Augintinių vasaros atostogos: kaip pralinksminti nuobodžiaujančius ir likusius namuose
Taip lengviau: greitasis skaitymas
- Vykstantiems ilgų vasaros atostogų, kyla dilema – kaip pasirūpinti namuose likusių arba kartu keliaujančių augintinių emocine sveikata
- Ilgai namuose vieni likę ar kelionėje nuobodžiaujantys augintiniai gali tapti baikštūs ar pernelyg agresyvūs
- Pasirūpinti jų emocine būkle padės išmanūs žaislai – judantis kaulas, automatiškai kamuoliukus mėtantis žaislas, išmaniosios kameros ir skanėstus dalinantis robotas
„Vieniši arba nuobodžiaujantys gyvūnai gali elgtis neprognozuojamai – ilgai ir garsiai loti, draskyti baldus ar pasidaryti pernelyg baikštūs ir agresyvūs. Mylimiausių augintinių emocine sveikata pasirūpinti padės išmanieji žaislai, kurie ne tik pralinksmina, tačiau ir treniruoja gyvūnus tada, kai jų šeimininkai užsiėmę svarbiausiu vasaros darbu – geru poilsiu”, – sako Vilniaus „Akropolyje“ esančiame salone dirbantis „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas ir plačiau pasakoja apie augintiniams skirtus išmaniuosius žaislus.
Nepavargstantis kamuoliukų mėtytojas
Šunų šeimininkai puikiai žino, jog turbūt smagiausias žaislas jų augintiniams – gerai riedantis ir aukštai šokantis kamuoliukas. Problema tik ta, kad pastarąjį turi kas nors mėtyti ar ridenti, antraip su kamuoliuku žaisti šunyčiams neįdomu. Tingių atostogų metu pagelbėti galės nepavargstantis automatinis kamuoliukų mėtytojas „iFetch“.
„Tai interaktyvus žaislas, automatiškai mėtantis į jį įmestus kamuoliukus. Žaislas ne tik skatina šuniukus aktyviai judėti ir smagiai praleisti laiką, bet ir lavina jų kognityvinius gebėjimus. Pastarieji vystomi todėl, kad prieš smagiai praleisdamas laiką, šuo turi išmokti sėkmingai įmesti kamuolį į viršutinę prietaiso dalį, kad vėliau kamuoliukas galėtų iššauti atgal“, – pasakoja M. Vrubliauskas.
Standartinio dydžio teniso kamuoliukas išmetamas nuo 10 iki 30 metrų atstumu, tad jį galima naudoti tiek namuose, tiek kieme. Prietaisas taip pat turi automatinį atsitiktinio atstumo nustatymą, todėl šuo negalės atspėti, kur tiksliai kiekvieną kartą nuskris žaislas – taip žaidimas greitai nenusibos ir linksminti augintinį galės ilgiau.
„Tokio žaislo idėja kilo amerikiečių šeimoje, kai vieną popietę sūnui ruošiant namų darbus, augintinis vis atnešdavo kamuoliuką prie kojų, norėdamas pažaisti ir taip neduodamas trokštamos ramybės. Tuomet ir kilo mintis sukurti prietaisą, kuris galėtų automatiškai išmesti kamuolį. Po kelių mėnesių ir šimtus valandų tyrimų bei prototipų kūrimo, testavimo ir tobulinimo, šeima iš rėmėjų gavo 75 tūkst. eurų investicijų – nuo to laiko „iFetch“ sulaukė tarptautinio dėmesio ir pelnė ne vieną apdovanojimą“, – pasakoja M. Vrubliauskas.
Žaislas tiks ir kačių šeimininkams – prietaisas gali mėtyti ir mažesnius bei minkštesnius kamuoliukus, kurie bus patogūs gaudyti. Tiesa, būdamos atsargesnės, katės gali išsigąsti kamuoliukų šaudymo ar pastarųjų neparnešti atgal – tokiu atveju žaislas nepasiteisins.
Augintinių užimtumui – išmanusis kaulas
Visais laikais norėdami nuraminti savo augintinį, šunų šeimininkai turėdavo užtikrintą kozirį – gardų kaulą. Dabar ši neužmirštama klasika taip pat tapo išmani – kaulas gali akimirksniu pralinksminti, prajudinti ir prablaškyti nuobodžiaujantį šunytį.
„Wickedbone“ šiandien yra vienas populiariausių interaktyvių žaislų gyvūnams. Šis išmanusis kaulas rieda, šokinėja, sukasi ir kitaip juda erdvėje, linksmindamas jūsų šunytį ir priversdamas jį gaudyti nepailstantį kaulą. Žaislas turi net 12 automatinių judėjimo režimų, tarp kurių ir šokinėjimas vietoje, beprotiškas sukimasis ratu ar staigus manevravimas“, – pasakoja „Bitės Profas“.
Interaktyvus kaulas nuobodulį nuvyti padės ir kartu su augintiniais atostogaujantiems jų šeimininkams. Specialiai šiam žaislui skirtoje programėlėje „Wickedbone“ („Android“ ir „iOS“) kaulą galima valdyti piršto judesiais.
