Galimybių pasas telefone: ar veiks be interneto ir ką daryti telefonui išsikrovus?
Taip lengviau: greitasis skaitymas
- Galimybių pasas – QR kodas, kurį galima išsaugoti PDF formatu telefone arba atspausdinti
- Galimybių pasui nereikalingas interneto ryšys, tačiau jis neveiks telefonui išsikrovus arba sugedus
- Dėl išmaniuosiuose esančių ekrano užraktų, elektroninis Galimybių pasas yra saugesnis už popierinį
- ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas galioja visose Europos Sąjungos šalyse
„Galimybių pasą gali gauti pasiskiepijęs nuo COVID-19, persirgęs šia liga, turintis neigiamą testo rezultatą ar atlikęs antikūnių testą. Apsilankius „gpasas.lt“ tinklalapyje, reikia suvesti asmens identifikavimo duomenis, o tada atsisiųsti su e-sveikata susietą galimybių pasą: juodai baltą kvadratėlį su įvairiai išsidėsčiusiomis linijomis – QR kodą. Jį galima išsisaugoti PDF formatu arba kaip nuotrauką telefone ir planšetėje, taip pat atsispausdinti“, – paaiškina „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.
Ar Galimybių pasas veikia be interneto ?
Lietuva yra viena pirmųjų šalių pasaulyje, pritaikiusi tokį inovatyvų sprendimą. Galimybių pasas leidžia lankytis kavinėse ir baruose, dalyvauti renginiuose, rengti asmenines šventes. Juo naudotis tikrai lengva – tereikia parodyti telefono arba planšetės ekrane matomą QR kodą, o jį nuskenavęs tikrintojas ekrane mato žalią (jei Galimybių pasas galioja) arba raudoną (jei negalioja) spalvas.
„Jei sugestų įrenginys su jame esančiu Galimybių pasu, reikėtų vėl apsilankyti „gpasas.lt“ tinklalapyje ir atsisiųsti QR kodą į kitą mobilųjį. Tam, kad išvengtumėte nemalonumų, galite atsispausdinti Galimybių pasą ir, išsikrovus telefonui, pateikti jo popierinę versiją“, – paaiškina M. Vrubliauskas.
Naujausią informaciją apie Galimybių paso reikalavimus, privalumus bei atsakymus į kitus, dažnai kylančius klausimus, galite rasti čia.
Kaip išsaugoti galimybių pasą telefone?
Galimybių pase įrašyti tik svarbiausi, mažiausiai jautrūs duomenys: vardas, pavardė ir gimimo data. Visgi, ką daryti, jei atspausdintą QR kodą pamesite?
„Jei prarasite popierinį dokumentą su QR kodu, teoriškai, juo gali pasinaudoti kiti asmenys. Rekomenduojame QR kodą geriau turėti išmaniajame įrenginyje. Jei jūsų išmanusis apsaugotas piršto atspaudu, veido atpažinimo funkcija arba pakankamai sudėtingu ekrano užrakto kodu, kuris nėra 1234 ar 0000, jūsų Galimybių pasas, net ir pametus telefoną, yra saugus“, – pabrėžia išmaniųjų įrenginių ekspertas.
Galimybių pasas susietas su e-sveikatos sistema. Nors jame nėra jautrių duomenų, tačiau jūsų Galimybių pasu pasinaudojęs kitas žmogus gali sukelti jums nemalonumų. Jei dar neapsaugojote savo telefono ekrano, būtinai tai padarykite prieš pradėdami naudotis Galimybių pasu.
„IPhone“ telefonuose galimybių pasą galite išsisaugoti ir gamykliškai įdiegtoje programėlėje „Wallet“. Iš pradžių atsisiųskite galimybių paso PDF, tuomet naršyklėje atverkite https://www.gpasas.mobi/ ir įkelkite jį. Štai ir viskas – galimybių pasas jau programėlėje. Norėdami juo pasinaudoti, užrakintame ekrane dukart palieskite pagrindinį mygtuką, kad būtų atidaryta programa „Wallet“. Jei naudojate „iPhone X“ arba naujesnio modelio telefoną, du kartus spustelėkite šoninį mygtuką.
„Android“ telefonų naudotojai galimybių pasą taip pat gali išsisaugoti el. piniginėje. Tam prireiks parsisiųsti programėlę „ WalletPasses“ („Android“) ir įkelti PDF formatu išsaugotą failą. Tuomet atverti programėlę ir spustelėti „Importuoti leidimus“. Arba parsisiųskite programėlę („Galimybių Pasas - PDF Piniginė“ („Android“) , spustelėkite „Pridėti failą“ ir pridėkite Galimybių paso PDF failą, taip jo nebereikės ieškoti tarp kitų dokumentų ir jį turėsite visada šalia.
Kaip Galimybių pasą telefone išsisaugoti kaip nuotrauką, sužinosite pasinaudoję šia („Android“ ir „iOS“) instrukcija.
Ar galimybių pasas galioja užsienyje?
Nuo 2021 m. liepos 1 d. ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas galioja visose Europos Sąjungos šalyse. Visgi būkite budrūs ir prieš vykstant į užsienį, pasitikrinkite, ar nėra pakeitimų. Tai galite padaryti čia. Juo taip pat galima naudotis ir Lietuvoje kaip alternatyva Galimybių pasui.
„Pažymėjimą nesunkiai galima išsiimti prisijungus prie e.sveikatos. Taip pat sistema automatiškai sugeneruoja du variantus – lietuvišką ir anglišką. Tad naudojantis pažymėjimu užsienyje – problemų nebus. Pasitikrinti, ar dar galioja jūsų pažymėjimas galite programėlėje „Tikrinti COVID pažymėjimą“ („Android“ ir „iOS“)“, – priduria „Bitės Profas“.
Norinčius atvykti į „Bitė Lietuva“ salonus, kviečiame susipažinti su informacija apie salonų darbą ir galimybių pasus.
Susiję straipsniai
„Xbox” ar „PlayStation” – kurią žaidimų konsolę pasirinkti?
Kaip pradėti naudotis „Instagram“ programėle telefone?
Naudingos „Apple“ kompiuterių funkcijos ir mygtukų kombinacijos
Kaip efektyviai naudotis balso asistentais?
4 būtini žingsniai po duomenų perkėlimo į naują telefoną
Kaip apsaugoti išmaniuosius telefonus nuo šalčio?
Kada ir kur galima pamatyti Šiaurės pašvaistę ir kaip ją užfiksuoti?
Kaip atkurti ištrintas „Messenger“ žinutes?
Išmanusis ėmė veikti lėčiau: kaip jį paspartinti?