Pokalbis su dviejų vaikų mama: kaip technologijos padeda lavinti vaikų įgūdžius?
Taip lengviau: greitasis skaitymas
- Išmaniosios programėlės gali padėti mažiesiems lengviau atrasti mėgstamą užsiėmimą
- Kalbų lavinimui skirtos programėlės yra puikus būdas lengviau išmokti taisyklingai vartoti tam tikrą užsienio kalbą
- Kiek vyresni vaikai gali žaisdami ugdyti ir klasėse svarbius įgūdžius – loginį mąstymą ar problemų sprendimą
„Dabar, ypač šaltuoju metų laiku, visi daug daugiau laiko praleidžiame namuose. Kad laikas vaikams neprailgtų, svarbu mokėti užimti juos naudingomis veiklomis. O tai gali padėti padaryti išmaniosios programėlės, padedančios mažiesiems mokytis įvairiausių dalykų, pradedant užsienio kalbomis ir baigiant šaškėmis“, – sako „Bitės Profas“ Mantvydas Čiuplys.
Kaip vaikui padėti rasti hobį?
G. Bagdonienė sako, kad jei vaikas žino, kas jam patinka, jis gali savo laiką išnaudoti turiningai. O mėgstamą užsiėmimą rasti daug lengviau, kai tau kažkas padeda, šiuo atveju – išmaniosios programėlės.
Viena tokių – „Chess for Kids“ („Android“ ir „iOS“), kurioje mokoma ne tik pačių pagrindų, bet ir įvairios strategijos pažengusiems. Daug gerų atsiliepimų sulaukė ir pianinu mokanti groti programėlė „Simply Piano“ („Android“ ir „iOS“), kuri lengvai įtraukia įvairaus amžiaus vartotojus.
„Aktyvesniems vaikams tikrai turėtų patikti „Super Strech Yoga“ („Android“ ir „iOS“) arba „Shaolin Kung Fu“ („Android“) programėlės. Čia visi pratimai pateikiami vaizdo įrašų formatu, o pats mokymosi procesas – sužaidybintas. Todėl vaikai daug lengviau mokosi ir įsitraukia“, – pasakoja M. Čiuplys.
Taip pat jums gali būti naudinga:
Kaip padėti vaikui lavinti kalbų įgūdžius?
Ne mažiau nei hobiai šiandieniniame pasaulyje taip pat svarbu užsienio kalbų mokėjimas.
„Vaikai yra labai imlūs, o kadangi šiandien didžioji dalis informacijos pateikiama anglų kalba, vaikai dažnai ją moka net geriau nei suaugę. Vis tik mokantis kalbų tik žaidžiant ar žiūrint animacinius filmus, kyla grėsmė išmokti ne visai taisyklingai“, – teigia dviejų vaikų mama ir tvarkymosi ekspertė.
Tuo metu tinkamai išmokti kalbą gali padėti išmaniosios programėlės. Pavyzdžiui, neabejotina kalbų mokymosi lyderė – „Duolingo“ („Android“ ir „iOS“), kur vaikai ne tik atliks užduotis tekstu, bet ir turės išgirsti sakomą tekstą ar patys kalbėti į mikrofoną.
Programėlės ir žaidimai kurie moko bendro lavinimo dalykų
Išmaniosios programėlės taip pat yra puiki pagalbinė priemonė tiems, kurie susiduria su sunkumais mokydamiesi bendro lavinimo dalykų, pavyzdžiui, matematikos ar chemijos.
„Atomas“ („Android“ ir „iOS“) – įtraukiančiai pristato visą periodinę cheminių elementų lentelę. Pagrindinis žaidimo tikslas – sukurti kurį nors iš brangiųjų metalų, tokių kaip sidabras, auksas ar platina. Jei žaidimo aplinkoje atsiras per daug atomų, jis baigsis, todėl turite rasti geriausią strategiją“, – aiškina „Bitės Profas“.
Kita programėlė – „NauroNation“ („Android“ ir „iOS“) – sprendžiant įvairius galvosūkiu leis gerinti dėmesio koncentraciją ar net problemų sprendimo įgūdžius.
Susiję straipsniai
Spartus bendrinimas be laidų: kaip dalintis failais tarp „Android“ ir „Windows“ įrenginių
4 būtini žingsniai po duomenų perkėlimo į naują telefoną
„Samsung Galaxy Buds3“ ir „Buds3 Pro“: kurias ausines pasirinkti ir įdomiausios jų funkcijos
„ChatGPT“ panaudojimo galimybės: nuo pirmoko iki senjoro
„Xbox” ar „PlayStation” – kurią žaidimų konsolę pasirinkti?
Kaip pradėti naudotis „Instagram“ programėle telefone?
Naudingos „Apple“ kompiuterių funkcijos ir mygtukų kombinacijos
Kaip efektyviai naudotis balso asistentais?
Kaip apsaugoti išmaniuosius telefonus nuo šalčio?