Ar galima telefonu naudotis jį kraunant?

Toks klausimas naudotojams kyla dažnai, tik ar nuogąstavimai pagrįsti? Naudoti telefoną, kai jis kraunasi, galima, tačiau ilgalaikė žala išmaniojo baterijai visgi egzistuoja. „Bitės Profas“ Andrius pasakoja, kas daro įtaką šios įrenginio dalies dėvėjimuisi, ką dėl to daro technologijų gamintojai ir kaip krauti telefoną, kad jis tarnautų kuo ilgiau.

Taip lengviau: greitasis skaitymas

  • Bene didžiausią žalą baterijai daro karštis.
  • Dėl to kraunant telefoną, nederėtų juo žaisti, taip pat šiame įrenginyje žiūrėti aukštos raiškos vaizdo įrašus ar vienu metu naudoti kelias programėles.
  • Technologijų gamintojai kuria funkcijas, kurios apsaugo baterijas, kai išmaniaisiais naudojamasi, juos kraunant.
  • Geriausia, kai telefono baterijos įkrova yra 20–80 proc.

„Naudotis išmaniuoju, jį prijungus prie elektros lizdo, nėra pavojinga, tačiau daugelio modelių baterijos nuo to greičiau dėvisi ir netrukus pradeda reikalauti krovimo kur kas dažniau. Be abejo, tai – viena labiausiai naudotojus erzinančių telefonų problemų. Jeigu norite ilgiau džiaugtis talpia baterija, išmaniojo, kai jis kraunasi, patariu nenaudoti visai“, – sako „Bitės Profas“ Andrius Archangelskis.

Kas labiausiai kenkia telefono baterijai?

Kone didžiausią žalą baterijai daro telefono naudojimas tada, kai jis kraunasi. Taip yra todėl, nes šios įrenginio dalies gyvavimo laiką trumpina karštis. Kai išmanusis kraunasi, ji ir taip įkaista, o tuo metu telefoną naudojant, baterija tampa dar karštesnė, tad greičiau dėvisi.

„Ką nors veikiant su besikraunančiu išmaniuoju, jis naudoja energiją, kad apšviestų ekraną ir palaikytų pasirinktas programėles, tad yra dar labiau apkraunamas. Patikėkite, telefonas įsikraus ir greičiau, ir kokybiškiau tada, kai prie jo prijungę maitinimo laidą, įrenginį paliksite ramybėje“, – tvirtina A. Archangelskis.

Skirtingos programėlės išmaniojo bateriją veikia nevienodai – funkcijos, kurias pasirinkus baterija įprastai kaista, yra labiausiai žalingos tada, kai telefonas kraunasi. Daugiausia įrenginio procesoriaus ir baterijos pajėgumų reikalauja, be abejo, žaidimai. Tiesa, nuo jų mažai atsilieka aukštos raiškos vaizdo įrašai ir tuo pačiu metu naudojamos kelios programėlės.

„Kai telefonas įkaista nuo procesoriaus naudojimo ir tuo pačiu krovimo, baterija dėvisi kur kas greičiau. Nuolat žaidžiant išmaniuoju, kai jis kraunasi, nereikėtų stebėtis, kad po kelių mėnesių įrenginys išsikrauna greičiau, nei vos tik jį įsigijus“, – pastebi „Bitės Profas“.

Taip pat jums gali būti naudinga:

Gamintojai ieško būdų, kaip apsaugoti baterijas

Telefono naudojimas, kai jis kraunasi, yra žalingas įprotis. Vis dėlto technologijų gamintojai žino, kad jį turi daug žmonių, o ypač – vaikai. Dėl to šie gamintojai įrenginiams kuria specialias funkcijas, kurios mažina baterijų dėvėjimąsi, kai išmanieji naudojami krovimo metu.

„Štai „Sony“ flagmanai turi „H.S. power control“ funkciją. Paprastai tariant, ją pasirinkus žaidžiant, įrenginys nustoja krauti bateriją ir visą gaunamą energiją skiria tuo metu atliekamam darbui. Taigi telefonas ne pasikrauna, o paprasčiausiai neišsikrauna“, – apie naujovę pasakoja A. Archangelskis.

Tuo metu „Samsung S22“ serijos išmanieji ir naujesni modeliai turi „Pristabdyt USB Power Delivery“ funkciją. Jos veikimo principas yra praktiškai toks pats kaip anksčiau minėtos funkcijos. Norėdami rasti šį nustatymą „Samsung“ telefone, įjungę žaidimą pranešimų juostoje spustelėkite „Žaidimų spartintuvas“.

5 patarimai, kaip krauti telefoną, kad jis tarnautų kuo ilgiau

  • Nesinaudokite išmaniuoju, kai jis kraunasi. Ignoruoti „Messenger“ pranešimų neprivalote, bet griebtis žaidimų irgi nederėtų.
  • Neleiskite baterijai visiškai išsikrauti ir nekraukite jos iki 100 proc.


„Baterijos gyvenimo laikas trumpėja sparčiau, jei ją iš pradžių visiškai iškraunate, o po to kraunate iki 100 proc. Telefoną pradėkite krauti tada, kai jo baterijos įkrova bus 20–30 proc., o baikite, kai ji pasieks 80 proc. Taip ši išmaniojo dalis dėvėsis lėčiausiai“, – teigia „Bitės Profas“.

  • Nepalikite telefono krautis pernakt.


Anksčiau toks naudotojui ypač patogus metodas buvo kur kas žalingesnis, nes baterijos nenustodavo krautis net tada, kai jų įkrovos lygis pasiekdavo 100 proc. Nors šiandien išmanieji gudresni, tačiau jų krauti visą naktį vis tiek nereikėtų – per tą laiką įrenginiai visiškai įsikrautų net kelis kartus, nes baterijų atsargoms nukritus iki 99 proc., vėl prasidėtų jų krovimas. Be abejo, dėl tokio užburto rato šios dalys dėvisi visai be reikalo. Šiuolaikinis krovimas vyksta greitai, tad juo pasirūpinti galima ir, pavyzdžiui, ryte ar prieš einant miegoti.

  • Įrenginį kraukite trumpiau ir dažniau.


Jau žinote, kad geriausia, kai telefono baterijos įkrova yra 20–80 proc. Stengiantis ją palaikyti būtent tokią, galima sutaupyti laiko – išmanųjį kraukite tomis akimirkomis, kai jo nenaudojate.

  • Negaiškite laiko su baterijos taupymo programėlėmis.


„Programėlių, kurios žada pailginti baterijos veikimo laiką, yra daug. Tiesa, dažniausiai jų suteikiama nauda mažesnė, negu tai, kiek šios programėlės apkrauna telefono procesorių. Be to, tam, kad pailgintumėte savo išmaniojo baterijos gyvavimo trukmę, patys galite atlikti šiuos veiksmus: išjungti nenaudojamas programėles, atlaisvinti atmintį, o prireikus įjungti energijos taupymo režimą“, – sako A. Archangelskis.

Susiję straipsniai

Dalintis:

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: