Neapsigaukite: 4 dalykai, kuriuos būtina žinoti perkant naudotą kompiuterį

Pandemijos metu daugybę veiklų perkėlus į virtualią erdvę, išaugo kompiuterių poreikis – juk jų šiandien reikia net pradinukams. Nemažai žmonių siekdami sutaupyti nusprendžia įsigyti jau naudotą įrenginį, kurių pasirinkimas įvairiuose skelbimų portaluose ir grupėse itin platus. Vis dėlto, kyla rizika, kad galite įsigyti nekokybišką įrenginį. Į ką svarbu atsižvelgti renkantis jau ne naują kompiuterį, pasakoja „Bitės Profai“.

Taip lengviau: greitasis skaitymas

  • Perkant naudotą kompiuterį išauga rizika įsigyti įrenginį su defektais, todėl prieš jį perkant reikėtų kruopščiai patikrinti
  • Seniau nei prieš trejus metus gaminti kompiuteriai neturės USB-C tipo jungčių ir apskritai veiks lėčiau
  • Rekomenduojama pirkti naudotus kompiuterius, turinčius SSD tipo kietuosius diskus ir bent Full HD ekraną
  • Kompiuterio bateriją padės patikrinti programos, kaip „BatteryInfoView“ ar „Battery Health 2“
  • Įvertinti, ar nėra paslėptų kompiuterio defektų, galima kompiuterį nunešus į servisą

„Skelbimuose ir internetinėse parduotuvėse galima rasti ir senų, ir visai neseniai išleistų naudotų kompiuterių. Vieni juos parduoda todėl, kad pirkiniai nebėra reikalingi ar nepateisino lūkesčių, tačiau pasitaiko ir pardavėjų, kurie nori „pasipinigauti“ ar parduoti įrenginius su paslėptais defektais. Tad prieš perkant kompiuterį jį būtina ne tik gerai apžiūrėti, bet ir įvertinti jo realias technines savybes“, – sako „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.

Atsižvelkite į gaminimo metus

Nauji kompiuteriai kasmet tampa pažangesni, jiems kuriamos ir vis daugiau kompiuterio išteklių reikalaujančios programos, todėl reikėtų įvertinti, ar naudotas įrenginys tikrai atitiks jūsų poreikius.

„Jei įsigysite anksčiau nei 2017 m. gamintą kompiuterį, jis gali būti ir netinkamas šių dienų užduočių atlikimui – seni kompiuteriai dėl prastesnio procesorių našumo gali veikti lėčiau. O vidinės atminties kiekis kompiuterio kietajame diske gali būti nepakankamas ne tik jūsų duomenų laikymui, bet ir paprasčiausiai įrenginiui veikti, todėl gali papildomai tekti mokėti už vidinės atminties pakeitimą “, – pasakoja „Bitės Profas“.

Jis priduria, kad senesnis nei trejų metų kompiuteris įprastai nėra gera investicija, nes jį gali tekti greitai pakeisti, net ir tuo atveju, jei išoriškai įrenginys atrodo kokybiškai.

Įvertinkite technines savybes

Daugumai kompiuterių technologijų naujovių nesekančių vartotojų įprastai sunkiausia nuspręsti, ar parduodamo įrenginio techniniai parametrai yra verti už juos prašomos kainos. Padėti atmesti netinkamus pirkinius, padės keletas patarimų.

„Būtinai rinkitės SSD arba M.2 tipo kietuosius diskus – kompiuteriai su šio tipo diskais veiks kur kas greičiau nei su HDD tipo diskais. Perkamo kompiuterio kietajame diske turėtų būti bent jau 256 GB vidinės atminties, 8 GB operatyviosios atminties, o ekranas – mažiausiai Full HD raiškos“, – pasakoja „Bitės Profas“.

Prieš perkant kompiuterį taip pat reikėtų žiūrėti, ar jame veikia legali operacinė sistema. Priešingu atveju jei norėsite kompiuteriu dirbti saugiai, reikės ją įsigyti papildomai.

Patikrinkite bateriją

Greitai išsikraunanti baterija – viena dažniausių kompiuterių pardavimo priežasčių, todėl jei tik yra galimybė, reikėtų ją patikrinti. Tai padaryti padės nemokamos programėlės, kaip „BatteryInfoView“ ( „Windows“). Ją įdiegę galėsite matyti baterijos būklę ir kiek laiko liko iki išsikrovimo. Norintieji pirkti „Mac“ kompiuterį gali pasinaudoti įrankiu „Battery Health 2“.

„Jei neturite galimybės prieš pirkdami patikrinti baterijos, jį parsinešus namo pirmiausiai reikėtų pilnai įkrauti ir patikrinti, kiek ji veiks iki pilno išsikrovimo. Jei baterija išsenka vos per valandą arba neįsikrauna, tokį kompiuterį reikėtų grąžinti, nes vietoje nešiojamo įrenginio, greičiausiai, įsigijote laidinį. Alternatyva – pakeisti kompiuterio bateriją, tačiau atkreipkite dėmesį, kad senesnių modelių kompiuterių baterijas gali būti sunkoka rasti, taip pat jos nemažai kainuoja“, – pataria „Bitės Profas“.

Nuneškite kompiuterį apžiūrai

Galiausiai, perkant naudotą kompiuterį reikėtų apžiūrėti, ar nėra pažeidimų ant korpuso – įbrėžimų, įlinkimų ar iškilimų. O įvertinti, ar nėra pažeisti kompiuterio vidiniai komponentai, geriausiai gali padėti specialistai.

„Dar prieš perkant nunešus kompiuterį techninei apžiurai galima patikrinti, ar jis nėra mechaniškai pažeistas ir ar nebuvo sušlapęs. Kai kurių pažeidimų plika akimi galima ir nepastebėti, tačiau, pavyzdžiui, sušlapusio kompiuterio mikroschemos gali būti pažeistos, dėl to įrenginys vieną dieną gali nebeįsijungti. I servisą nunešti kompiuterį rekomenduojama ir tam, kad būtų išvalytos dulkės iš aušinimo sistemos ir pakeista procesoriaus termopasta“, – sako M. Vrubliauskas.

Susiję straipsniai

Dalintis:

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: