Kaip susikurti kelionės žemėlapį?

Vasarą kelionės planavimas gali tapti itin sudėtingu procesu, jeigu nežinote nuo ko pradėti. „Bitės Profai“ pataria, kad tokiais atvejais pirmasis žingsnis galėtų būti išsamaus kelionių žemėlapio, kuriame ne tik galima žymėti svajojamas aplankyti vietas, bet ir pasidalinti žemėlapiu su draugais bei artimaisiais, sukūrimas.

Taip lengviau: greitasis skaitymas

  • Kelionių žemėlapiuose galima pažymėti planuojamą maršrutą ir ketinamas aplankyti vietas.
  • Žemėlapiuose galite pažymėti norimas aplankyti vietoves ir tam tikroje lokacijoje pridėti detalius aprašymus, pasidalinti nuotraukomis.
  • Maršrutus galima sudarinėti tiek kelionėms automobiliu, tiek kelionėms dviračiu arba pėsčiomis.
 

„Tokį žemėlapį sukurti labai nesudėtinga – tai galima padaryti per „Google Maps“ svetainę arba programėlę. Žemėlapius kurti galima tiek telefone, tiek kompiuteryje, tačiau dėl patogesnio elementų išdėstymo ekrane rekomenduoju naudoti kompiuterį. Be to, šiai užduočiai reikės būti prisijungus prie savo „Google“ paskyros“, – sako Martynas Vrubliauskas.

Kaip sukurti žemėlapį?

Atverkite „Google My Maps“ ir pasirinkite „SUKURTI NAUJĄ ŽEMĖLAPĮ“ (angl. Create).

Atsivėrus žemėlapiui, į paiešką įveskite pirmą norimą aplankyti objektą (miestą, parduotuvę, paminklą ir pan.). Tuomet spauskite „Enter“ arba mėlyną paieškos (🔎) ikoną.

Norimą objektą galite pasirinkti ir rankiniu būdu, priartinus žemėlapyje esančią vietą ar pažymėjus ją žymekliu.

Tuomet spauskite „Pridėti žemėlapyje“.

Pridėtam naujam elementui galite priskirti: spalvą ir ikoną,

„Toks spalvinis kodavimas padeda lengviau atskirti, kokias lankytinas vietas pažymėjote žemėlapyje. Pavyzdžiui, planuodami maršrutus galite laikytis susitarimo, kad, tarkime, muziejus žymėsite tik mėlyna spalva, restoranus tik geltona ir panašiai“, – sako M. Vrubliauskas.

Žemėlapyje taip pat galite pakeisti pavadinimą arba pridėti aprašymą (pavyzdžiui, ką veiksite ten nuvykę ir pan.),

pridėti fotografiją ar vaizdo įrašą.

Tuomet galite pakartoti procesą ir pridėti visas norimas aplankyti vietas.

„Sudarinėjant tokius žemėlapius dažnai susidursite su žodžiu „sluoksniai“ – paprastai tariant, sluoksniai yra būdas skirstyti ir lengviau tvarkyti visą žemėlapyje pateikiamą informaciją. Jų dėka galite „stumdyti“ ir keisti lankytinų vietų eiliškumą“, – sako „Bitės Profas“.

Kaip sukurti kelionės automobiliu maršrutą?

Norint sukurti maršrutą kelionei automobiliu, pasirinkite galutinį kelionės tašką ir iššokusiame lange spauskite „Gauti nuorodų į čia“.

Kairėje ekrano pusėje atsiradusiame naujame sluoksnyje galėsite pasirinkti keliavimo būdą (automobiliu, dviračiu arba pėsčiomis) bei A ir B taškus.

Į tuščią, A raide paženklintą langelį įveskite pradinį tašką, iš kurio keliausite į tašką B. Pavyzdyje starto tašku pažymėtas anksčiau pridėtas Vilnius.

Tai padarius iškart matysite greičiausią ir geriausią maršrutą.

Dabar galite pridėti likusius kelionės taškus su norimais aplankyti objektais – spauskite „Pridėti tikslą“.

Kai pridėsite visas lankytinas vietas, paspaudžiant ir laikant su kompiuterio pele perstumdykite jas eiliškumo tvarka nuo kelionės pradžios iki galutinio taško.

Kaip sukurti kelionės maršrutą dviračiu ar pėsčiomis?

Šis procesas yra beveik toks pats, kaip kuriant maršrutą kelionei automobiliu – pasirinkite norimą kelionės tašką ir paspauskite „Nuorodos iki čia“.

Atsidariusiame naujame sluoksnyje pasirinkite, kaip keliausite – pėsčiomis ar dviračiu.

Įrašykite norimo objekto pavadinimą į A tašką.

Jei reikia, pakeiskite lankytinų vietų eiliškumą.

Kaip pasidalinti žemėlapiu su draugais ir artimaisiais?

Prieš dalindamiesi žemėlapiu su kitais, galite suteikite pavadinimus žemėlapiui ir jo sluoksniams – spustelkite ant „Žemėlapis be pavadinimo“ ir jį pakeiskite. Įrašę pavadinimą ir aprašymą nepamirškite paspausti „Išsaugoti“.

Paspauskite ant „Sluoksnis be pavadinimo“. Suteikę pavadinimą spauskite „Išsaugoti“.

Norėdami bendrinti ar pasidalinti žemėlapiu su kitais, kairėje ekrano pusėje spauskite „Bendrinti“.

Atsidariusiame lange įjunkite parinktį, kad žemėlapį galės žiūrėti bet kas, su kuo pasidalinsite nuoroda.

Nukopijuokite nuorodą ir pasidalinkite ja su draugais ar artimaisiais.

„Tokie žemėlapiai itin patogūs ne tik keliaujant, kai galime matyti, kokį atstumą turėsime nuvažiuoti arba ką dar aplankysime, bet ir planuojant keliones – tuomet galime apsvarstyti, ar maršrutas logiškas, ar nereikės važinėti „ratais“ ir panašiai. Žinoma, keliaujant su draugų kompanija naudinga ir tai, kad galime pasidalinti žemėlapiu ir informuoti juos, kokios pramogos laukia“, – reziumuoja „Bitės Profas“ M. Vrubliauskas.

Dalinkis straipsniu:

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: