Testas: ar tinkamai saugote savo duomenis?
Šiais laikais galime mėgautis plačiomis technologijų ir interneto galimybėmis – nuo apsipirkimo internetu iki vaizdo skambučių į kitas valstybes. Kita vertus, naujausias technologijas mėgsta ir sukčiai, kurie kasmet sugalvoja vis naujų būdų, kaip išvilioti pinigus ar pasiekti mūsų duomenis. „Bitės Profai“ parengė specialų testą, kuris leis pasitikrinti, kiek gerai galime atpažinti sukčių veiksmus ir gebame nuo jų apsisaugoti.
Taip lengviau: greitasis skaitymas
- Naudodamiesi naujausiomis technologijomis sukčiai stengiasi iš žmonių išvilioti pinigus ir duomenis
- Dažniausiai sukčiai negali pakenkti žmonėms, kol jie patys neatlieka jokių veiksmų
- Ekspertai parengė specialų tekstą, kuris leis pasitikrinti, kiek gerai galime atpažinti sukčių veiksmus ir gebame nuo jų apsisaugoti
„Sukčiai į mūsų pinigus ar duomenis kėsinasi įvairiais būdais – nuo telefono skambučių iki melagingų reklamų. Dažniausiai jie negali mums pakenkti tol, kol patys neatliekame kokių nors veiksmų. Jei esate gerai susipažinę su situacijomis, kurios kelia grėsmę, ir žinote, kaip jose elgtis, dėl sukčių galite būti ramūs. Kita vertus, jie sugalvoja vis naujų sukčiavimo būdų, todėl pravartu pasitikrinti, ar tikrai visuomet žinotumėte, kaip elgtis“, – sako „Bitės Profas“ Karolis Špiliauskas ir kviečia pasitikrinti savo žinias.
Testą sudaro 10 klausimų. Manote, kad jums pavyktų apgudrauti sukčius? Tuomet atlikite šį testą ir išsiaiškinkite, o jei žinosite ne viską, tuomet tikrai praplėsite savo žinias:
Taip pat jums gali būti naudinga:
- Kaip ištrinti „virusus“ telefone? Patarimai, kaip atsisakyti internetinių svetainių pranešimų
- Saugus slaptažodis: paprasta, bet labai svarbu
- Saugesnis tapatybės identifikavimas su dvigubu slaptažodžiu: kas tai ir kaip tai įsijungti
- Kur kompiuteryje išsaugoti slaptažodžiai?
- Duomenų apsauga internete: ką turi žinoti kiekviena maža įmonė?