Kaip išsirinkti telefoną iki 300 Eur?
Taip lengviau: greitasis skaitymas
- Ekonominės klasės telefonų nugarėlės dažniausiai yra plastikinės, tad naudinga įsigyti dėkliuką. Be to, šių įrenginių ekranai mažiau apsaugoti nei flagmanų, dėl to verta naudoti ir apsauginę šių dalių plėvelę ar stikliuką.
- Tiek kainuojantys išmanieji dieną vaizdą užfiksuoja gerai, bet vakare didžioji jų dalis – prastokai.
- Itin naudinga telefonų funkcija – greitas įkrovimas, leidžiantis per trumpą laiką papildyti išmaniojo baterijos atsargas.
- Įrenginio 32 GB vidinės atminties visiškai užteka, jei telefonu tik skambinate, rašote žinutes ir naršote internete.
„Rinkdamiesi telefoną pirmiausia neskubėkite. Ramiai apmąstykite, kokios išmaniojo savybės jums svarbiausios – atsparumas ir tvirtumas, ekrano ryškumas, kameros galimybės ar baterijos veikimo laikas. Joms skirdami didžiausią dėmesį įrenginio paieškos procesą ne tik palengvinsite, bet ir sutrumpinsite“, – tvirtina išmaniųjų įrenginių ekspertas, „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas ir dalinasi patarimais, į ką reikėtų atsižvelgti, dairantis naujo telefono.
Kaip išsirinkti tvirtą telefoną?
Ekonominių telefonų gamintojai stengiasi pasiūlyti kuo patrauklesnės kainos įrenginius, tad dažniausiai šių įrenginių korpusai yra iš paprastesnių medžiagų.
„Didžioji dalis ekonominės klasės telefonų turi plastikines nugarėles. Jos nėra tokios patvarios natūraliam nusidėvėjimui, kaip tos, kurios dengia aukštesnių klasių išmaniuosius. Dėl šios priežasties, jei norite kuo ilgiau džiaugtis puikia telefono būkle, rekomenduoju įrenginį įsigyti kartu su apsauginiu dėkliuku. Tiesa, ekrano stikliukas ar plėvelė praverčia bet kurios kainos išmaniajam“, – sako „Bitės Profas“.
Jei daug laiko praleidžiate prie vandens telkinių ar vietose, kuriose yra ypač daug dulkių, pavyzdžiui, statybvietėse, svarbu atkreipti dėmesį į išmaniojo telefono atsparumą išorės veiksniams.
„Nors atsparumu pasižyminčių ekonominių telefonų modelių yra, tačiau jų pasirinkimas mažas. Tokį įrenginį atpažinsite jo parametruose išvydę sertifikatą (-us). Tai reiškia, kad laboratorijoje, t. y. specialiomis sąlygomis, telefonas buvo išbandytas ir šie testai patvirtino, kad jis atsparus, pavyzdžiui, vandens purslams ir dulkėms“, – sako išmaniųjų įrenginių ekspertas.
Kaip išsirinkti tinkamą ekrano technologiją paprasčiau?
Ekonominės klasės telefonų ekranų įstrižainės dažniausiai siekia nuo 5,3 iki 6,8 ar dar daugiau colių.
„Rinkitės mažesnį telefoną, jei jį daugiausia naudojate skambučiams ir žinutėms. Be to, mažo ekrano išmanųjį naudinga rinktis, jei įrenginį mėgstate valdyti viena ranka. Jį įsigiję visas ekrano vietas nykščiu pasieksite lengviau“, – pastebi „Bitės Profas“.
Jo teigimu, didesnę ekrano įstrižainę turintį telefoną verta rinktis tada, jei daug laiko praleidžiate naršydami internete ar socialiniuose tinkluose, taip pat skaitydami ar mėgaudamiesi vaizdo turiniu.
