Saugus slaptažodis: paprasta, bet labai svarbu
Taip lengviau: greitasis skaitymas
- „Bitės Profai“ rekomenduoja kurti tokį slaptažodį, kuris susidėtų bent iš 8 simbolių ir turėtų bent vieną mažąją, bent vieną didžiąją raidę, skaičių, ženklą bei nebūtų susijęs su jūsų asmenine informacija
- Rekomenduojama visiems svarbiausiems puslapiams susiskurti po atskirą slaptažodį, o juos visus saugiai talpinti ir atsiminti padės specialios slaptažodžių saugojimo programėles, pavyzdžiui, „LastPass“
- Jei norite pasitikrinti, ar jūsų slaptažodis saugus, apsilankykite svetainėje howsecureismypassword.net – čia galėsite sužinoti, per kiek laiko jūsų slaptažodis galėtų būti „nulaužtas“
„Slaptažodžiai – ypatingai svarbūs vartotojams, kadangi jų kasdien reikia kiekviename puslapyje, kuriame paliekame savo asmeninę informaciją. Deja, tačiau vartotojai dažnai nežino, kaip juos teisingai susikurti, o dažniausiai daromos dvi klaidos: sukurti slaptažodį, kuris talpina asmeninę jūsų informaciją, kaip vardas ar gimimo metai, o taip pat, kai vienas ir tas pats slaptažodis naudojamas visose paskyrose“, – nurodo „Bitės Profai“.
Tinkamai apsaugoti jūsų duomenis internete gali ir daug žadantis, tačiau mažai kam pažįstamas VPN (angl. virtual private network). Vis tik, šiandien rinkoje plačiai siūlomas nemokamas VPN gali sukelti ir nemažai rūpesčių. „Bitės Profai“ dalinasi įžvalgomis apie virtualų privatų tinklą, užtikrinantį asmens privatumą naudojantis internetu.
Tikriausiai daugelis esame patekę į situaciją, kai apsilankius svečiams, turime ieškoti pamiršto kodo ar sudėtingą kombinaciją diktuoti kelis kartus. „Bitės Progai pasakoja, kaip išvengti sudėtingų slaptažodžių ir lengvai prisijungti prie „Wi-Fi“.
Įvairūs nutikimai parodė, kad sukčių atakų neišvengia smulkusis verslas dėl dažnai taikomos netinkamos arba nepakankamos duomenų apsaugos. Todėl svarbu nieko nelaukus pradėti rūpintis savo verslo duomenų saugumu. „Bitės Profai“ dalinasi patarimais, ką turi žinoti kiekviena maža įmonė apie duomenų saugumą.
Susiję straipsniai
Spartus bendrinimas be laidų: kaip dalintis failais tarp „Android“ ir „Windows“ įrenginių
4 būtini žingsniai po duomenų perkėlimo į naują telefoną
„Samsung Galaxy Buds3“ ir „Buds3 Pro“: kurias ausines pasirinkti ir įdomiausios jų funkcijos
„ChatGPT“ panaudojimo galimybės: nuo pirmoko iki senjoro
„Xbox” ar „PlayStation” – kurią žaidimų konsolę pasirinkti?
Kaip pradėti naudotis „Instagram“ programėle telefone?
Naudingos „Apple“ kompiuterių funkcijos ir mygtukų kombinacijos
Kaip efektyviai naudotis balso asistentais?
Kaip apsaugoti išmaniuosius telefonus nuo šalčio?