Kaip apsaugoti išmaniuosius telefonus nuo šalčio?
Į lietimus sunkiai reaguojantis telefono ekranas, greičiau išsenkanti baterija ar sutrikusi jutiklių veikla – tokį šalčio poveikį atšalus orams galime pastebėti naudodami išmaniuosius. Kaip apsaugoti savo išmaniuosius telefonus, pasakoja „Bitės Profai“.
Taip lengviau: greitasis skaitymas
- Dėl šalčio greičiau senka įrenginių baterijos, gali sutrikti jutiklių ir liečiamų ekranų veikla.
- Jei išmanusis nuo šalčio išsijungė, nederėtų skubėti jo įjungti iš naujo – prieš tai patartina įrenginį palaikyti šiltesnėje patalpoje.
- Telefoną nuo šalčio apsaugoti galima laikant jį specialiuose dėkluose ar arčiau kūno – vidinėse drabužių kišenėse.
- Telefoną valdyti galima ir su pirštinėmis – tam reikia pirštinių su specialia medžiaga arba telefono nustatymuose įjungti „pirštinių režimą“.
„Daugelio mūsų kasdien naudojamų įrenginių – išmaniųjų telefonų, laikrodžių, kompiuterių ar belaidžių ausinių – energijos šaltinis yra ličio jonų baterijos. Kai šios baterijos veikiamos žemos temperatūros, jose vykstančios cheminės reakcijos sulėtėja, o tai lemia, kad įrenginiai išsikrauna greičiau. Be to, dėl šalčio gali prasčiau veikti ir lietimui jautrūs ekranai ar išmaniuosiuose esantys jutikliai, kurie fiksuoja įrenginio judėjimą. Todėl nuo šalčio reikėtų saugoti ne tik save, bet ir įrangą“, – pasakoja „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.
Kaip šaltis gali paveikti išmaniuosius telefonus?
Išmanūs įrenginiai optimaliai veikia esant pliusinei temperatūrai, tačiau per didelė šiluma jiems taip pat kenkia. Štai „Apple“ rašo, kad įrenginiai geriausiai veikia nuo 0 iki 35 °C temperatūroje, o esant minusinei temperatūrai, įrenginiai gali greičiau išsikrauti ar net išsijungti, o norint juos įkrauti tai gali būti sunkiau padaryti, nes itin žemoje temperatūroje įkrovimas taip pat gali neveikti. Tokią pat optimalią telefonų veikimo temperatūrą nurodo ir „Android“ įrenginių gamintoja „Samsung“.
Šaltis taip pat paveikia ir mūsų įrenginiuose įdiegtus judėjimo jutiklius, pavyzdžiui, akselerometrą. Šie jutikliai leidžia telefonui rinkti informaciją apie nueitų žingsnių skaičių, atstumą, o kad tai padarytų, jie seka, kaip ir kokiu greičiu įrenginiai juda erdvėje. Esant žemai temperatūrai, šių jutiklių rodomų duomenų tikslumas gali sutrikti.
„Dalis išmaniųjų naudotojų pastebi, kad esant itin didelei minusinei temperatūrai ne tik greičiau išsikrauna įrenginių baterijos, bet jų ekranai ne taip jautriai reaguoja į prisilietimus arba juose stringa vaizdas. Verta atkreipti dėmesį ir į tai, kad esant šaltam orui, gali lengviau dužti telefono ekranas: šaltis sukietina ekraną, todėl jis gali lengviau sudužti, net jei įrenginys nukris ant minkštesnio paviršiaus ar iš mažo aukščio. Ypač atsargūs turėtų būti tie, kurių išmaniojo ekranas jau įtrūkęs“, – pasakoja M. Vrubliauskas.
Kaip apsaugoti išmaniuosius įrenginius nuo šalčio?
Nuo šalčio telefonus patartina saugoti laikant arčiau kūno – ne rankinėse ar kuprinėse, o, pavyzdžiui, vidinėse drabužių kišenėse. Pasak M. Vrubliausko, įrenginius apsaugoti padeda ir specialiai tam skirti dėklai, ypač tie, kurie taip pat apsaugo ir telefonų jungtis.
Jei jūsų išmanusis netikėtai išsijungė esant minusinei temperatūrai, neskubėkite jo jungti iš naujo – geriausia kurį laiką įrenginį palaikyti šiltesnėje patalpoje. Tą reikėtų daryti ir tuomet, jei telefonas veikia puikiai, tačiau ilgesnį laiką buvo paliktas šaltyje.
„Jei po ilgesnio pasivaikščiojimo sušalusį telefoną įnešėte į šiltą patalpą, geriausia būtų jį išjungti ir įjungti šiam sušilus iki kambario temperatūros. Dėl temperatūrų skirtumo telefono viduje gali susidaryti kondensatas – maži vandens lašeliai, o telefonas dėl drėgmės – net sugesti. Tokiu atveju įrenginių garantinis servisas nemokamai netaisys“, – atkreipia dėmesį M. Vrubliauskas.
Esant minusinei temperatūrai, patartina nešaldyti ne tik rankų, bet ir įrenginių – rečiau traukti juos iš kišenės ir bendrauti užsidėjus ausines ar naudoti virtualius balso asistentus, pavyzdžiui, „Siri“ ar „Google Assistant“.
Kaip naudotis telefonu šaltuoju metų laiku nešąlant rankų?
„Kai kurie telefonai turi „pirštinių režimą“, leidžiantį padidinti telefono ekrano jautrumą. Tai suteikia galimybę telefonu naudotis įprastai net ir dėvint pirštines“, – sako „Bitės Profas“.
Visgi yra ir kitų būdų, kurie leidžia atlikti svarbius ir dažnai reikalingus veiksmus išmaniuoju net ir dėvint pirštines. Pavyzdžiui, norint atsiliepti į skambutį „Samsung“ telefonuose, galima aktyvuoti funkciją, leidžiančią naudoti garsumo didinimo mygtuką skambučiams priimti. Šią funkciją reikia aktyvuoti skambučių nustatymuose.
Pirmiausia, atidarykite programėlę „Telefonas“. Ekrano viršuje palieskite trijų taškų simbolį, kuris nuves į skambučių nustatymus.
Toliau palieskite „Atsiliepimas į skambučius ir jų baigimas“ ir pažymėkite, kurias mygtukų paspaudimo funkcijas norėsite aktyvuoti. Šiuo atveju, rekomenduojama aktyvuoti „Atsiliepti garso did. Mygt.“ ir „Pokalb. baig. sp. šoninį mygt.“.
Kai kurios inovatyvios technologijos leidžia valdyti telefoną ir be prisilietimo – tai ypač naudinga šaltuoju metų laiku. „Apple“ įrenginiuose yra nustatymas, kuris leidžia valdyti telefoną akimis, taip suteikiant galimybę atlikti įvairias funkcijas žiūrint į ekraną. Norint įjungti valdymą akimis „iPhone“ telefone, reikia eiti į „Nustatymai“, pasirinkti „Prieinamumas“ ir surasti „Akių sekimas“. Aktyvavus šią funkciją, jūsų akių judesiai bus stebimi, suteikiant galimybę valdyti ekraną be prisilietimo.
„Android“ įrenginiams yra sukurta programėlė, leidžianti telefoną valdyti be rankų – naudojant galvos judesius. Ši galimybė yra ypač patogi, kai nenorite nusiimti pirštinių ar dažnai liesti ekraną šaltuoju metų laiku. „EVA Facial Mouse PRO“ programėlė suteikia galimybę valdyti įrenginį tiesiog judinant galvą – jūsų galvos judesiai nukreips pelės žymeklį, taip leidžiant atlikti įprastus veiksmus, tokius kaip spustelėjimas, slinkimas ar perbraukimas.