Kodėl naudinga turėti daugiau nei vieną to paties gamintojo įrenginį?
Taip lengviau: greitasis skaitymas
- Ekosistema – tai skirtingų įrenginių, galinčių patogiai ir sklandžiai veikti tarpusavyje, visuma
- „Apple“ turi labai uždarą ekosistemą, kurią sudaro intuityviai tarpusavyje veikiantys įrenginiai
- „Samsung“ užsibrėžė pasivyti „Apple“ ekosistemą ir pastaruoju metu šio plano sėkmingai laikosi
- „Xiaomi“ ekosistemos išskirtinumas – daugybė skirtingų ir tarpusavyje suderintų produktų
„Vieninga ekosistema užtikrina, kad skirtingi, dažniausiai to paties gamintojo įrenginiai sklandžiai ir patogiai veiktų tarpusavyje. T. y. vienas kitą papildytų ar valdytų be papildomo žmogaus įsikišimo, taip taupant laiką ir lengvinant mūsų gyvenimus“, – sako „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.
Kuo išskirtinė „Apple“ ekosistema?
„Apple“ ekosistema yra viena sėkmingiausių ir sklandžiausiai veikiančių ekosistemų. Tą lemia bendrovės požiūris, kad kiekvienas naujas jos įrenginys papildytų jau esančius ekosistemoje ir visi jie veiktų intuityviai. T. y. „kalbėtųsi“ tarpusavyje tik jiems vieniems suprantama kalba, taip užtikrindami žmonėms patogesnį naudojimąsi.
„Puikus to pavyzdys – „Apple Airpods“ ausinės, kurias nusipirkę, beveik iškart galėsite jomis naudotis kartu su telefonu „iPhone“, planšete „iPad“ ar kompiuteriu „MacBook“. Tereikės atverti ausinių dėklą ir arčiausiai esančio „Apple“ įrenginio ekrane spustelėti kvietimą suporuoti įrenginius. Iškart po to ausinės kaskart automatiškai prisijungs prie bet kurio „Apple“ įrenginio“, – aiškina „Bitės“ išmaniųjų įrenginių ekspertas.
„Apple“ ekosistemoje visi įrenginiai veikia panašiu principu – viskas turi būti paprasta ir intuityvu. Dar vienas puikus to pavyzdys – žinutę galite pradėti įrašinėti balsu į „Apple Watch“ laikrodį, baigti „iPhone“ telefone, o išsiųsti iš „iPad“ planšetės. Visam tam nereikalingi jokie papildomi veiksmai, kaip laiško kopijavimas ar duomenų persiuntimas kitais būdais.
Sklandžiam „Apple“ įrenginių bendradarbiavimui pasitarnauja ir „Apple ID“ paskyra bei „iCloud“ duomenų saugykla. Pastaroji skirta saugoti visus turimų „Apple“ produktų duomenis, o „Apple ID“ – surišti visus turimus įrenginius į vieną ekosistemos ratą.
Tiesa, yra ir išimčių. Kadangi „Apple“ ekosistemoje veikia ir kitų gamintojų produktai – „Apple HomeKit“ – kuriuos iš „iPhone“ ar „iPad“ galima valdyti per „Apple Home“ programėlę. Tai – išmanusis elektros kištukas, elektros lemputė, durų skambutis ir kiti. Visgi šie produktai, nors ir skirti veikti su „Apple“ įrenginiais, tačiau nėra sukurti „Apple“, tad jų pirminis nustatymas ir valdymas reikalauja didesnio žmogaus įsikišimo ir papildomo dėmesio juos valdant.
Ar „Samsung“ ekosistema pralenks „Apple“?
Bene rimčiausias „Apple“ ekosistemos konkurentas – „Samsung“. Pastaruoju metu jis skiria itin daug dėmesio savos ekosistemos vystymui ir tobulinimui. Skirtingai nuo „Apple“, „Samsung“ gamina kur kas daugiau įrenginių, tarp kurių yra išmanūs šaldytuvai, siurbliai robotai, oro kondicionieriai ar televizoriai. Todėl ir galimybės, turint daugiau nei keletą šio gamintojų įrenginių, platesnės.
„Pavyzdžiui, nerandant televizoriaus valdymo pultelio, perjungti kanalus galima ir telefonu. Taip pat televizoriaus ekrane matysite pranešimus, kai išmani „Samsung“ indaplovė, skalbimo mašina ar robotas siurblys baigs darbą“, – sako M. Vrubliauskas.
Kaip ir „Apple“ ekosistemoje, taip ir „Samsung“, galima pradėti užduotį viename ir tęsti kitame „Samsung Galaxy“ įrenginyje. Pavyzdžiui, jei apsipirkinėjate internetu naudodami planšetę, mokėjimą lengvai užbaigsite išmaniajame telefone. Mobiliajame įjungus navigaciją, išmanusis laikrodis „Samsung Galaxy Watch“ rodys maršrutą.
„Laikrodyje taip pat matysite ir galėsite valdyti per telefoną, planšetę ar televizorių leidžiamą muziką. Jei muzikos klausysitės per „Samsung Galaxy Buds“ ausines telefone, paėmę į rankas planšetę, mėgstamas dainas iškart galėsite leisti per ją“, – aiškina „Bitės Profas“.
Didelis „Samsung“ ekosistemos privalumas ir „Samsung DeX“ funkcija. Ji leidžia išmanųjį telefoną prijungti prie televizoriaus ar monitoriaus ir juo naudotis lyg įprastu kompiuteriu. Telefonas atstos klaviatūrą ir liečiamą paviršių, kuriuo valdysite žymeklį ekrane.
Jei vienas didžiausių „Apple“ ekosistemos privalumų – „HomeKit“, tai „Samsung“ – „SmartThings“. Pridėję joje visus turimus išmanius produktus, po to juos galėsite patogiai valdyti per „Samsung Galaxy“ telefoną ar planšetę.
„Dėl atviros „Samsung“ ekosistemos, „SmartThings“ leidžia patogiai prijungti į vieningą sistemą ir kitų gamintojų priedus. Pavyzdžiui, išmaniųjų daiktų ieškiklyje „Samsung SmartTag“ galite nustatyti, kad vieno mygtuku paspaudimu būtų įjungiamos, o ilgiau paspaudus – išjungiamos visos „Arlo“ kameros. Tai puikus pavyzdys, kaip puikiai skirtingi įrenginiai gali papildyti vienas kitą.
Kokia yra „Xiaomi“ ekosistema?
Pagrindinis Kinijos technologijų bendrovės „Xiaomi“ ekosistemos išskirtinumas – daugybės skirtingų ir tarpusavyje suderintų produktų: nuo išmaniųjų telefonų ir nešiojamųjų kompiuterių iki elektrinių paspirtukų ir siurblių robotų.
„Jei „Apple“ ir „Samsung“ savo ekosistemose neturi daug išmanių priedų ir tam sukūrė sistemas, leidžiančias integruoti kitų gamintojų įrenginiams, tai „Xiaomi“ patys kuria daugybę skirtingų įrenginių. Pavyzdžiui, be visiems puikiai pažįstamų telefonų ir kompiuterių, bendrovė gamina išmaniąsias elektros lemputes, vaizdo stebėjimo kameras, dūmų detektorius ir kitus. Todėl jie greičiau ir lengviau sujungiami į bendrą sistemą“, – sako M. Vrubliauskas.
„Pavyzdžiui, „Xiaomi“ temperatūros ir drėgmės matuoklis – pakilus ar nukritus oro temperatūrai – perduoda komandą „Xiaomi“ oro kondicionieriui, kuris, priklausomai nuo poreikio, orą ima šaldyti ar šildyti. „Xiaomi“ oro drėkintuvai ir valytuvai taip pat gali veikti tokiu pat būdu“, – pasakoja „Bitės Profas“.
Be to, kaip ir „Apple Home“ ir „Samsung SmartThings“ („Android“ ir „iOS“), taip ir „Xiaomi“ išmanūs įrenginiai patogiai valdomi per vieną programėlę – „Mi Home“(„Android“ ir „iOS“).
Susiję straipsniai
Spartus bendrinimas be laidų: kaip dalintis failais tarp „Android“ ir „Windows“ įrenginių
4 būtini žingsniai po duomenų perkėlimo į naują telefoną
„Samsung Galaxy Buds3“ ir „Buds3 Pro“: kurias ausines pasirinkti ir įdomiausios jų funkcijos
„ChatGPT“ panaudojimo galimybės: nuo pirmoko iki senjoro
„Xbox” ar „PlayStation” – kurią žaidimų konsolę pasirinkti?
Kaip pradėti naudotis „Instagram“ programėle telefone?
Naudingos „Apple“ kompiuterių funkcijos ir mygtukų kombinacijos
Kaip efektyviai naudotis balso asistentais?
Kaip apsaugoti išmaniuosius telefonus nuo šalčio?