Kokios gudrybės padės išnaudoti „Google“ paiešką?

„Google“ – tarsi visažinis, galintis atsakyti į kone kiekvieną klausimą. Tiesa, kad atsakymas jus tenkintų, būtina tinkamai užduoti klausimą. Tam gali pasitarnauti paieškos operatoriai, t. y. tam tikri žodžiai ir simboliai. „Bitės Profas“ Martynas pateikia patarimų, kaip geriau išnaudoti „Google“ paieškos sistemą, kad reikiamą informaciją rastumėte lengviau.

Taip lengviau: greitasis skaitymas

  • „Google“ paieškos sistemoje naudodami brūkšnelį galite pašalinti nereikalingas žodžio reikšmes ar šaltinius.
  • Į paiešką įvedę site: ir konkrečią interneto svetainę, rezultatuose bus pateiktos tik jos publikacijos.
  • Jei jus domina tam tikro laikotarpio informacija, paieškoje įveskite BEFORE: ar AFTER: ir nurodykite tikslią datą.
  • Norėdami paieškos rezultatuose matyti konkrečią frazę, ją įrašykite kabutėse.

„Pirmiausia rekomenduoju apdairiai rinktis raktažodžius. Kitaip tariant, stenkitės būti kuo tikslesni. Pavyzdžiui, vietoje noriu naujo dviračio siaurais ratais, kad su juo galėčiau važinėti plentu į „Google“ paieškos sistemą naudingiau rašyti plento dviratis. Beje, galite nesijaudinti tiek dėl rašybos klaidų, nes „Google“ automatiškai naudoja dažniausiai pasitaikantį pateikto žodžio rašybos variantą, tiek dėl didžiųjų raidžių. Parašę Baltijos jūra ar baltijos jūra, paieškos rezultatus gausite vienodus“, – sako „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.

Kaip rasti informaciją pašalinant netinkamas žodžio reikšmes ar šaltinius?

google-paieska

Paskęsti „Google“ paieškos rezultatuose lengva, kai naudojamas žodis turi kelias reikšmes. Tam, kad neatsidurtumėte tokioje situacijoje, naudokite brūkšnelį.

„Priklausomai nuo to, kaip parašytas žodis „rūta“, jis gali reikšti tiek augalą, tiek moters vardą, tiek garsią konditerijos įmonę. Paieškos sistemoje brūkšnelis pašalina netinkamas žodžio reikšmes. Taigi norėdami sužinoti apie augalą rūtą, galite rašyti rūta -saldainiai -fabrikas -šokoladas. Atkreipiu dėmesį, kad po brūkšnelio nereikia dėti tarpo, o papildomų žodžių galite rašyti tiek, kiek norite. Tiesa, brūkšneliu galima pašalinti ne tik netinkamas žodžio reikšmes, bet ir nereikalingus šaltinius“, – sako „Bitės Profas“.

Kaip rasti tam tikro šaltinio informaciją?

google-paieska1

Jei numanote, kurioje interneto svetainėje slypi jūsų ieškoma informacija, į „Google“ paieškos sistemą įveskite raktinius žodžius ir pridėkite site: bei dominančios svetainės adresą.

„Įsivaizduokite, kad jus domina tik naujienų portalo „lrt.lt“ informacija apie Lietuvos vyrų krepšinio rinktinę. Vietoje to, kad eitumėte į minėtą portalą ir jame ieškotumėte naujienų, užtenka į „Google“ paieškos laukelį įvesti Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė site:lrt.lt ir visus aktualius rezultatus matysite lyg ant delno“, – tikina M. Vrubliauskas.

Kaip rasti informaciją pagal jos publikavimo datą?

google-paieska2

Reikalingą informaciją greičiau rasite nurodę jos publikavimo laiką, t. y. paieškoje pridėję BEFORE: (liet. „prieš“) arba AFTER: (liet. „po“) ir tikslią datą.

„Tarkime, kad norite rasti tik 2023 metų naujienas apie Lietuvos vyrų krepšinio rinktinę. Tada į paieškos sistemą galima rašyti Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė AFTER:2022-12-31. Jei jus domina informacija, publikuota iki 2023 metų, rašykite Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė BEFORE:2023-01-01. Tiesa, vesdami datą būtinai nurodykite ne tik metus, bet ir mėnesį bei dieną“, – sako „Bitės Profas“.

Kaip rasti tam tikro tipo dokumentą?

google-paieska3

Sumažinti paieškos rezultatų kiekį taip pat galima nurodžius ieškomo dokumento tipą, kuris gali būti, pavyzdžiui, PDF, JPG, PPT ar MP3. Jį tereikia įterpti po raktinių žodžių ir filetype: arba ext:. Taigi paieška galėtų būti Go3 instrukcija filetype:pdf arba Go3 instrukcija ext:pdf.

Taip pat jums gali būti naudinga:

Kaip rasti informaciją nurodant tikslią frazę?

google-paieska4

Norėdami išvysti tik tuos „Google“ paieškos rezultatus, kuriuose yra identiškai pateikta jūsų ieškoma frazė, ją įrašykite kabutėse.

„Naudingą straipsnį kartais norisi perskaityti dar kartą, tačiau po kurio laiko jį rasti gali būti ne taip jau ir lengva. Prisiminus tokio straipsnio antraštės dalį ar ištrauką ir paieškos sistemoje ją pateikę kabutėse, informaciją rasite lengviau. Pavyzdžiui, „kaip perkelti duomenis“. Taip iškart rasite instrukciją“, – sako M. Vrubliauskas.

Beje, jei pamiršote žodį, nesijaudinkite. Vietoje jo paprasčiausiai įveskite žvaigždutę. Pavyzdžiui, kaip * duomenis. Tada „Google“ paieškos sistema pateiks rezultatus, kuriuose vietoje žvaigždutės bus bet koks žodis. Didelė tikimybė, kad tokiu būdu rasite tai, ko ieškote.

Dalinkis straipsniu:

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: