Kaip teisingai užklijuoti telefono apsauginį stiklą?
Išmanieji telefonai tapo mūsų neatskiriamais pagalbininkais, kuriuos naudojame fotografuodami, atsiskaitinėdami už prekes, susirašinėdami ir dar šimtui kitų funkcijų. Kadangi įrenginys visada su mumis, jo išvaizda kenčia. Nebūtina telefoną išmesti iš rankų – su laiku savo žymes palieka raktai kišenėje, kiti grubūs paviršiai ar į tarpelius įlendantis purvas. Geriausias kelias apsaugoti įrenginį ilgam – apsauginis ekrano stiklas, tik šį užklijuoti nėra taip jau paprasta, kaip galėtų pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Tad detalią instrukciją pateikia „Bitės Profas“ Martynas.
Taip lengviau: greitasis skaitymas
- Pirmieji žingsniai – net ne pačios apsauginės priemonės, o aplinkos nuvalymas
- Be galo svarbi yra švara – tarp ekrano ir stiklo įsiterpusi dulkė pavers visą darbą niekais
- Dėl vieno, kito oro burbuliuko nesijaudinkite – svarbiausia stiklą užklijuoti tiesiai
„Dalis išmaniųjų parduodami su iš anksto užklijuotomis apsauginėmis plėvelėmis. Tačiau ilgainiui jos susidėvi – tai nėra tokia patikima apsauga kaip apsauginis stiklas. Ir nors naują tokį stiklą užklijuoti patyrusiai rankai tetrunka keletą minučių, pirmąkart ši procedūra gali būti kiek erzinanti. Svarbiausia – kruopštumas, nes be jo visas darbas gali nueiti perniek“, – „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.
Žingsniai, kaip uždėti apsauginį telefono stiklą
1. Pasiruoškite švarų pagrindą, ant kurio laikysite telefoną. Tai – labai svarbu, nes užklijuojant stiklą bet kokia tarp jo ir telefono įsiterpusi dulkė aiškiai kris į akis ir gali apsunkinti išmaniojo valdymą. Taigi, prieš pradėdami būtinai nusivalykite stalą, ant kurio klijuosite. Taip pat nusiplaukite rankas, kad jos būtų švarios.
2. Išimkite telefoną iš dėklo ir nuodugniai nuvalykite visą jo korpusą, ne tik ekraną. Geriausia būtų po juo pasidėti lygų paviršių, ant kurio stiklas nei susibraižytų, nei išsipurvintų. Jei turite, idealiai tiks guminis kilimėlis arba kilimėlis kompiuterio pelei.
3. Nuimkite nuo ekrano seną stikliuką ar plėvelę arba, jei telefonas dar naujas, įsitikinkite, kad ant jo plėvelės nėra.
„Norint užklijuoti apsauginį stiklą, gamintojo plėvelę būtina nuimti, nes kitaip stiklas pilnai neprisiklijuos ir greitai nuslys, o net ir prieš tai greičiausiai susikurs oro burbuliukai, ne tik gadinantys išvaizdą, bet ir sukuriantys taškus, kuriuose ekranas prasčiau atsako į prisilietimą“, – sako M. Vrubliauskas.
4. Jei ant ekrano tikrai nėra kitos plėvelės, kruopščiai nuvalykite jį ekrano valikliu ir švaria servetėle, kad neliktų nešvarumų.
„Šis žingsnis yra bene pats svarbiausias, nes nuo ekrano nuvalymo kokybės priklauso galutinis rezultatas. Atkreipkite dėmesį į ekrano kraštus – dažniausiai būtent linkiuose gali susikaupti nešvarumai. Nuvalę nusausinkite visą ekraną ir tuomet jo jau nebelieskite, o jei netyčia visgi prilietėte, reikėtų nuvalyti jį iš naujo“, – sako „Bitės Profas“.
5. Visa tai padarę šalia pasidėkite stiklą.
6. Kiekvieno apsauginio stikliuko komplekte turėtumėte rasti „dust remover“ pavadintą lipduką, kurio funkcija yra surinkti nuo ekrano dulkeles, kurių plika akis gali net nematyti.
„Su lipduku derėtų dirbti tuo pačiu atsargiai ir greitai. Greitai, nes kol valote vieną ekrano dalį, ant kitos vėl gali užkristi dulkės, o atsargiai, nes lipdukas gali stipriau nei įprastai prilipti ir keliant jį kartu nuo stalo gali pakilti ir visas telefonas – pakyla rizika jį išmesti. Lipduku derėtų „nuvalyti“ visą ekraną“, – pataria M. Vrubliauskas.
7. Nuvalius dulkes geriau ilgai negaišti ir priklijuoti stiklą.
„Atkelkite stiklą nuo plastmasės. Laikykite lipnia dalimi į apačią, kad ant jos nepatektų dulkių ir nepriliestumėte pirštų galiukais. Nedarydami staigių judesių nuleiskite kuo arčiau ekrano. Patarčiau pirma įtaikyti viršutinę ekrano dalį, pradedant nuo iškirpimo skambučių garsiakalbiui – laikantis šios pozicijos toliau galite stiklą nuleisti ir išlygiuoti su likusiu ekranu, kad apsauga niekur neišlįstų pro ekrano kraštą. Dalies telefonų stikliukų komplekte tam yra specialus rėmas, padedantis stiklą išlygiuoti – jei tokį turite, priklijuoti apsaugą bus paprasčiau“, – instruktuoja „Bitės Profas“.
8. Iš pirštų apsaugą paleiskite, kai jau matote, jog ji priglus tolygiai – tuomet spustelėkite ją pirštu arba perbraukite pirštu per ekrano vidurį. Turėtumėte pamatyti, kaip dailiai stiklas pats prilimpa prie viso ekrano, ne tik jo centro.
Jei klijavote lenktiems ekranams skirtą stiklą, turėkite omenyje, kad lipnus ne jis visas, bet tik jo kraštai, taigi braukti reikėtų juos, o ne telefono vidurį.
Beje, jei jūsų telefono ekrane yra piršto antspaudo skaitytuvas (tokį turi, pavyzdžiui, „Galaxy S10“, „Note 10“ ir dalis kitų naujų „Samsung“ įrenginių), apsauginiame stikle tam paliktas iškirpimas, kurį taip pat derėtų priklijuoti. Tai padaryti galite šią vietą prispausdami pirštu ir išstumdami orą nuo viršaus iki apačios.
„Situacija yra nesunkiai sutvarkoma – tereikia nagu arba, jei norite, servetėle apvyniota banko ar nuolaidų kortele braukti burbuliuką link artimiausio ekrano krašto ir taip jis turėtų pats išnykti. Nenaudokite daug jėgos, kad nepažeistumėte paties stiklo“, – rekomenduoja M. Vrubliauskas.
10. Jei rezultatu visgi nesate patenkinti, įvertinkite, ką galite pakeisti.
„Jei nutiko taip, jog nepaisant visų valymų, po stiklu liko jus erzinanti dulkė, galite atsargiai nagu atkelti kampą ir „dust remover“ lipduku ją paimti. Tačiau tai darykite tik jei galite stiklo visiškai neatkelti – tarkim, jei dulkelė yra ekrano krašte, iš kur ją lengva išimti. Egzistuoja rizika situaciją tik pabloginti ir antrąkart priklijuoti tą patį stiklą jau sudėtingiau. Antra, jei matote, kad pats stikliukas yra įskilęs, geriau jau jo išvis neklijuoti, nes jo apsauginė funkcija gerokai sumažėjusi – tuomet jau verčiau investuoti į naują“, – reziumuoja „Bitės Profas“.
Jei apsauginį stiklą įsigyjate „Bitės“ salone, ten dirbantys „Bitės Profai“ padės jį nemokamai užklijuoti. Sąrašą salonų, kuriuose dirba „Profai“ galite rasti čia: https://www.bite.lt/salonai.
Visgi, jei naudojate retesnį telefono modelį, galite tinkamo apsauginio stiklo savo įrenginiui ir nerasti. Tačiau išeitis yra – „Bitės Profai“ teikia unikalią apsauginių plėvelių gaminimo paslaugą, kuri leidžia per kelias minutes pagaminti apsauginę plėvelę daugiau nei 1000 išmaniųjų įrenginių – nuo telefonų iki planšetinių kompiuterių ar išmaniųjų laikrodžių. „Bitės Profai“ gali pagaminti apsauginę plėvelę ne tik išmaniojo telefono priekiui, bet ir jo nugarėlei.
Įprastai apsauginės plėvelės telefono ekraną apsaugo nuo skilimo smūgio metu. Tačiau išvengti ekrano įbrėžimų, kuriuos po kurio laiko galime aptikti ir ant šios apsauginės priemonės, yra sudėtinga. Vis tik yra naudingų patarimų, padedančių nuo įbrėžimų telefoną apsaugoti iš anksto. „Bitės Profai“ išsamiai pasakoja, kaip išmanųjį apsaugoti lengviau.
Susiję straipsniai
4 būtini žingsniai po duomenų perkėlimo į naują telefoną
„Samsung Galaxy Buds3“ ir „Buds3 Pro“: kurias ausines pasirinkti ir įdomiausios jų funkcijos
„ChatGPT“ panaudojimo galimybės: nuo pirmoko iki senjoro
„Xbox” ar „PlayStation” – kurią žaidimų konsolę pasirinkti?
Kaip pradėti naudotis „Instagram“ programėle telefone?
Naudingos „Apple“ kompiuterių funkcijos ir mygtukų kombinacijos
Kaip efektyviai naudotis balso asistentais?
Kaip apsaugoti išmaniuosius telefonus nuo šalčio?
Kada ir kur galima pamatyti Šiaurės pašvaistę ir kaip ją užfiksuoti?