„Net nepakildami nuo sofos galėsite vienu rankos pirštu žaislą valdyti įvairiomis kryptimis ir taip linksminti savo augintinį. O jei staiga turėsite nuveikti ką nors svarbaus, galėsite aktyvuoti interaktyvųjį režimą – jo metu kaulas pats automatiškai keičia judėjimo būdus ir trajektorijas, priklausomai nuo šuns prisilietimų – ar bandoma kaulą pagauti, jo išvengti ar tiesiog paliesti“, – pasakoja M. Vrubliauskas.
Kaulas pagamintas iš kokybiškų medžiagų – sveikatai nepavojingo polikarbonato, kuris yra ypač tvirtas ir atlaikantis visus įkandimus ar įdrėskimus. Įrenginio baterija taip pat patvari – valandą kraunat žaislą, interaktyviuoju režimu be perstojo jis galės veikti net 4 valandas.
„Tiesa, žaislas netiks tais atvejais, jei išvyksite iš namų ir norėsite pralinksminti namuose vieną likusį augintinį. Kaulas aktyvuojamas ir valdomas telefone esančioje programėlėje, kuri su žaislu sujungiama belaidžiu „Bluetooth“ ryšiu. Todėl tarp telefono ir žaislo esant dideliam atstumui, pastarojo aktyvuoti nepavyks. Vis tik tai puiki priemonė norint tingių atostogų metu pralinksminti šalia esantį judrų ir energingą šunytį“, – sako M. Vrubliauskas.
Išmanioji kamera – stebėjimui ir bendravimui
Gyvūnų šeimininkai puikiai žino, kad ilgai dienai vienas namuose likęs augintis gali jaukų kambarį sumaišyti su žeme ar bent jau paslėpti mėgstamas šlepetes. Todėl svarbu stebėti gyvūno reakciją, kai namuose nieko nėra, o esant reikalui jį palinksminti. Kaip tai padaryti nuotoliniu būdu? Čia padės išmaniosios stebėjimo kameros, pavyzdžiui, „Arlo“.
„Tokios kameros leidžia realiu laiku stebėti namuose paliktą augintinį ir, esant reikalui, reaguoti į neįprastą jo elgesį. Kamera fiksuoja garsą, o tuo pat metu leidžia per ją kalbėti. Taip galite nuraminti įsiaudrinusį savo augintinį, net jei nesate namuose. Be to, visi puikiai žinome, kiek širdelių ir „like“ sulaukia juokingi vaizdo klipai su gyvūnais – tokių akimirkų užfiksuosite ne vieną“, – sako M. Vrubliauskas.
Tiesioginis bendravimas su gyvūnais praskaidrina ir šeimininkų kasdienybę, rodo tyrimai. Daugiau nei 80 proc. vienišumą jaučiančių žmonių teigia pasijautę geriau po to, kai įsigijo augintinį ar po ilgo laiko pabendravo su juo. Tad jei pasiilgote savo augintinio, išmanioji kamera padės pakalbinti namuose likusį šunį ar katę ir taip išblaškyti liūdesį.
Geriausias gyvūno draugas – robotas
Technologijoms sparčiai tobulėjant, rinkoje pristatomi įvairūs robotai, kurie palengvina mūsų kasdienį gyvenimą – dulkių siurbliai, žoliapjovės, langus plaunantys robotai. Dabar sukurtas ir dar vienas prietaisas, galintis žaisti ir bendrauti su jūsų augintiniu, kol esate išvykę – tai „Varaam“.
„Šis žaislas itin panašus į išmanųjį kaulą „Wickedbone“, tačiau yra gerokai funkcionalesnis – gali ne tik pagainioti jūsų augintinį, bet ir palepinti skanėstais. Be to, veikia nuotoliniu būdu, tad yra puikus pagalbininkas jums nesant namuose“, – pasakoja M. Vrubliauskas.
Robotas turi net 16 skirtingų žaidimo režimų, gali stebėti gyvūno aktyvumą ir sveikatos rodiklius. Jis puikiai tiks ne tik šunims, bet ir katėms, nes dalijamus skanėstus ar žaidimų judesius galėsite parinkti ir valdyti patys, taip nustatydami labiausiai tinkančius jūsų augintiniui.
Susiję straipsniai
„Xbox” ar „PlayStation” – kurią žaidimų konsolę pasirinkti?
Kaip pradėti naudotis „Instagram“ programėle telefone?
Naudingos „Apple“ kompiuterių funkcijos ir mygtukų kombinacijos
Kaip efektyviai naudotis balso asistentais?
4 būtini žingsniai po duomenų perkėlimo į naują telefoną
Kaip apsaugoti išmaniuosius telefonus nuo šalčio?
Kada ir kur galima pamatyti Šiaurės pašvaistę ir kaip ją užfiksuoti?
Kaip atkurti ištrintas „Messenger“ žinutes?
Išmanusis ėmė veikti lėčiau: kaip jį paspartinti?