Jau pasiekiama „Windows 11“ : pasitikrinkite, ar galėsite naudotis savo kompiuteryje
Taip lengviau: greitasis skaitymas
- Paprastesnis operacinės sistemos „Windows 11“ dizainas neblaškys dėmesio ir leis lengviau pasiekti programas
- „Windows 11“ daug dėmesio skirta ir „Xbox Game Pass“ ir „Xbox Game Ultimate“ prenumeratų galimybėms praplėsti
- Nuo šiol galėsite patys pasirinkti, į kelias ir kokias dalis padalinti savo ekraną
„Kurdama naują operacinę sistemą, „Microsoft“ daug dėmesio skyrė mišriam darbo modeliui. „Windows 11“ siūlo patogesnius dizaino sprendimus, galimybę lengviau padalinti ekraną ir susikurti skirtingus darbalaukius, kurie leistų lengviau pasiekti balansą tarp darbo ir asmeninio gyvenimo. Reikšmingų atnaujinimų sulaukė ir žaidimų entuziastai, kadangi bendrovė keletą funkcijų įtraukė iš „Xbox“ žaidimų konsolės. Ir tai dar tikrai ne viskas“, – sako „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.
Ar „Windows 11“ veiks jūsų kompiuteryje?
Pradedant pasakoti apie „Windows 11“, svarbu paminėti, kad ši atnaujinimą galės gauti ne kiekvienas. Ji bus prieinama tik tiems kompiuteriams, kurie turi „Windows 10“ ir atitinka tam tikrus techninius reikalavimus.
„Kompiuteris turi turėti bent 1 Ghz, „Intel“ 8-os kartos „Coffee Lake“, „Zen 2“ ar vėlesnės kartos procesorių, 4 GB operatyviosios atminties (RAM), 64 GB vidinės atminties, „DirectX 12“ palaikančią vaizdo plokštę ir patikimos platformos modulio 2.0 versiją (TPM 2.0)“, – sako M. Vrubliauskas.
„Microsoft“ taip pat nurodo, kad norint gauti geriausią operacinės sistemos „Windows 11“ patirtį, kompiuteryje turėtų veikti „Windows 10 20H1“ ar naujesnė versija.
Norėdami sužinoti, ar jūsų įrenginys palaikys naująją „Windows 11“, parsisiųskite programėlę „Microsoft PC Health Check“. Ji patikrins, ar kompiuteris atitinka sistemos reikalavimus, ir pateiks atsakymą.
Vis dėlto nereikėtų pamiršti, kad galimybę atsinaujinti savo operacinę sistemą į „Windows 11“ žmonės gaus palaipsniui. Tad gali šiek tiek užtrukti, kol ji pasieks visus naudotojus, norinčius ir galinčiaus gauti šį atnaujinimą. Na, o jei nenorite laukti, kol ateis jūsų eilė, galite parsisiųsti vieną iš „Microsoft“ siūlomų būdų, kuris leis jau dabar ją įsidiegti.
Kaip atrodo naujasis dizainas?
Vienas labiausiai pastebimų pasikeitimų pradėjus naudotis „Windows 11“ – suapvalinti langų kampai. Dėl jų įvairių langų spalvos labiau prisiderins pagal nustatytus darbalaukio fonus, taip sukurdamos minimalizmo ir švaros jausmą.
„Kitas įdomus pokytis – naujas „Pradžios“ meniu. Nuo šiol jis padalintas į dvi dalis: prisegtas programas, kurias galėsite keisti ir kilnoti, ir rekomenduojamų failų sąrašą. Naujasis meniu neblaškys dėmesio ir leis lengviau pasiekti programas, patogiau naudotis paieška. Be to, užduočių juostos ikonos persikėlė į ekrano centrą – ten, kur natūraliai krypsta mūsų akys“, – teigia „Bitės“ išmaniųjų įrenginių ekspertas.
Naujoje „Windows“ versijoje pastebėsite ir daugybę skirtingų animacijų, kurios bus patrauklesnės akiai, taip pat atrodys, kad Programų atidarymas ir uždarymas, langų padidinimas ir sumažinimas yra daug sklandesnis.
„Windows 11“ džiugins ir nauju garsų rinkiniu, kuris nuo 2015 m., kai įvyko „Windows 10“ pristatymas, buvo praktiškai nepakeistas. Jis apims daugybę kasdien atliekamų užduočių ir tai bus viena smagiausių naujovių, kadangi senieji garsai daugumai vartotojų jau buvo gerokai atsibodę.
