TOP 5 dirbtinio intelekto vaizdų generavimo robotai
Taip lengviau: greitasis skaitymas
- „DALL-E 3“ naudotis labai lengva, šis įrankis padės vaizdus sukurti net ir tiems, kurie neturi daug kompiuterinių žinių.
- „Midjourney“ – kokybiškiausias, detalius ir tikroviškus vaizdus generuojantis įrankis.
- „Stable Diffusion“ – įrankis, norintiems patiems prisidėti prie vaizdų generavimo proceso.
- „Adobe Firefly“ gali generuoti teksto efektus pagal pateiktus žodžius.
- „Getty Images“ – padės užtikrinti, kad vaizdai nepažeistų autorinių teisių.
„Visi DI vaizdų generatoriai veikia panašiai – priima teksto užklausą ir ją paverčia vaizdu, tad gali sugeneruoti net pačius netikėčiausius paveikslėlius bei nuotraukas. Geriausia dalis ta, kad norint naudotis šiais įrankiais, nereikia specialių žinių, todėl sugeneruoti norimą vaizdą gali kiekvienas. Beje, nors dalis DI vaizdų generatorių yra nemokami, kiti nemokamai siūlo tik ribotą kiekį funkcijų, tad vertėtų neskubėti įsigyti įrankio jo neišbandžius“, – sako „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.
„DALL-E 3“ – lengviausiai valdomas vaizdų generatorius
Šis DI įrankis yra vienas populiariausių, mat jo pirmtakas „DALL-E 2“ buvo pirmasis plačiai auditorijai prieinamas DI paveikslėlių generatorius. Naujoji versija leidžia vaizdus kurti dar efektyviau ir lengviau.
„DALL-E 3“ galima naudoti per DI pokalbių robotą „Microsoft Copilot“ ir paieškos variklio platformą „Microsoft Bing“. Tai neabejotinai vienas lengviausiai valdomų įrankių – tereikia parašyti, kokio vaizdo norite, o po kelių akimirkų programa jums pasiūlys iki keturių DI sugeneruotų variantų. Be to, DI generatorius supranta užklausas ir lietuvių kalba“, – sako „Bitės Profas“.
Jis priduria, kad nepatikus nė vienam vaizdui, jūs galite paprašyti sukurti dar daugiau variantų – kiekvieną kartą įrankis pasiūlys skirtingus pasirinkimus.
„Midjourney“ – kokybiškus vaizdus generuojantis įrankis
„Midjourney“ kuriami vaizdai – itin nuoseklūs, turi tikroviškas tekstūras ir spalvas, todėl DI sugeneruoti rezultatai labai įdomūs ir vizualiai patrauklūs. Sukurkite užklausą įrašydami „imagine [jūsų norimas vaizdas]“ ir robotas jums sukurs keturis jūsų užklausos variantus, kuriuos galėsite atsisiųsti ir redaguoti.
„Šis generatorius tikroviškai ir natūraliai sukuria žmones ir realaus pasaulio objektus. „Midjorney“ itin detalus – dažnu atveju jo sukurtų paveikslėlių bei nuotraukų nereikia redaguoti papildomai. Beje, šis įrankis – pirmasis dirbtinio intelekto vaizdų generatorius, kuris laimėjo meno konkursą“, – pasakoja M. Vrubliauskas.
„Bitės Profas“ atkreipia dėmesį, kad „Midjourney“ turi vieną niuansą – šio straipsnio rašymo metu jo beta versija yra pasiekiama tik per „Discord“ socialinį tinklą. Vėliau įrankis galimai bus prieinamas ir kitose platformose.
„Stable Diffusion“ – sukurtus vaizdus koreguokite rankiniu būdu
Skirtingai nei „DALL-E 3“ ir „Midjourney“, „Stable Diffusion“ yra atviro kodo programa – tai reiškia, kad kiekvienas, turintis pakankamus techninius įgūdžius, gali šią programą atsisiųsti ir ja naudotis savo kompiuteryje. „Stable Diffusion“ išsiskiria tuo, kad suteikia galimybę žmogui pačiam koreguoti galutinį paveikslėlio rezultatą.
„Įvedant užklausą, ekrane pamatysite valdiklius, kuriais galite pasirinkti, kokio dydžio galutinio vaizdo norite, kaip tiksliai jis turėtų atitikti jūsų užklausą bei kiek vaizdų bus sugeneruota. Taip pat galite nustatyti, kokia algoritmo versija bus naudojama generuojant vaizdo efektus tiek pasirinktame paveikslėlyje, tiek už jo ribų“, – tvirtina išmaniųjų įrenginių ekspertas.
Jis priduria, kad šios programos nebūtina siųstis į savo kompiuterį – ji yra viešai pasiekiama ir internetinėje versijoje – „DreamStudio“.
„Adobe Firefly“ vaizdams generuoti siūlo netikėtų sprendimų
„Adobe“ – gerai žinomas vardas nuotraukų ir vaizdų redagavimo pasaulyje. Ši kompanija jau daugiau nei 15 metų į savo programas diegia DI įrankius. „Firefly“ programą galite nemokamai išbandyti internetu arba naudodamiesi „Adobe Express“, tačiau geriausiai jis veikia naujausioje „Photoshop“ versijoje.
„Firefly“ turi keletą gudrybių – jis gali ne tik sukurti naujus vaizdus iš jūsų tekstinės užklausos, bet ir sugeneruoti teksto efektus pagal jūsų žodžius. Pavyzdžiui, įrašę žodį „TOAST“, programa jums sukurs paveikslėlį, kuriame šis žodis sudėliotas iš duonos skrebučių. Be to, šis įrankis leidžia sukurtą vaizdą naudoti ne tik kaip objektą, bet ir integruoti į kitą paveikslėlį“, – teigia M. Vrubliauskas.
„Getty Images“ užtikrins, kad sugeneruoti vaizdai nepažeistų autorinių teisių
DI intelekto vaizdo generatoriai vis dar vertinami prieštaringai, viena iš priežasčių – DI generatoriai kurdami vaizdus nepaiso autorinių teisių. „Getty Images“ padeda užtikrinti, kad sugeneruoti vaizdai nepažeistų autorinių teisių.
„Getty Images“ atsisako sukurti tokius vaizdus, kuriuose yra tikras asmuo, prekės ženklas ar konkretus menininko darbas. Pavyzdžiui, jei naudojantis šiuo įrankiu, paprašysite sukurti Vincento Van Gogo stiliaus paveikslą, programa atsisakys tai padaryti, kadangi tokia užklausa kelia riziką, kad rezultatas galėtų pažeisti autorines teises.
Susiję straipsniai
Testas: ar atpažįstate senuosius žaidimus?
Kaip „Bitės Profai“ lengvina gyvenimą skaitmeniniame pasaulyje?
Kodėl kaista telefonas ar kompiuteris?
Nematomi telefono jutikliai: giroskopas ir akselerometras
Testas: koks televizorius jums tinkamiausias?
Testas: koks išmanusis laikrodis jums tinkamiausias?
Testas: koks telefonas jums tinkamiausias?
Testas: kurios ausinės jums tinkamiausios?
Technologijų šventė „Samsung Galaxy Unpacked“: ką naujo paruošė „Samsung“?