Kas yra „Gmail“?

Nors „Gmail“ yra populiariausia pasaulyje el. pašto dėžutė, kuria daugelis naudojasi kasdien, tai dar tikrai nereiškia, kad apie šį įrankį žinome pakankamai. Tad dar tik besirengiantiems „susidraugauti“ su „Gmail“, „Bitės Profai“ pasakoja apie šią el. pašto paslaugą bei pataria, kaip efektyviai išnaudoti jos galimybes.

Taip lengviau: greitasis skaitymas

  • „Gmail“ yra nemokamas ir patogus el. paštas, kuriuo naudojasi virš 1,8 mlrd. žmonių visame pasaulyje
  • Susikurti „Gmail“ užtruks vos kelias minutes, o naują paskyrą lengvai pasieksite iš telefono, kompiuterio ar kito išmanaus įrenginio
  • Pagrindiniai „Gmail“ privalumai – patogi paieška tarp laiškų, laiškų filtravimas ir nemokamos vietos saugykloje kiekis

„Gmail“ yra nemokamas el. paštas, kurio naudotojų skaičius jau perkopė 1,8 mlrd. naudotojų visame pasaulyje. Nors metams bėgant pašto dėžutės dizainas keitėsi net kelis kartus, patogi vartotojo sąsaja ir paieška tarp laiškų išliko ta pati“, – pasakoja „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.

Išmaniųjų įrenginių ekspertas priduria kad 2004 m. balandžio 1 d. pristatyta „Gmail“ beta versija galėjo naudotis tik kvietimus turintys žmonės – jų buvo vos 1000. Nors „Gmail“ teigė, kad šis sprendimas priimtas vien dėl techninių galimybių, daugelis tai laikė sėkmingu reklaminiu sprendimu – deficito efektas sukūrė milžinišką paklausą. Vėliau pakvietimai buvo netgi imti pardavinėti „eBay“ – po apie 127 Eur už vienetą. O tai sukėlė dar didesnį norą prisijungti.

Kaip sukurti ir prisijungti prie „Gmail“?

Nesvarbu, ar el. paštą naudosite darbui, ar asmeniniais tikslais, jį galite nesunkiai susikurti ir vėliau pasiekti tiek iš telefono, tiek iš kompiuterio ar kito išmanaus įrenginio.

Norėdami susikurti el. paštą per naršyklę, iš pradžių keliaukite į „Google“ paskyros kūrimo puslapį, įveskite savo vardą, pavardę, norimą el. pašto adresą ir sukurkite bei dar kartą patvirtinkite stiprų slaptažodį. Norėdami pradėti naudoti naują paskyrą tiesiog prisijunkite prie „Gmail“ adresu www.gmail.com.

Kaip greitai ir lengvai susikurti el. paštą „Android“ telefone, pasakoja „Bitės Profai“.

Kuo „Gmail“ paštas pranašesnis už konkurentus?

Iš pradžių „Gmail“ naudotojams siūlė 1 GB atminties, kurios tuo metu užteko ne tik el. laiškams, bet ir nuotraukoms ar kitiems failams saugoti. Tobulėjant technologijoms ir keičiantis žmonių įpročiams, siūlomos vietos vis daugėjo. Šiandien kiekvienas, turintis „Gmail“, gali naudotis 15 GB nemokamos atminties, įskaitant failus, išsaugotus „Google Drive“ ir nuotraukas, patalpintas „Google Photos“. Jei pritrūkote vietos paskyroje, „Bitės Profai“ pasidalino keliais patarimais, kaip lengvai jos atlaisvinti.

„Kalbant apie „Gmail“ privalumus svarbu paminėti ir tai, kad įvedę kelis raktinius žodžius paieškoje, galite rasti reikalingus laiškus ir prie jų pridėtus priedus. Be to, visus laiškus el. pašto dėžutėje leidžiama filtruoti pagal datą, siuntėjo el. paštą ir daugybę kitų kriterijų“, – teigia „Bitės Profas“.

Ekspertas pratęsia, kad kiekvieną dieną „Gmail“ automatizuotas mašininis mokymasis blokuoja daugiau nei 100 milijonų kenksmingų el. laiškų. Tokį patį kiekį laiškų jis nukreipia į „Šlamšto“ katalogą ir, „Google“ teigimu, vos 0,05 proc. atvejų suklysta.

„Kiekvienas gauname laiškų, kurių nepageidaujate matyti pagrindinėje savo el. pašto dėžutėje, tačiau taip pat nenorite jų visiškai atsisakyti. Pavyzdžiui, tokie yra daugelis prenumeruojamų naujienlaiškių. Tokiu atveju galite sukurti filtrų sistemą. Nukeliaukite į „Gmail“ nustatymus, pasirinkite „Filtrai ir užblokuoti sąrašai“ ir „Kurti naują filtrą“. Atsivėrusioje lentelėje pasirinkite, pagal kokius kriterijus, siuntėjus, raktinius odžius ar abu, filtruoti laiškus, ir spustelėkite „Sukurti filtrą“, – pasakoja išmaniųjų įrenginių ekspertas.

Jis priduria, kad iškart po to sistema jūsų paklaus, ką daryti su laiškais, atitinkančiais numatytus kriterijus: ištrinti, archyvuoti, persiųsti į šlamšto ar specialiai tam sukurtą aplanką.
Daugiau įdomių ir mažiau girdėtų faktų apie „Gmail“ paštą rasite kitame „Bitės Profų“ straipsnyje.

Susiję straipsniai

Dalintis:

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: