Kuo užimti vaikus keliaujant automobiliu? Išmanios pramogos visai šeimai
Taip lengviau: greitasis skaitymas
- Kelionės metu užimti mažus vaikus yra nemažas iššūkis, tad į pagalbą pravartu pasitelkti įvairius išmanius sprendimus
- Išmaniosios programėlės gali paskatinti dainuoti karaoke ar repuoti
- „Doodle“ programėlė iš vaikų piešinių sukuria filmuką, o „Drawing Games“ išmoko dar nemokančius piešti
- Tradiciniai „Bingo“ ir „Alias“ žaidimai leidžia pramogauti nežiūrint į išmaniojo ekraną
„Šiandien įvairios programėlės ir turinio platformos suteikia galimybę vaikui pramogauti automobilyje ne tik žiūrint į ekraną. Jos gali paversti telefoną įrankiu, skatinančiu dainuoti, žvalgytis pro automobilio langą, įgauti naujų žinių. Gera žinia, kad į dalį šių pramogų gali įsitraukti visi keliaujantys, todėl važiavimą automobiliu galite paversti smagiu šeimos laiku“, – sako „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.
Pramogos nežiūrint į išmaniojo ekraną
Keliauti lengviau padės tradicinių, daugumai puikiai pažįstamų stalo žaidimų virtualios versijos. Gera žinia, kad šie žaidimai suteikia galimybę pramogauti automobilyje nuolat nežiūrint į išmaniojo ekraną – taip leisite mažųjų akims pailsėti. Pavyzdžiui, žaisdami specialiai kelionėms automobiliu sukurtą žaidimą „Bingo“ („Android“ ir „iOS“), mažieji bus skatinami stebėti aplinką, vaizdą pro langą tam, kad pamatę visus ieškomus objektus suriktų „Bingo“.
„Sutelkti dėmesio į ekraną nereikalauja ir kitas populiarus šeimos žaidimas „Alias“ („Android“ ir „iOS“). Jo tikslas per ribotą laiką paaiškinti spėjama žodį kitais žodžiais, todėl vaikai turi sugalvoti sinonimus, antonimus ar kitas užuominas, o paprastai tai sukelia daug juoko. Tiesa, šis žaidimas nėra lietuvių kalba, todėl tai kartu gali būti proga pasimokyti angliškų žodžių“, – priduria M. Vrubliauskas. Visai šeimai automobilyje puikiai tinka klasikinis ir lietuviškas dėlionės žaidimas – „PixWords“ („Android“ ir „iOS“), kuriame turėsite pasukti galvas tam, kad atspėtumėte ir teisingai sudėliotumėte žodžius.
Dainuokite su žinomais atlikėjais
Mažuosius keliautojus tikrai nustebins galimybė dainuoti mėgstamiausias dainas, repuoti ar mokytis piešti, tačiau neįprastai – pasitelkiant išmaniuosius įrenginius.
„Karaoke programėlė „Smule“ („Android“ ir „iOS“) siūlo tūkstančius populiarių dainų, kurias vaikai dainuoja ne vieni, o, pavyzdžiui, su „Disney“ animaciniais veikėjais arba žinomais atlikėjais Edu Sheeranu ar Kelly Clarkson. Savo dainą jie gali įrašyti ir nusiųsti paklausyti močiutei ar seneliui. Be to, vaikams turėtų patikti programėlė „AutoRap“ („Android“ ir „iOS“), kuri įprastą kalbėjimą paverčia į repą“, – pasakoja „Bitės Profas“.
Jei norite ramesnės kelionės, pasiūlykite paprastą ir spalvingą piešimo programėlę „Doodle“ („Android“ ir „iOS“). Ši programėlė iš vaikų piešinių sukuria filmuką. Dar nemokantiems piešti mažiesiems atidarykite programėlę „Drawing Games“ („Android“ ir „iOS“). Ji ne tik moko piešti gyvūnus, augalus ar animacinius veikėjus, bet ir supažindina su skaičiais bei raidėmis.
Pasirūpinkite saugiu turiniu
Važiavimas automobiliu vaikams neprailgsta žiūrint ar klausant jiems įdomų turinį. Nemažai pasakų, lopšinių ir dainų lietuvių kalba surasite „Youtube“ kanale – „Košė Malošė“. Per „Spotify“ programėlę surasite „Pasakaičių“ tinklalaidę, Vaivos Mainelytės „Gražiausių Žvėrelių Pasakų“ albumą ir „Pasakų“ grojaraštį, kurį įgarsino Inga Valinskienė ir Teta Beta. Be to, šiame tinkle gausu vaikiškų dainų albumų tam, kad kelionė būtų smagesnė.
„Specialiai vaikams skirtoje „Youtube Kids“ („Android“ ir „iOS“) platformoje rasite tikrai naudingą kanalą „TED-Ed“, kur vaikai galės klausytis įvairias edukacines, įkvepiančias ir linksmas kalbas. Tiesa turinys yra anglų kalba, todėl mažiausiems vaikams gali tekti padėti jį suprasti. Turinį lietuvių kalba galite stebėti „Go3 | BITĖ“ platformoje, kur rasite daugumą populiariausių animacinių filmų, skirtų vaikams“, – tvirtina M. Vrubliauskas.
Susiję straipsniai
„Xbox” ar „PlayStation” – kurią žaidimų konsolę pasirinkti?
Kaip pradėti naudotis „Instagram“ programėle telefone?
Naudingos „Apple“ kompiuterių funkcijos ir mygtukų kombinacijos
Kaip efektyviai naudotis balso asistentais?
4 būtini žingsniai po duomenų perkėlimo į naują telefoną
Kaip apsaugoti išmaniuosius telefonus nuo šalčio?
Kada ir kur galima pamatyti Šiaurės pašvaistę ir kaip ją užfiksuoti?
Kaip atkurti ištrintas „Messenger“ žinutes?
Išmanusis ėmė veikti lėčiau: kaip jį paspartinti?