Kaip pailginti telefono baterijos veikimą: 5 gudrybės

Pakankamai ilgai laikanti telefono baterija – vienas svarbiausių aspektų, kurio ieškome mobiliajame telefone. Nors dauguma žmonių tikrai saugo savo išmaniuosius, tačiau dažnas netinkamai rūpinasi telefono baterija ir patys to nesuprasdami – netgi jai kenkia. Praktiškais patarimais, kaip kasdien sutaupyti energijos resursų ir neleisti baterijai greitai nusidėvėti, dalinasi „Bitės Profai“.

Taip lengviau: greitasis skaitymas

  • Baterijos įkrovą optimaliausia palaikyti tarp 30-80 proc., nes dažnai pilnai įkraunant ir iškraunant trumpėja jos gyvavimo laikotarpis
  • Įjungtos ir prie kitų ryšių ar įrenginių neprisijungusios WI-FI ir „Bluetooth“ funkcijos eikvoja baterijos sąnaudas
  • Išmaniuosiuose su OLED ekranais prailginsite baterijos veikimo laiką naudodami tamsųjį rėžimą
  • Telefono bateriją neigiamai veikia karštis ir šaltis, todėl ji greičiau dėvisi naudojantis išmaniuoju krovimo metu arba spaudžiant stipriam speigui

„Pasirūpinti baterijos ilgaamžiškumu galima tinkamai kraunant telefonus, optimizuojant sistemos funkcijas ir programėles bei žinant veiksnius, kurie neigiamai veikia akumuliatorius. Jeigu optimaliai naudosite bateriją, ne tik prailginsite kasdienį jos veikimo laiką, bet ir atitolinsite vizitą į išmaniųjų servisą tam, kad pakeistumėte akumuliatorių į naują“, – sako „Bitės Profas“ Andrius Archangelskis.

Kada krauti telefoną?

Nuolat pilnai įkraunant ir iškraunant bateriją trumpinamas jos gyvavimo laikotarpis. Įkrauti akumuliatorių iki 100 proc. užtenka vieną kartą per mėnesį, o likusius sykius geriau neviršyti 80 proc. ribos ir neleisti telefonui išsikrauti žemiau 30 proc.

„Geriau nekraukite išmaniojo per naktį, nes reguliarus įkrovimas iki 100 proc. didina tikimybę, jog baterija susidėvės greičiau. Tai neigiamai veikia įrenginio stabilumą ir gali sukelti operacinės sistemos sutrikimus ar persikrovimus. Visiškai įkrautame akumuliatoriuje gali susidaryti šilumos perteklius, o karštis yra didžiausias baterijų priešas“, – pažymi išmaniųjų įrenginių ekspertas.

Palaikydami baterijos įkrovą tarp 30-80 proc., telefoną krausite trumpiau ir dažniau, tačiau labiau saugosite bateriją ir ji tarnaus ilgiau. Jei vis tiek norite krauti mobilųjį per naktį, derėtų išjungti greitojo krovimo funkciją ir naudoti tik originalius gamintojo kroviklius. Taip sumažinsite šilumą baterijoje ir ji dėvėsis lėčiau.

Išjungti greitojo krovimo funkciją „Samsung“ išmaniuosiuose galite šiuo keliu: „Nustatymai“ – „Akumuliatoriaus ir įrenginio priežiūra“ – „Daugiau akumuliatoriaus nustatymų“ – „Spartusis įkrovimas“, o jei naudojate belaidį kroviklį – „Spartusis belaidis įkrovimas“.

Visą naktį kraunantys „iOS 13“ ir naujesnių versijų įrenginius turėtų pasinaudoti „Optimized Battery Charging“ funkcija. Ji leidžia „iPhone“ išmaniajam įsiminti, kada reguliariai įjungiamas ir išjungiamas krovimas. Išmanusis sustos krautis pasiekęs 80 proc. ribą, o likusius 20 proc. energijos įkraus itin lėta srove prieš jums ištraukiant laidą ar patraukiant telefoną nuo belaidžio kroviklio.

Taip pat jums gali būti naudinga:

Kaip taupyti telefono bateriją?

Sutaupyti energiją baterijoje galite ir išjungę „Bluetooth“ ar Wi-Fi ryšį, kai jis nebūtinas. Pavyzdžiui, jei nenaudojate išmaniojo laikrodžio ar belaidžių ausinių, išjunkite „Bluetooth“ ryšį. Taip pat pasielkite ir su WI-FI funkcija, kai aplink nėra jūsų telefonui žinomų tinklų.

„Kai minėti ryšiai įjungti, tačiau prie nieko neprisijungę, išmanusis nuolat nuskaito aplinką ir ieško naujų „Bluetooth“ įrenginių ar WI-FI ryšio, prie kurio galėtų prisijungti – tai papildomai sekina bateriją. Tiesa, „Samsung“ mobiliuosiuose galite pasinaudoti WI-FI energijos taupymo režimu, jog šiek tiek sumažintumėte sąnaudas analizuojant WI-FI srautus“, – tvirtina „Bitės Profas“.

Sumažinti akumuliatoriaus sąnaudas analizuojant WI-FI srautus galite: „Nustatymai“ – „Ryšiai“, spustelėdami ant trijų taškelių ir pasirinkę – „Išplėstiniai“, o tada įjungę „Wi-FI energijos taupymo režimą“.

Energiją naudoja ir įjungti GPS vietos nustatymai, tačiau pastarųjų geriau neišjunkite, kadangi nebeveiks tam tikros telefono funkcijos. Vis dėlto galite sutaupyti energijos, kai GPS nustatymą apribojate atskiroms programėlėms.

„iOS“ įrenginiuose tai galite padaryti spausdami: „Settings“ – „Privacy“ – „Location Services“. Programėlių sąraše paspauskite ant vienos jų ir nustatykite jums tinkamiausią pasirinkimą: „Never“ (išjungsite vietos nustatymą), „Ask Next Time“ (būsite paklausti apie tai kitą kartą naudojant programėlę) arba optimaliausias sprendimas – „While Using the App“ (GPS veiks tik tada, kai naudosite programėlę).

Analogiškai optimizuoti galite ir „Android“ programėles: „Nustatymai“ – „Vieta“ – „Programos leidimai“. Spustelėję ant pasirinktos programėlės turėsite keturis pasirinkimus: „Leisti visą laiką“, „Leisti tik naudojant programą“, „Klausti kaskart“ arba „Atmesti“. Kaip ir „iOS“ įrenginiuose, optimalu suteikti programėlei vietovės prieigą tik tada, kai ją naudojate.

„Jei netrukus jums vėl bus reikalingas WI-FI ar „Bluetooth“ ryšys, geriau jų kas kelias minutes neišjunginėkite, nes tai sunaudoja daugiau resursų. Efektyvu išjungti, pavyzdžiui, einant miegoti, kai gana ilgą laiką apskritai nesinaudojate telefonu. Šis principas galioja ir programėlėms – neskubėkite jų išjungti tik pasinaudoję. Jei žinote, kad programėlę naudosite vėliau, geriau palikite įjungtą fone, nes pasyvus veikimas sunaudoja mažiau energijos už nuolatinį įjungimą iš naujo“, – apibendrina A. Archangelskis.

Išmanusis telefonas šiandien gali atstoti ir mūsų piniginę, automobilio navigaciją, grotuvą ar kt. Naudojimosi galimybių gausa greitai iškrauna net ir geriausią bateriją turintį išmanųjį telefoną. Jei telefonas išsikrovė, o turite atlikti svarbią užduotį, „Bitės Profai“ dalijasi naudingais patarimais, kaip greitai įkrauti išmaniojo bateriją.

Kaip sutaupyti daugiau energijos?

Beveik visi naujausi telefonai pasižymi OLED tipo ekranais, kurie labiau kontrastingi ir šviesesni už senesnės technologijos LCD ekranus. OLED ekranai sunaudoja kiek mažiau energijos už LCD, o papildomai prailginti telefonų su OLED ekranais baterijų veikimo laiką galite dar ir naudodami tamsųjį rėžimą („Dark Mode“).

„Priešingai nei LCD, OLED ekranuose kiekvienas pikselis šviečia atskirai. Jei pikselis juodos spalvos, jo apšviesti nereikia, o tai reiškia, kad juodi pikseliai nenaudoja energijos“, – paaiškina „Bitės“ išmaniųjų įrenginių ekspertas.

Atlikdamas tamsaus rėžimo testus, „Bitės Profas“ pastebėjo, kad „iPhone XS Max“ išmanusis su tamsiuoju režimu gali sutaupyti nuo 5 iki 30 proc. energijos. Tiesa, tai priklauso nuo kiekvieno žmogaus atskirų įpročių naudojantis telefonu.

„iOS“ įrenginiuose tamsųjį režimą įjungsite: „Settings“ – „Display & Brightness” – „Appearance“ – „Dark“. „Android“ išmaniuosiuose tai padarysite: „Nustatymai“ – „Ekranas“ – „Tamsus“.

Be to, įsijungę tamsųjį režimą („Dark mode“), apsaugosite savo akis nuo pavargimo. Apie visas svarbiausias detales, susijusias su šia patogia, akis ir įrenginio bateriją tausojančia funkcija, sužinosite „Bitės Profų“ parengtoje vaizdo apžvalgoje.

