Kas yra „Xbox Live“ ir „Game Pass“?
Taip lengviau: greitasis skaitymas
- „Xbox Live Gold“ – internetinė žaidimų prenumeratos paslauga, kuri leidžia žaisti keliems žaidėjams skirtus žaidimus.
- Anksčiau ji buvo vadinama „Xbox Live“, o dabar – „Xbox Network“.
- „Game Pass“ – „Xbox“ žaidimų prenumerata, kai sumokėjus vieno mėnesio mokestį suteikiama prieiga prie daug žaidimų.
- „Game Pass“ žaidimų prenumeratos versijos yra 3: „Xbox Game Pass“, „Game Pass for PC“ ir „Game Pass Ultimate“.
„Vienas smagiausių laisvalaikio praleidimo būdų – žaisti kompiuterinius žaidimus. Jei juos žaidžiate naudodamiesi asmeniniu kompiuteriu, rekomenduoju išbandyti „Xbox“ konsolę. Ji ne tik leidžia žaisti įsigytus žaidimus, bet ir siūlo įvairias paslaugas. Pavyzdžiui, žaidimų prenumeratą, kurią įsigiję su draugu, gyvenančiu už tūkstančių kilometrų, galėsite varžytis žaisdami „Forza Horizon 5“, – sako išmaniųjų įrenginių ekspertas, „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.
Kas yra „Xbox Live Gold“?
„Xbox Live Gold“ – internetinė prenumeratos paslauga, skirta originaliai pačiai pirmajai „Xbox“ žaidimų konsolei. Ji pradėta teikti nuo 2002-ųjų m. Ši paslauga internete leidžia žaisti žaidimus, skirtus keliems žaidėjams.
„Nuo to laiko, kai tapo įmanoma įsigyti žaidimų prenumeratą, ji suteikė dar daugiau naudos, pavyzdžiui, specialių nuolaidų, kurios taikomos perkant žaidimus ar priedus, bei kelis nemokamus „Xbox“ žaidimus per mėnesį“, – pasakoja išmaniųjų įrenginių ekspertas.
Iki šiol internetinio tinklo pavadinimas buvo „Xbox Live“, tačiau jis buvo pakeistas į „Xbox Network“. Pasak M. Vrubliausko, atrodo, kad pavadinimas „Xbox Live Gold“ niekur nedings ir toliau bent jau kurį laiką bus vartojamas kartu su kitais.
„Kol kas norint žaisti daugelį internetinių žaidimų, kurie skirti keliems žaidėjams, reikia turėti „Xbox Live Gold“ narystę. Vis dėlto neseniai paaiškėjo, kad „Microsoft“ tai gali pakeisti – leisti „Xbox“ naudotojams internete žaisti nemokamus žaidimus, pavyzdžiui, „Fortnite“, ir be jos“, – sako „Bitės Profas“.
Kas yra „Xbox Game Pass“?
„Game Pass“ – „Xbox“ žaidimų prenumerata, kai sumokėjus vieno mėnesio mokestį suteikiama prieiga prie daug žaidimų. Ši prenumerata pradėjo veikti 2017-ųjų m. birželį. Tuometinis žaidimų katalogas buvo skurdus, o jame buvę „Microsoft“ (dar vadinami pirmosios šalies) ir kitų (trečiųjų šalių) leidėjų žaidimai – sumaišyti.
„Ilgainiui „Xbox“ žaidimų sąrašas vis ilgėjo, o šiuo metu jį sudaro daugiau nei 100 įvairių žaidimų. Be to, „Microsoft“ kompanija tam, kad būtų įdomiau, nusprendė, jog „Game Pass“ prenumeratą turintys žaidėjai jos visus naujus žaidimus galės išbandyti jau pirmąją išleidimo dieną“, – pasakoja išmaniųjų įrenginių ekspertas.
Jis priduria, kad tai taikoma ir kitoms, „Microsoft“ priklausančioms, kompanijoms, pavyzdžiui, „ZeniMax Media“, kuri turi tokias populiarias žaidimų serijas kaip „The Elder Scrolls“, „Fallout“, „Doom“, „Wolfenstein“, „Dishonored“ ir „Prey“.
Kas yra „Xbox Game Pass Ultimate“?
„Game Pass“ žaidimų prenumeratos versijos yra 3: „Xbox Game Pass“, „Game Pass for PC“ ir „Game Pass Ultimate“. Pirmoji žaisti žaidimus leidžia tik su „Xbox“ konsole, antroji – „Windows“ kompiuteriu, o trečioji skirta abiem įrenginiams ir dar suteikia „Xbox Live Gold“ narystę.
„Tiesa, įsigijus „Game Pass for PC“ ar „Xbox Game Pass Ultimate“ suteikiama „EA Play“ narystė. Tai reiškia, kad galima nemokamai atsisiųsti ir žaisti šios kompanijos siūlomus žaidimus. Pavyzdžiui, FIFA, „Battlefield“, GRID, „Need For Speed“, UFC ar „Sims“. Be to, ši narystė leidžia kai kuriuos ką tik išleistus žaidimus išbandyti nemokamai 10 val. Galiausiai, tokių žaidimų sąrašą kūrėjai vis atnaujina ir papildo, – sako M. Vrubliauskas.
Susiję straipsniai
TOP 5 laukiamiausi žaidimai 2025-ais metais
Testas: ar gerai išmanote kultinę žaidimų seriją „Grand Theft Auto“?
„Bitės Profai“ per 60 sekundžių: trumpi vaizdo patarimai išmaniesiems telefonams
„ChatGPT“ panaudojimo galimybės: nuo pirmoko iki senjoro
Testas: ar atpažįstate senuosius žaidimus?
Kaip „Bitės Profai“ lengvina gyvenimą skaitmeniniame pasaulyje?
Kodėl kaista telefonas ar kompiuteris?
Nematomi telefono jutikliai: giroskopas ir akselerometras
Testas: koks išmanusis laikrodis jums tinkamiausias?