Kas yra eSIM?
Taip lengviau: greitasis skaitymas
- Išmanieji įrenginiai, kurie palaiko eSIM technologiją, prie mobiliojo ryšio gali prisijungti be įprastos fizinės SIM kortelės.
- eSIM paslauga turi daug privalumų. Vienas iš jų – net ir „iPhone“ savininkai gali ypač patogiai naudotis daugiau nei vienu telefono numeriu.
- Pagrindinis eSIM paslaugos aktyvavimo būdas – QR kodo nuskaitymas.
- Kai kuriuose išmaniuosiuose aktyvuoti eSIM galima šią kortelę perkėlus iš seno įrenginio į naują.
„eSIM kortelė pranašesnė už įprastą SIM dėl kelių priežasčių. Pradėsiu nuo to, kad „iPhone“ telefonai gali turėti tik vieną fizinę kortelę. Jų savininkams Lietuvoje eSIM paslauga – vienintelis oficialus būdas, leidžiantis naudoti daugiau nei vieną SIM kortelę, kitaip tariant, daugiau nei vieną telefono numerį. Vadinasi, su šia paslauga „Apple“ gamintojo išmanusis galės būti tiek asmeninis, tiek darbo įrenginys“, – sako „Bitės Profas“ Andrius Archangelskis.
eSIM praverčia ir tiems, kurie naudoja daugiau nei du telefono numerius. Perjungti vieną virtualią kortelę į kitą visada galima įrenginio nustatymuose paspaudus vos kelis mygtukus.
„Kitas eSIM privalumas – lengvas naudojimas. Tarkime, kad pas jus į svečius savaitei užsuko giminaitis, gyvenantis ne Lietuvoje. Jo telefonu užsakyti ir aktyvuoti eSIM kortelę galėsite net neiškėlę kojos iš namų. Be to, eSIM paslauga itin naudinga keliaujantiems užsienyje. Ją užsisakius internetu nereikia klaidžioti po nepažįstamą vietovę, taip ieškant mobiliojo ryšio operatoriaus salono“, – pasakoja „Bitės Profas“.
Galiausiai verta žinoti, kad eSIM valdymas toks pats kaip įprastos SIM. Vadinasi, virtualią kortelę galėsite naudoti, pavyzdžiui, tik internetui, o fizinę – skambučiams.
Kokie įrenginiai palaiko eSIM?
eSIM technologiją palaiko daugelis naujausių „Apple“ ir „Samsung“ vidutinės bei aukščiausios klasės telefonų. Vis dėlto norintiems tiksliai žinoti, ar išmaniojo modelis palaiko eSIM, A. Archangelskis rekomenduoja perskaityti įrenginio technines specifikacijas.
„Tiesa, eSIM palaiko ir išmanieji laikrodžiai. Įvairūs gamintojai į jų nedidelius korpusus stengiasi sudėti kuo daugiau komponentų, tačiau taip pat turi tikslą išlaikyti patrauklų dizainą. Dėl to jie renkasi eSIM lustus, kurie užima mažiau vietos nei įprastos SIM kortelės“, – sako „Bitės Profas“.
Kaip išmaniajame aktyvuoti eSIM?
Telefonai turi praktiškai vienodus eSIM aktyvavimo būdus, o pagrindinis iš jų – QR kodo nuskaitymas.
Norėdami jį naudoti „iPhone“ išmaniajame, šiame įrenginyje pirmiausia spauskite „Settings“. Tada pasirinkite „Mobile Service“ ir „Add eSIM“.
Po to spustelėkite „Use QR Code“.
Norėdami nuskaityti QR kodą „Samsung“ telefonu, jame iš pradžių spauskite „Nustatymai“ (angl. „Settings“). Kai tai padarysite, pasirinkite „Ryšiai“ (angl. „Connections“) ir „SIM tvarkyklė“ (angl. „SIM manager“).
Tada spustelėkite „Pridėti eSIM“ (angl. „Add eSIM“) ir „Nuskaityti QR kodą“ (angl. „Scan QR code“).
„Bitės Profas“ atkreipia dėmesį, kad išmaniųjų gamintojai gali pasiūlyti ir kitų eSIM aktyvavimo būdų, pavyzdžiui, perkelti šią kortelę iš seno telefono į naują.
Kaip išmaniajame laikrodyje aktyvuoti eSIM?
„Samsung“ išmaniajame laikrodyje eSIM paslaugą aktyvuosite, kai telefonu nuskaitysite jos QR kodą, naudodami „Galaxy Wearable“ programėlę. Visus žingsnius, kuriuos reikia atlikti, norint sėkmingai pradėti naudotis minėta paslauga, rasite šioje instrukcijoje.
Tuo metu „Apple“ išmaniuosiuose laikrodžiuose eSIM aktyvavimo veiksmai skiriasi. Jei tokį įrenginį ką tik išėmėte iš pakuotės, visą reikiamą informaciją rasite šioje vaizdo instrukcijoje. Tiems, kurie „Apple Watch“ laikrodžiais džiaugiasi jau kurį laiką, derėtų vadovautis „Bitės Profo“ Žygio parengta vaizdo instrukcija.
Susiję straipsniai
TOP 5 laukiamiausi žaidimai 2025-ais metais
Testas: ar gerai išmanote kultinę žaidimų seriją „Grand Theft Auto“?
„Bitės Profai“ per 60 sekundžių: trumpi vaizdo patarimai išmaniesiems telefonams
„ChatGPT“ panaudojimo galimybės: nuo pirmoko iki senjoro
Testas: ar atpažįstate senuosius žaidimus?
Kaip „Bitės Profai“ lengvina gyvenimą skaitmeniniame pasaulyje?
Kodėl kaista telefonas ar kompiuteris?
Nematomi telefono jutikliai: giroskopas ir akselerometras
Testas: koks išmanusis laikrodis jums tinkamiausias?