami tam tikru maršrutu, pasirinkite „Išvyksta“, o jei norite sužinoti, kada jums geriausia išvažiuoti, kad kelionės tikslą pasiektumėte laiku – „Atvyksta“. Ši funkcija itin naudinga, nes leidžia pasinaudoti „Google“ sukauptais eismo duomenimis“, – sako „Bitės Profas“.

Norėdami išbandyti išvykimo ir atvykimo laiko funkciją kompiuteryje atidarykite naršyklę ir į paieškos langelį įveskite „Google Maps“. Tada paieškos rezultatuose pasirinkite šią programą. Joje įveskite kelionės tikslą, t. y. adresą, kurį norite pasiekti, ir paspaudę „Išvykti dabar“ pasirodžiusiame meniu pasirinkite išvykimo arba atvykimo laiką.

„Jūs galite pasirinkti maršrutą, pavyzdžiui, nuo savo namų iki darbovietės ir sužinoti, kiek laiko pasirinktą valandą truks jūsų kelionė. Gali būti, kad vėliau išvažiavę iš namų darbą pasieksite maždaug tuo pačiu metu, kaip ir išvažiavę anksčiau. Taip gali būti dėl išvengtų spūsčių. Patikėkite, iš anksto skyrę laiko maršrutų analizei, vėliau dėl to jausitės sau dėkingi“, – tikina A. Archangelskis.

Tam, kad pasirinktumėte išvykimo arba atvykimo laiką naudodamiesi telefonu, atidarykite „Google Maps“ programėlę, įveskite adresą, į kurį norite nuvažiuoti, o tada spauskite ekrano dešinės pusės viršuje esantį daugtaškį. Po to pasirinkite „Nustatyti išvykimo ir atvykimo laiką“ (angl. „Set depart or arrive time“).

„Rodomas kelionės laikas yra ganėtinai tikslus ir aš manau, kad juo galima drąsiai vadovautis. Be abejo, „Google Maps“ negali nuspėti avarijų, tačiau, jeigu dėl jų jūsų maršrute susidarytų spūstis, programa jums iškart rodytų naują kelią ir kitą atvykimo laiką“, – pasakoja „Bitės Profas“.

Pasitelkite kitas naudingas interneto svetaines

Jei gyvenate ar dažnai būnate sostinėje, tam tikros interneto svetainės jums gali būti puikus įrankis, leidžiantis įvertinti eismo intensyvumą ir sužinoti, kur yra kamščiai. Pavyzdžiui, Delfi.lt naujienų svetainėje galite bet kada stebėti tiesioginį vaizdą iš sostinės Geležinio Vilko gatvės.

„Joje vos per kelias sekundes galėsite susidaryti įspūdį, koks ten eismas. Be to, toje pačioje interneto svetainėje galite matyti ir Katedros aikštę bei dalį Šventaragio gatvės. Tuo metu interneto svetainėje Judu.lt galima sužinoti daugiau eismo rodiklių Vilniuje“, – sako išmaniųjų įrenginių ekspertas.

Anot A. Archangelskio, ją atidarę matysite net 7 skirtingus rodiklius, kurie padės sužinoti, kur šiuo metu sostinėje yra kamščiai. Be to, vienu paspaudimu žemėlapyje matysite mieste įvykusius eismo įvykius, kelio darbus, eismo ribojimus ir vidutinišką eismo greitį pasirinktuose keliuose.

Dalinkis straipsniu:

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: