Kokį nešiojamą kompiuterį pirkti?
Taip lengviau: greitasis skaitymas
- Dizaineriams geriausia rinktis kompiuterius, kurių ekranai palaiko platesnę spalvų gamą, turi HDMI ar „DisplayPort“ jungtį ir dedikuotą vaizdo plokštę.
- Moksleiviai ar studentai labiausiai džiaugiasi nedideliu lengvu kompiuteriu, turinčiu didelę tiek vidinę atmintį, tiek bateriją.
- Žaidimų mėgėjams svarbu, kad kompiuteris turėtų galingą vaizdo plokštę ir procesorių, taip pat HDMI 2.1 jungtį, o įrenginio ekranas palaikytų 120 Hz vaizdo atnaujinimo dažnį.
„Nešiojamasis kompiuteris nėra pigus pirkinys, tad jį derėtų rinktis atsakingai. Jei jaučiatės pasimetę, iš pradžių rekomenduoju pagalvoti, kam šį įrenginį naudosite – darbui, susijusiam su grafika, mokslams, naršymui internete ir paprastoms užduotims ar žaidimams“, – sako „Bitės Profas“ Andrius Archangelskis.
Kokį kompiuterį rinktis dizaineriui?
Dizaineriams ar žmonėms, dirbantiems su spalvomis, pavyzdžiui, fotografams, renkantis naują kompiuterį svarbu atkreipti dėmesį į įrenginių ekranus.
„Tiems, kuriems svarbu matyti itin tikslias spalvas, rekomenduoju rinktis kompiuterį, kurio ekranas palaiko platesnę spalvų gamą. Tokį įrenginį atskirsite parametruose išvydę WCG (angl. „wide color gamut“) palaikymą. Patikėkite, jį naudojant dirbti ypač malonu, nes spalvoti ir ryškūs vaizdai atsiskleidžia visu grožiu“, – sako „Bitės Profas“.
Jei naudojate monitorių, reikėtų atsižvelgti į kompiuterio jungtis. Tam, kad prie jo prijungtumėte papildomą įrenginį, dažniausiai reikalinga HDMI arba „DisplayPort“ jungtis. Tiesa, dalis jų neturinčių kompiuterių leidžia naudoti adapterį iš USB-C jungties į anksčiau minėtas ir tokiu būdu perduoda vaizdą.
Beje, tiems, kurie nuolat dirba su grafika, pavyzdžiui, modeliuoja 3D vaizdus ar montuoja vaizdo įrašus, A. Archangelskis pataria rinktis kompiuterį su dedikuota AMD ar „Nvidia“ vaizdo plokšte. Tokiame įrenginyje įvairios grafikos programos veiks sklandžiai.
Kokį kompiuterį rinktis kasdieniam naudojimui arba moksleiviui, studentui?
Norint kompiuteryje laikyti daug dokumentų, nuotraukų ar vaizdo įrašų, dėmesį būtina atkreipti į jo vidinės atminties dydį.
„Įprastai nešiojamieji kompiuteriai turi 256 GB ar 512 GB vidinę atmintį. Vis dėlto tiems, kurie kompiuteryje planuoja laikyti daug informacijos, rekomenduoju pagalvoti ir apie modelius, turinčius 1 TB vidinę atmintį“, – sako „Bitės Profas“.
Norintiems kompiuterį nešiotis į paskaitas ar į darbą ypač svarbu įvertinti 3 įrenginio savybes: dydį, svorį ir baterijos talpą. Pasak A. Archangelskio, tokiu atveju geriausia rinktis nedidelį iki 3 kg sveriantį kompiuterį. Be to, naudinga pasidomėti, kiek laiko įrenginys gali veikti visiškai įkrautas, nes kuo jis ilgesnis, tuo rečiau reikės ieškoti elektros lizdo.
Kokį kompiuterį rinktis žaidimų mėgėjui?
Žaidimų mėgėjams kone svarbiausia kompiuterio dalis – vaizdo plokštė. Tiesa, kad įrenginys leistų sklandžiai mėgautis žaidimais, jame taip pat turi būti galingas procesorius. Gera žinia ta, kad nešiojamieji kompiuteriai dažniausiai yra optimaliai sukomplektuoti. Tai reiškia, kad jei juose yra galinga vaizdo plokštė, tai atitinkamai galingas ir procesorius arba atvirkščiai.
„Mėgstantiems konkurencingus žaidimus, kuriuose reikia greitai reaguoti, pavyzdžiui, šaudyklę „Counter-Strike: Global Offensive“, rekomenduoju rinktis kompiuterį, kurio ekrano vaizdo atnaujinimo dažnis yra bent 120 Hz. Tuo metu tiems, kurie mėgsta lėtesnius grafiškai įspūdingus žaidimus, pavyzdžiui, „Hogwarts Legacy“ ar „God Of War“, patariu rinktis kompiuterį, turintį didesnį ekraną arba didesnę ekrano raišką. Jį įsigiję gausite dar geresnę žaidimų patirtį, nes ekrane galėsite pastebėti net smulkiausias jų kūrėjų sukurtas detales“, – sako „Bitės Profas“.
Galiausiai tiems, kurie žaidžia televizorių prijungę prie kompiuterio, A. Archangelskis rekomenduoja atkreipti dėmesį, ar jis turi HDMI 2.1 jungtį. Būtent ja kompiuteris 4K raiškos vaizdą gali perduoti 120 Hz atnaujinimo dažniu.
Susiję straipsniai
„Xbox” ar „PlayStation” – kurią žaidimų konsolę pasirinkti?
Kaip pradėti naudotis „Instagram“ programėle telefone?
Naudingos „Apple“ kompiuterių funkcijos ir mygtukų kombinacijos
Kaip efektyviai naudotis balso asistentais?
4 būtini žingsniai po duomenų perkėlimo į naują telefoną
Kaip apsaugoti išmaniuosius telefonus nuo šalčio?
Kada ir kur galima pamatyti Šiaurės pašvaistę ir kaip ją užfiksuoti?
Kaip atkurti ištrintas „Messenger“ žinutes?
Išmanusis ėmė veikti lėčiau: kaip jį paspartinti?