Beje, vyresniems naudotojams telefonas, turintis didelį ekraną, suteikia dar vieną privalumą – padidinus šriftą bendras vaizdas ekrane išlieka tvarkingas.
„Svarbu atsižvelgti ne tik į ekrano dydį, bet ir jo technologiją. Šioje išmaniųjų telefonų klasėje dabar galima rasti ir tokių modelių, kurie turi dar prieš kelis metus tik brangiausiuose flagmanuose buvusias ekrano technologijas“, – sako „Bitės Profas“.
M. Vrubliauskas pasakoja, kad OLED ekrano technologija puikiai atkuria juodą spalvą, tad visas vaizdo turinys, žaidimai ar nuotraukos atrodys itin patraukliai. Jį derėtų rinktis tiems, kurie nori sodrių ir kontrastingų spalvų.
„Į OLED ekrano technologiją panaši AMOLED, tačiau tokie ekranai yra truputį šviesesni. Būtent dėl šios priežasties vaizdas juose bus gerai matomas ir ypač ryškiai šviečiant saulei. Išmaniuosius su AMOLED ekrano technologija rekomenduoju visiems, kurie telefoną dažnai naudoja lauke“, – sako išmaniųjų įrenginių ekspertas.
Beje, tiek OLED, tiek AMOLED technologijos kiekvieną pikselį apšviečia atskirai, o nesant būtinybei, t. y. kai rodoma juoda spalva, jį išjungia. Dėl to telefone pasirinkę tamsią temą (angl. dark mode) ar tamsų ekrano foną, galėsite sutaupyti įrenginio baterijos energijos.
„Bitės Profas“ atkreipia dėmesį, kad telefonų ekranų technologijų pavadinimai priklauso nuo gamintojų. Jis rekomenduoja rinktis, pavyzdžiui, „Samsung“ įrenginius su „Super AMOLED“ ar „Xiaomi“ įrenginius su AMOLED ekranais.
Koks procesorius yra pakankamai greitas?
Įsigijus bet kokį ekonominės klasės telefoną, juo galima atlikti paprastesnes užduotis, pavyzdžiui, skambinti ar rašyti žinutes. Vis dėlto jei išmanųjį perkate jaunam šeimos nariui ar planuojate žaisti naujausius žaidimus, naudoti tokias programėles kaip „Excel“, tada vertėtų įvertinti įrenginio procesorių ir operatyviąją atmintį (RAM).
„Dairykitės į išmaniuosius, kurių parametruose prie procesoriaus parašyta „Qualcom Snapdragon 6XXG“ (vietoje „XX“ gali būti bet kokie skaičiai, tačiau kuo jie didesni, tuo geriau). Taip pat atkreipkite dėmesį į įrenginius su „Exynos 1280“, „Mediatek Dimensity 700“ ir „Mediatek Helio G80“ (jų pavadinimuose gali būti nurodyti ir didesni skaičiai) procesoriais. Tokie telefonai yra pakankamai galingi ir leis sklandžiai žaisti daugelį žaidimų“, – tvirtina M. Vrubliauskas.
Beje, jei norite, kad išmaniajame žaidimai veiktų itin sklandžiai, rinkitės įrenginį, kuris turi bent 6 GB operatyviąją atmintį (RAM). Vis dėlto jei telefoną daugiausia naudosite tam, kad atliktumėte paprastas užduotis, pavyzdžiui, vienu metu naudotumėte kelias programėles, jums turėtų užtekti išmaniojo, turinčio 4 GB RAM.
Į ką atkreipti dėmesį, kad telefono kamera kokybiškai užfiksuotų vaizdą?
Išmaniųjų telefonų kameros greitai tobulėja, tad dabar net ir mažiau kainuojančiuose įrenginiuose jos puikiai fotografuoja gero apšvietimo sąlygomis. Kitaip tariant, daugelio šių telefonų nuotraukos dienos metu atrodys kokybiškos ir ryškios.
