Pasiruošimas kelionei dviračiu: naudingiausios programėlės ir įrenginiai
Taip lengviau: greitasis skaitymas
- „Komoot“ ir „Strava“ programėlės padeda kruopščiai planuoti maršrutus ir gali veikti net tada, kai nėra interneto.
- Išmaniuosiuose laikrodžiuose galite rasti kur kas daugiau dviratininkams naudingų funkcijų, kurių ne visuomet galima rasti telefone.
- „AirTag“ ir „SmartTag“ sekikliai rodys dviračio lokaciją, o vagystės atveju – padės lengviau jį surasti.
- Išmaniuosiuose įrenginiuose vertėtų nustatyti SOS kontaktus.
„Komoot“ ir „Strava“ – kiekvieno dviratininko pagalbininkai
Anot „Bitės Profo“ Martyno Vrubliausko, kone kiekvienam dviratininkui vertinga būtų turėti „Komoot“ ir „Strava“ programėles. Tai ne tik navigacijos įrankiai, bet ir vieta, kur aktyviai bendrauja dviratininkų bendruomenės nariai.
„Kamoot“ programėlė suteikia galimybę planuoti specialiai kelionėms dviračiu pritaikytus maršrutus, atsižvelgiant į kelio dangos tipą, būklę, nuolydį ir kitus parametrus. „Kamoot“ taip pat gali veikti kaip navigacija, padėti sekti nuvažiuotą atstumą ar laiką, dalintis savo maršrutais su kitais. Beje, kelionės maršrutus galima atsisiųsti ir naudoti net tada, jei kelio ruožuose nėra interneto“, – sako jis.
„Strava“ programėlė taip pat leidžia tiksliai sekti nuvažiuotą atstumą, greitį, laiką ar aukštį virš jūros lygio. Be to, yra galimybė palyginti savo ir kitų tuo pačiu maršrutu važiavusių dviratininkų rezultatus.
„Programėlė itin mėgstama dėl prie jos prisijungusios stiprios ir draugiškos bendruomenės, kurios nariai noriai dalinasi savo kelionių detalėmis, vieni kitus paskatina, mezga ryšį“, – priduria pašnekovas.
Programėlę taip pat galima integruoti su kitais įrenginiais, pavyzdžiui, daugeliu išmaniųjų laikrodžių – tai dviratininkams leidžia sekti savo maršrutus, greitį, atstumą, sudegintas kalorijas ir kitus svarbius duomenis tiesiai ant riešo, o vėliau analizuoti juos pačioje programėlėje.
Vietoje telefono – fizinio aktyvumo duomenis sekantis išmanusis laikrodis
M. Vrubliauskas pataria važiuojant dviračiu telefoną laikyti specialiame laikiklyje, kuris tvirtinasi prie dviračio vairo. Nepaisant to, minant dviratį ne visuomet patogu su savimi turėti telefoną, taip pat kyla rizika jį pamesti ar net sudaužyti, tad vertėtų pasidomėti išmaniaisiais laikrodžiais, kurie gali parodyti visą svarbiausią kelionės maršruto ir sveikatingumo informaciją. „Bitės Profas“ aktyvaus laisvalaikio ir sporto mėgėjams rekomenduoja šiuos išmaniųjų laikrodžių modelius:
- „Garmin Fenix 7S Pro Solar“ – tai tikras dviratininko svajonių išsipildymas. Šis laikrodis pasižymi išplėstinėmis treniruočių metrikos funkcijomis: „VO2 Max“, treniruočių krūvio ir atsistatymo po treniruočių laiko sekimu. Jame integruotas GPS užtikrina tikslų maršruto sekimą, o laikrodyje esanti saulės baterija pailgina akumuliatoriaus veikimo laiką, kas dažnai būna ypač naudinga važiuojant ilgesnius atstumus.
- „Samsung Galaxy Watch 5 Pro“ – puikus pasirinkimas tiek mėgėjams, tiek profesionaliems dviratininkams. Šis išmanusis laikrodis vertinamas dėl patvarumo, ilgo baterijos veikimo laiko, tikslaus GPS sekimo. Jame taip pat galima pasirinkti norimą sporto režimą, tarp kurių yra ir dviračių sportas.
- „Apple Watch Ultra 2“ – nors tai yra brangesnė alternatyva, tačiau šio laikrodžio patvarumas ir universalumas daro jį patraukliu pasirinkimu dviratininkams. Šis išmanusis laikrodis itin patvarus dėl titano korpuso, turi ryškų ekraną, tikslų GPS sekimą, ilgai veikiančią bateriją bei yra atsparus vandeniui ir dulkėms.
„Beje, dviračių išvykose naudinga turėti ir išorinę bateriją – naudojantis įvairiomis programėlėmis išmaniųjų įrenginių akumuliatorius senka greičiau, tad ji puikiai padės įkrauti įrenginius kelyje. Nereikės nė sustoti“, – pataria ekspertas.
Svarbiausia saugumas: SOS kontaktai ir GPS sekikliai
Pasak „Bitės Profo“ M. Vrubliausko, keliaujant dviračiu itin svarbu pasirūpinti tiek savo, tiek dviračio saugumu. Pastarąjį užtikrinti gali padėti „AirTag“ ir „SmartTag“ sekikliai, kurie telefone ar išmaniajame laikrodyje visuomet rodo daikto, prie kurio yra pritvirtinti, lokaciją.
„Jeigu šiuos mažus sekiklius pritvirtinsite prie dviračio, visuomet žinosite, kurioje vietoje jis yra, o vagystės atveju turėsite gerokai daugiau šansų jį atgauti. Sekiklius galima tvirtinti prie dviračio rėmo, apatinės sėdynės pusės arba net įdėti į vieno iš žibintų vidų“, – pataria jis.
Be to, išmaniuosiuose telefonuose ir laikrodžiuose vertėtų nustatyti SOS kontaktą ar kontaktus. Tuomet nelaimės atveju artimieji nedelsiant būtų informuoti apie jūsų buvimo vietą.
„Taip pat naudinga apsaugoti ir telefoną. Nuo lietaus ir purvo įrenginį apsaugoti padės vandeniui atsparūs telefono dėklai, o nuo kritimų ir galimų ekrano pažeidimų – apsauginiai ekrano stikliukai. Vertėtų apsvarstyti ir telefono draudimo įsigijimą“, – vardina M. Vrubliauskas.
Pašnekovas priduria, kad su tinkamais įrankiais ir pasiruošimu, kelionė dviračiu gali tapti nepamirštamu nuotykiu.
„Išmaniosios technologijos gali padėti ne tik suplanuoti ir įgyvendinti savo svajonių kelionę, bet ir užtikrinti jūsų saugumą bei komfortą kelyje. Nebijokite išbandyti naujovių ir šią vasarą drąsiai leiskitės į nuotykius“, – reziumuoja „Bitės Profas“.
Susiję straipsniai
„Xbox” ar „PlayStation” – kurią žaidimų konsolę pasirinkti?
Kaip pradėti naudotis „Instagram“ programėle telefone?
Naudingos „Apple“ kompiuterių funkcijos ir mygtukų kombinacijos
Kaip efektyviai naudotis balso asistentais?
4 būtini žingsniai po duomenų perkėlimo į naują telefoną
Kaip apsaugoti išmaniuosius telefonus nuo šalčio?
Kada ir kur galima pamatyti Šiaurės pašvaistę ir kaip ją užfiksuoti?
Kaip atkurti ištrintas „Messenger“ žinutes?
Išmanusis ėmė veikti lėčiau: kaip jį paspartinti?