Kokie pokyčiai žaidimų srityje?
„Windows 11“ privalumus, neabejotinai, pajus ir žaidimų entuziastai. Naujoji operacinė sistema atkeliaus su vaizdą gerinančiu „Auto HDR“ režimu, dėl kurio galėsite mėgautis didesniu vaizdo ryškumu ir kontrastingumu. Tiesa, jis įsijungs automatiškai tose programose ar žaidimuose, kurie palaiko HDR.
Tuo metu „DirectStorage“ sprendimas gerokai sumažins šią technologiją palaikančių žaidimų užsikrovimo laiką. O „DirectX12 Ultimate“ užtikrins geriausią žaidimų patirtį, įskaitant išaugusį kadrų per sekundę skaičių ir pagerėjusią vaizdo kokybę.
„Windows 11“ daug dėmesio skirta ir „Xbox Game Pass“ ir „Xbox Game Ultimate“ prenumeratų galimybėms praplėsti. Kurie kompiuteriai geriausiai tinka žaisti jų siūlomus žaidimus, apžvelgia „Bitės Profai“.
Kartu su nauja operacine sistema atkeliaus ir atnaujinto dizaino „Microsoft Store“ programėlių parduotuvė. Joje bus kur kas patogiau ieškoti ir rinktis tarp skirtingų žaidimų, programėlių ir filmų.
Kokios naujos „Windows 11“ funkcijos?
„Windows 11“ puikiai prisitaiko prie šių dienų realybės – mišraus darbo modelio – ir siūlo daugybę naudingų funkcijų, tarp kurių patogesnis „Start“ meniu. Jis neblaškys dėmesio, leis lengviau pasiekti programas ir naudotis paieška.
„Naujojoje operacinėse sistemoje patobulinta ir vartotojų pamėgta funkcija – padalintas ekranas. Anksčiau buvo galima ekraną padalinti per pusę, o nuo šiol patys galėsite nuspręsti, kelias ir kokio dydžio dalis norėsite turėti. Pavyzdžiui, pasirinkę tris dalis, vienoje iš jų galėsite skaityti užsienio kalba parašytą straipsnį, kitoje – versti nežinomus žodžius, o ekrano viršuje palikti „kabėti“ susirašinėjimo su kolega langą“, – teigia M. Vrubliauskas.
Ekspertas priduria, kad Windows 11“ leidžia susikurti visiškai skirtingus darbalaukius. Vieną pritaikę darbui, kitą – laisvalaikiui, nepasimesite tarp skirtingų veiklų ir galėsite efektyviai atlikti dienos užduotis, kadangi neblaškys ekrano fonui pasirinkta atostogų nuotrauka.
„Dar vienas didžiulis pokytis – galimybė kompiuteryje diegti išmaniesiems įrenginiams skirtas „Android“ programėles. Tam tereiks susieti savo „Microsoft“ ir „Amazon“ paskyras. Artimiausiais mėnesiais ši funkcija dar tik bus testuojama „Windows Insiders“ vartotojų, o visiems taps prieinama dar šiek tiek vėliau“, – priduria M. Vrubliauskas.
„Vartotojus pasieks ir atnaujinta programėlės „Microsoft Teams“ versija, kuri pakeis „Windows 10“ gamykliškai įdiegtą „Skype“. Ji bus integruota į užduočių juostą, tad iškart galėsite skambinti ir bendrauti su artimaisiais ar kolegomis nemokamai, nepriklausomai nuo to, kokiu išmaniuoju įrenginiu jie naudojasi“, – sako „Bitės Profas“.
Tą pačią dieną – spalio 5 – vartotojai pradės gauti ir atsinaujinusį „Office 365“ programų paketą, skirtą asmeniniam naudojimui. Tarp naujausių funkcionalumų – patogesnis dokumentų tvarkymas ir pažangesnis kalbos taisymas.
Daugiau informacijos apie tai, kaip pradėti darbą su „Microsoft Teams“ ir kaip į virtualią erdvę perkelti pamokas ar užduotis, rasite kitame „Bitės Profų“ straipsnyje.
„Bitės Profai“ primena, kad „Windows“ kompiuteriu sparčiau ir patogiau padės naudotis populiariausios jos programų klavišų kombinacijos.