„Ekonominės klasės išmanusis nugarėlėje gali turėti ne tik pagrindinį, bet ir kelis papildomus objektyvus. Jei mėgstate fotografuoti, pavyzdžiui, miestų ar žydinčių laukų panoramas, rinkitės telefoną, turintį itin plataus kampo objektyvą. Jis, lyginant su pagrindiniu objektyvu, nuotraukoje užfiksuoja daugiau vaizdo. Vis tik jei labiau mėgstate fotografuoti iš arti, rinkitės išmanųjį, turintį makroobjektyvą. Jis puikiai sufokusuos smulkius objektus, pavyzdžiui, pienę ar sagą“, – sako išmaniųjų įrenginių ekspertas.
Ekonominių telefonų segmente sunku rasti įrenginį, kuris sugebėtų kokybiškai įamžinti vaizdą prasto apšvietimo sąlygomis. Tiesa, ši situacija po truputį keičiasi – ateityje greičiausiai išvysime iki 300 Eur kainuojančius išmaniuosius, kurie akimirkas puikiai užfiksuos ir prieblandoje.
Vis dėlto jei jums itin svarbu, kad telefonas gerai fotografuotų net ir sudėtingomis apšvietimo sąlygomis, tada M. Vrubliauskas rekomenduoja pirkiniui skirti daugiau lėšų. Aukštesnės klasės išmanųjį išsirinksite lengviau atsižvelgę į išmaniųjų įrenginių ekspertų „Bitės Profų“ TOP 5 geriausias kameras turinčių telefonų sąrašą.
Kokią telefono bateriją pasirinkti?
Ekonominėje klasėje galima rasti modelių, turinčių ypač didelės talpos – 5000 mAh ar net 6000 mAh, baterijas. Telefonas su tokios talpos baterija – puikus pasirinkimas.
Vis dėlto juos, kaip ir kitus telefonus, greičiausiai teks įkrauti po dienos ar pusantros, o jei išmaniuoju naudositės intensyviai – dar dažniau. Ekonominės klasės telefonų procesoriai paprastesni ir ne tokie efektyvūs, kaip vidutinės ar aukščiausios klasės įrenginių, tad aktyviai naudojant šiuos išmaniuosius, jų baterijų energija eikvojasi greičiau.
„Tiems, kurie telefonu naudojasi itin dažnai, patogu turėti išmanųjį, palaikantį greitą įkrovimą. Jis įrenginio baterijos atsargas papildo greičiau nei įprastai. Telefono parametruose atkreipkite dėmesį į įkrovimo greitį, kuris nurodomas vatais, pavyzdžiui, 15 W, 20 W ar 30 W. Kuo skaičius didesnis, tuo spartesnis įrenginio įkrovimas“, – sako M. Vrubliauskas.
Kaip pasirinkti tinkamą telefono vidinės atminties talpą?
Ekonominėje klasės telefonų vidinė atmintis svyruoja nuo 32 GB iki 256 GB. Mažiausia iš jų tiks tiems, kurie išmanųjį naudoja skambučiams, žinutėms ir naršymui internete. „Įrenginys su 64 GB vidine atmintimi yra puikus pasirinkimas vartotojams, kurie ne tik naudoja anksčiau minėtas telefono funkcijas, bet taip pat pasitelkia programėles ir retkarčiais fotografuoja ar filmuoja. Tuo metu išmanųjį su 128–256 GB vidine atmintimi derėtų rinktis tiems, kurie aktyviai naudojasi telefonu – pasitelkia programėles, reguliariai žaidžia, daug fotografuoja ar filmuoja“, – sako išmaniųjų įrenginių ekspertas.
Jo teigimu, ypač mėgstantiems telefone kaupti visas nuotraukas ir vaizdo įrašus, geriausia rinktis įrenginį, palaikantį papildomą „Micro SD“ atminties kortelę. Ji ekonominės klasės išmaniųjų vidinę atmintį dažniausiai leidžia padidinti net iki 1 TB.