 

Jei dažnai krauti telefono baterijos neturite galimybės, itin svarbu žinoti, kaip tausoti telefono baterijos energiją – reikės pakoreguoti telefono ryškumo, garso ir ryšio nustatymus bei prisiminti keletą saugumo patarimų. Kaip prailginti išmaniųjų baterijos veikimo laiką, pasakoja „Bitės Profai“.

Ar galima naudotis telefonu krovimo metu?

Nors galite naudoti telefoną jam kraunantis, tačiau taip padidinsite tikimybę sukelti ilgalaikę žalą išmaniojo baterijai. Besikraunančiu telefonu rekomenduojama naudotis tik svarbiais atvejais, kai reikia atrašyti žinutes ar atsiliepti.

„Baterijos gyvenimą trumpina karštis, o būtent krovimo metu šiluma visada padidėja. Jei krovimo metu pradedate naudoti telefoną kiek aktyviau, baterija dar labiau kaista. Įrenginys turi papildomai naudoti energiją ekrano apšvietimui ir programėlių palaikymui, o taip susidaro papildoma apkrova“, – tvirtina A. Archangelskis.

Išmaniųjų įrenginių ekspertas paaiškina, kad kai telefonas įkaista nuo procesoriaus naudojimo ir tuo pačiu nuo krovimo, baterija itin greitai praranda savo maksimalią talpą. Periodiškai žaidžiant, naršant internete ar naudojant kitas funkcijas kraunamu telefonu, nederėtų stebėtis, kad po kelių mėnesių jis išsikrauna greičiau negu vos įsigijus“, – aiškina „Bitės Profas“.

Kodėl nutinka taip, kad karštis galiausiai pakenkia telefono baterijai ir kaip geriausia elgtis, kad per tokias paprastas klaidas nepablogintume savo įrenginių, atsako „Bitės Profai“.

Ar temperatūra turi įtakos baterijai?

Telefonų baterijų ilgaamžiškumą neigiamai veikia ne tik šiluma ar karštis, bet ir šaltis. Pavyzdžiui, spaudžiant speigui išmanusis, stengdamasis palaikyti funkcionalumą minusinėje temperatūroje, sunaudoja daugiau energijos ir gali ne tik greičiau išsikrauti, bet ir netikėtai užstrigti ar išsijungti.

„Tokiais atvejais telefoną laikykite ne kuprinėje ar rankinėje, o kišenėje, jog geriau apsaugotumėte nuo šalčio. Žemos temperatūros poveikį gali sumažinti ir kokybiškas apsauginis dėklas. Jeigu minusinėje temperatūroje susiruošėte ilgesniam pasivaikščiojimui ar slidinėjimui ir žinote, kad tuo metu nesinaudosite mobiliuoju, geriau jį apskritai išjunkite. Tai paprasčiausias ir veiksmingiausias būdas sumažinti šalčio poveikį baterijai“, – pasakoja A. Archangelskis.

Kita vertus, telefonas gali sušilti labiau nei įprastai, jei paliekamas krautis per naktį. Tuomet geriau išimkite jį iš dėklo, nepalikite krautis ant pagalvės ar panašioje vietoje, kur galėtų susidaryti didesnė šiluma. „Bitės Profas“ primena nesugalvoti įkaitusio telefono atvėsinti šaldytuve. Nors tai atrodytų logiška išeitis, tačiau šaldytuve galite jį sugadinti nepataisomai. Jei įrenginys stipriai įkaitęs, geriau visai išjunkite ir palaukite bent dešimtį minučių.

Išmaniąsias technologijas dažnai gaubia mitai ir neįtikėtini patarimai, kurie buvo paneigti šimtus kartų, tačiau jais tikima iki šiol. Išmanieji telefonai – ne išimtis. Nors jie egzistuoja mažiau nei 20 metų, apie juos jau galima išgirsti daugybę mitų. Ir niekada negali žinoti, iš kur šie mitai atsirado ir ar juose yra bent krislas tiesos. Todėl „Bitės Profai“ atrinko 5 populiarius bei vis dar gajus išmaniųjų telefonų mitus, kuriuos paaiškina ir paneigia.

Daugumai telefonas yra daugiausiai naudojamas daiktas – jis kasdien naudojamas darbo reikalais, taip pat atsipalaidavimui, bendravimui su artimiausiais. Šis kiekvienam svarbus įrenginys tarnaus ilgiau, jei tinkamai juo rūpinsitės. Todėl svarbu kartais telefoną „palepinti“, kad jis tarnautų ilgiau. Kaip tai padaryti, pasakoja „Bitės Profai“.

Susiję straipsniai

Dalintis:

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: