Kaip panaudoti išmanųjį laikrodį: 5 dalykai, kurie palengvins dieną
Taip lengviau: greitasis skaitymas
- Išmanieji laikrodžiai ne vienerius metus sėkmingai papildė telefonus, o dabar pamažu tampa nuo mobiliųjų nepriklausomais įrenginiais
- Pradėję naudotis išmaniuoju laikrodžiu susirūpina fiziniu aktyvumu arba pradeda sportuoti dar stipriau
- eSIM paslauga leidžia išmaniajame laikrodyje veikti internetui, tad galite sujungti laikrodį su belaidėmis ausinėmis ir klausyti „Spotify“ net ir palikę telefoną namie
- eSIM laikrodžiai gali skambinti ir priimti skambučius, siųsti ir gauti SMS žinutes net ir tada, kai šalia nėra telefono arba jis yra išsikrovęs
„Išmanusis laikrodis nėra tik madingas aksesuaras, nes tai telefono funkcionalumą padidinantis įrenginys. Jis gelbsti įvairiose kasdienėse situacijose, todėl svarbu žinoti, kokiomis galimybėmis pasižymi jūsiškis ir kaip tinkamai jomis galite pasinaudoti“, – sako „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas, pristatantis penkis atvejus, kada ypač praverčia išmanusis laikrodis.
Kaip rasti motyvacijos sportuoti? Pasitelkę išmanųjį laikrodį judėsite daugiau
Beveik trečdalis vartotojų (28 proc.), pirmą kartą įsigijusių išmanųjį laikrodį, pradėjo sportuoti ir gyventi aktyviau, rodo „Bitė Lietuva“ užsakymu tyrimų bendrovės „Synopticom Research“ atlikta Lietuvos gyventojų (25-50 m.) apklausa.
„Viena vertus, tokia statistika džiugina ir stebina. Kita vertus, tai logiškai paaiškinama, kadangi laikrodžiai yra puikūs aktyvaus gyvenimo palydovai. Jie leidžia stebėti sporto progresą pagal įvairius rodiklius – nuo įveikto atstumo iki pulso matavimo. Be to, laikrodžiai ragina judėti. Jie pastebi, kai per ilgai užsisėdite ir maloniai primena, kad laikas atsistoti“, – pasakoja išmaniųjų ekspertas.
Apklausa atskleidė, kad 30 proc. naujų išmaniųjų laikrodžių savininkų pradėjo dar aktyviau sportuoti. Net 60 proc. respondentų pradėjo sekti skaičiuojamus žingsnius, nes pateikiama statistika motyvuoja judėti bei išsikelti vis naujus tikslus.
„Fizinio aktyvumo ir sveikos gyvensenos specialistai vieningai sutaria, kad siekiant pokyčių būtina išsikelti tikslą. Šiuo atveju žingsnių skaičiavimas itin padeda. Ne kartą girdėjome atvejus, kai žmonės, matydami žingsnių trūkumą iki dienos tikslo, prieš miegą eina papildomai pasivaikščioti. Tyrimas atskleidžia, kad bėgant laikui nueitų žingsnių stebėjimas virsta dar aktyvesnėmis veiklomis“, – tvirtina M. Vrubliauskas.
Kaip sportuojant klausyti muzikos be telefono?
Neretai sportuodami turite rasti tinkamą vietą telefonui tam, kad per ausines galėtumėte girdėti motyvuojantį muzikinį takelį.
„Tokiais atvejais dažniau galvojame ne apie sportą, bet apie telefoną. Sukasi mintys, kaip jo neišmesti? Kur saugiau pasidėti? Bėgiojantys kas šimtą metrų taisosi mobiliojo dėklą, tvirtinamą prie rankos, nes jis spaudžia arba smunka žemyn. Vietoje to naudokite išmanųjį laikrodį su belaidėmis ausinėmis. Jau ir anksčiau buvo galima į daugumą laikrodžių įrašyti patinkančios muzikos, o dabar „Spotify“ ir kitos platformos per laikrodžius leidžia pasiekti bet kurį norimą kūrinį. Dėl eSIM išmaniosios paslaugos laikrodyje veikia internetas, tad galite klausyti „Spotify“ net ir tada, kai paliekate telefoną namuose“, – pabrėžia „Bitės Profas“.
Kad programėlę „Spotify“ išmaniajame „Samsung“ laikrodyje įsidiegti taptų lengviau, „Bitės Profai“ pateikia detalų gidą, kaip tai padaryti.
Norite pasipuošti? Užteks vieno akcento
Būna dienų, kai norime pasipuošti, tačiau niekas nedžiugina. Minėtas tyrimas atskleidė, kad trūkstamu akcentu gali tapti išmanusis laikrodis. Net 33 proc. vartotojų jaučiasi stilingesni dėl savo išmaniojo laikrodžio. Pasak A. Adomaitytės, tokia statistika nestebina, nes laikrodžių stilius ir išvaizda yra jų funkcionalumo dalis.
„Keliais paspaudimais galite pasikeisti laikrodžių ciferblatus, nustatyti jų išvaizdą pagal nuotaiką ar progas – laiką parodys tiek peliukas Mikis, tiek prabangiai atrodantis klasikinis ciferblatas. Be to, visiškai nesudėtinga pakeisti laikrodžių apyrankes – tokiu atveju sportinis laikrodis gali virsti solidžiu ir stilingu aksesuaru, dėvimu ne tik sportuojant“, – pastebi specialistas.
Kaip priderinti išmanųjį laikrodį prie savo aprangos, žiūrėkite šiame „Bitės Profų“ vaizdo įraše.
Namuose paliktas telefonas nebėra problema
„Dauguma panikuojame kišenėje ar rankinėje neradę telefono. Dėl eSIM technologijos tai nebėra didelė problema, kadangi be mobiliojo veikiantis laikrodis leidžia svarbiausia informaciją gauti tiesiai ant riešo. Nepraleidžiame nei skambučių ar žinučių, nei programėlių pranešimų ar el. laiškų net ir tais atvejais, kai neturime šalia telefono. Ne mažiau svarbu tai, kad ir patys galime per laikrodį atrašyti arba perskambinti“, – pažymi M. Vrubliauskas.
Praeityje vartotojai išmaniuosiuose laikrodžiuose labiausiai pasigesdavo galimybių skambinti, rašyti SMS ar naudotis internetu be telefono, rodo atliktos apklausos duomenys.
Išsikrauna telefonas? Nieko baisaus
Išmanusis laikrodis yra jūsų saugumo garantas išsikraunant telefonui.
„Kadangi laikrodžiai atlieka dalį telefonų funkcijų, į mobiliuosius žvilgčiojame kiek rečiau. Tai prailgina telefono baterijos veikimo laiką. Jei pastarasis ir išsikrautų, nebūsite atskirti nuo pasaulio, nes svarbiausią informaciją gausite į laikrodį. Faktas, jog išsikrovė mobilusis nebebus toks nemalonus, koks buvo anksčiau. Išmanieji laikrodžiai tampa papildomais energijos šaltiniais, leidžiančiais jus pasiekti visą dieną“, – teigia „Bitės Profas“.
Praėjusių metų spalį „Bitė Lietuva“ pirmoji Lietuvoje pradėjo teikti eSIM paslaugą, išmaniuosius laikrodžius aprūpinančią mobiliuoju ryšiu. Jei telefonas ir išsikrautų, skambinti, siųsti SMS žinutes ir naudotis internetu galėtumėte per savo laikrodį.
Jei norite lengviau apsispręsti, kuris laikrodis jums galėtų būti tinkamesnis, skaitykite reguliariai atnaujinamą „Bitės Profų“ geriausių išmaniųjų laikrodžių TOP 5.
Susiję straipsniai
„Xbox” ar „PlayStation” – kurią žaidimų konsolę pasirinkti?
Kaip pradėti naudotis „Instagram“ programėle telefone?
Naudingos „Apple“ kompiuterių funkcijos ir mygtukų kombinacijos
Kaip efektyviai naudotis balso asistentais?
4 būtini žingsniai po duomenų perkėlimo į naują telefoną
Kaip apsaugoti išmaniuosius telefonus nuo šalčio?
Kada ir kur galima pamatyti Šiaurės pašvaistę ir kaip ją užfiksuoti?
Kaip atkurti ištrintas „Messenger“ žinutes?
Išmanusis ėmė veikti lėčiau: kaip jį paspartinti?