Kaip technologijos gali išmokyti vaikus matematikos?

Daugelis iki šiol su baime prisimena matematikos pamokas – neaiškūs brėžiniai, begalinės formulės ir keistas rezultatas po ilgų ir nuobodžių skaičiavimų. Tačiau šiandien viskas kitaip: išmaniosios technologijos leidžia mažyliams pažinti visiškai kitokį skaičių pasaulį. „Bitės Profai“ pasakoja, kurios programėlės gali geriausiai padėti mažiesiems mokantis matematikos.

Taip lengviau: greitasis skaitymas

  • Dažnai mokiniams matematika atrodo kaip sausas ir nuobodus mokslas, todėl siekdami juos sudominti, programėlių kūrėjai pasitelkia spalvas, pasakojimus ir žaidimus
  • Matematiką įdomiau mokytis su kitais dalykais, todėl kai kurios programėlės siūlo ir platesnį pasaulio pažinimą per matematikos prizmę
  • Loginis mąstymas – vienas svarbiausiu matematikos suteikiamų gebėjimų, tačiau praktiškai jį įdarbinti padės pirmosios programavimo pamokos

„Siekdami mokinius sudominti logikos bei skaičių pasaliu, programėlių kūrėjai pasitelkia įvairias istorijas, pasakojimus ir žaidimų elementus. Be to, matematika integruojama į kitus dalykus, todėl įgūdžiai tobulėja nepastebimai. Galiausiai, mokyklose trūksta praktinio loginio mąstymo pritaikymo – galbūt įvertinti matematikos naudą padės pirmieji žingsniai programavime?“, – svarsto „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas ir pristato programėles, kurios su matematika supažindins pačius mažiausius vaikus. Tiesa, didžioji dalis jų yra anglų kalba ir mažiesiems gali prireikti suaugusiųjų pagalbos norint jomis naudotis.

Užmigti padės matematinė pasaka

Daugiausia šansų šeimoje išauginti Enšteiną turi tie, kurie prie skaičių vaikus pratina nuo pat mažumės. Mokytis ir raidžių bei skaičių vaikai galės kartu su žaismingomis žuvytėmis programėlėje „Fish School“ („Android“, „iOS“).

„Šiame žaidime pažintinė veikla suskirstyta į aštuonias kategorijas – raides, skaičius, formas, spalvas, skirtumų paiešką ir kitas. Jūsų vaiką lydės mielos žuvelės, formuojančios skirtingas raides ar skaičius. O jas supantis vandenyno pasaulis padės atlikti kitas užduotis“, – sako M. Vrubliauskas.

Šis žaidimas nėra statiškas – žuvytės reaguoja į vaikų paspaudimus, plaukioja ir kitaip kuria interaktyvią aplinką. Todėl mažyliai ne tik mokysis skaičiuoti, bet lavins ir reakciją bei pastabumą. Kitą interaktyvų būdą pažinti skaičių ir loginio mąstymo pasaulį siūlo programėlė „Matematika vaikams: skaičiai, edukaciniai žaidimai („Android“).

„Šioje programėlėje pačius mažiausius per smagų skaičių pasaulį lydės linksmi ir spalvoti zoologijos sodo gyventojai. Ir kiekviename lygyje vis naujas. Jie padės jam greičiau išmokti įsiminti skaičius, atlikti nesudėtingus matematinius veiksmus ir kartu džiaugsis pasiekimais. O geriausia tai, kad ši programėlė palaiko lietuvių kalbą, tad leis vaikams greičiau išmokti skaičiuoti ir be tėvų pagalbos“, – pasakoja M. Vrubliauskas.

Ekspertas pamini, kad vertą išmėginti ir „10 monkeys“ programą internete, kur rasite šiek tiek vyresniems – 6–10 metų vaikams pritaikytų matematikos užduočių, kurias lengviau išspręsti padės smagūs žaidimai.

Daugiau populiariausių ir paprasčiausių būdų, padėsiančių lengviau mokytis užsienio kalbų, rasite kitame „Bitės Profų“ straipsnyje.

Matematika – šalia kitų disciplinų

Pasaulyje vis labiau populiarėja nuotolinio mokymosi sprendimai – vieni jų už baigtus kursus suteikia sertifikatus, kituose didesnis dėmesys skiriamas pažinimo džiaugsmui. Suaugusiems skirtos platformos „Khan Academy“ versija vaikams „Khan Kids“ („Android“, „iOS“) gali atstoti mokyklos klasę, o kartu – ir matematikos pamokas.

„Šioje programėlėje mažieji ras daugybę edukacinių pramogų. Jie galės tobulinti skaitymo, matematikos, socialinio bei emocinio intelekto gebėjimus. Adaptyvaus mokymosi sistema prisitaiko prie kiekvieno vaiko gebėjimų ir parenka jam tinkamiausius uždavinius. Čia vaikai ras knygas, dainas ir žaidimus, tad mokymasis bus įtraukiantis bei interaktyvus“, – pasakoja „Bitės Profas“.

„Khan Kids“ kūrėjai pabrėžia, kad ši programėlė visada išliks nemokama. Nepaisant to, ji nuolat papildoma nauju turiniu, kurį siūlo „National Geographic“ ir kitos puikiai pažįstamos organizacijos.

Jei sukate galvą, kaip sudominti vaikus edukaciniu turiniu, „Bitės Profai“ parengė jums išsamų straipsnį, kuris padės tą padaryti mažiesiems priimtimiausia forma.

Kai paprasti skaičiai nusibos...

Kai matematikos ir loginio mąstymo gabumai pasieks aukštesnį lygį, bus pats metas juos „įdarbinti“ sudėtingesnei veiklai – pavyzdžiui, programavimui. Sakoma, kad šie įgūdžiai ilgainiui taps ne pranašumu, o būtinybe. Susipažinti su „JavaScript“ kalba ir ugdyti problemų sprendimo įgūdžius kviečia „Grasshopper“ („Android“, „iOS“).

„Ši programėlė skirta pradedantiesiems, neturintiems jokių programavimo žinių. Kad kodo rašymas neatbaidytų, sudėtinga informacija čia apipavidalinta kaip žaidimas. Tiek vaikai, tiek suaugusieji spręs nuotaikingus galvosūkius ir žais, taip mokydamiesi programavimo paslapčių bei ugdydami problemų sprendimo įgūdžius“, – programėlę pristato „Bitės Profas“.

„Grasshopper“ po kiekvienos užduoties pateiks įžvalgas, ką daryti kitaip, ir į ką atkreipti dėmesį, kad nuolat tobulėtumėte. Anot Martyno, netrūksta ir kitų sprendimų, nusprendusiems mokytis programuoti.

„Viena geriausių programėlių, kuri tiks mokantis programuoti netgi vaikams – „Codemurai“ („Android“, „iOS“). Programėlė patraukli tuo, kad joje svetainių kūrimo, programavimo ar net žaidimų kūrimo profesionalai sutalpino savo žinias mažomis „porcijomis“, o mokytis siūloma įveikiant smagius bei vizualius iššūkius. Tuo metu savo žinias leidžiama patikrinti specialiais testais. Programėlė „Encode: Learn to code“ („Android“ ir „iOS“) taip pat išskaido pamokas ir pateikia informaciją mažomis dalimis. Be to, šios dvi programėlės patogios mokytis programuoti drauge su savo vaikais“, – apibendrina M. Vrubliauskas.

Jei susidomėjote galimybėmis, kaip lengvai pradėti programuoti, „Bitės Profai“ jums paruošė ir daugiau naudingų patarimų.

Susiję straipsniai

Dalintis:

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: